Skocz do zawartości

SU-122 1:72


Longer08

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jakoś mi się spodobało prowadzenie warsztatu. Dobrze jest skonsultować się z Wami co do budowy, malowania itp.

 

No, więc zakładam drugi warsztacik z SU-122 jako gwoździem programu

 

DSC00970.JPG

 

Na razie tylko wstępnie skleiłem wannę.

wanna.jpg

 

I "pobawiłem się" z gumowymi bandażami od um. Straszne przesunięcia form i szwy na każdym jednym bandażyku :(

banda%C5%BCe.jpg

 

Co do malowania to myślałem o tym:

IMG.jpg

Będą potrzebne jakieś specjalne modyfikacje do wykonania tego pojazdu?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 100
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam!

Pośledzę dyskretnie ten wątek bo sam mam chrapkę na ten model .

 

Będą potrzebne jakieś specjalne modyfikacje do wykonania tego pojazdu?

 

To zależy co jest w pudle. Za wiele tych pojazdów nie zbudowano to pewnie i modyfikacji nie narobiono dużo. Podejrzewam że w zupełności wystarczy to co oferuje producent. Można się pokusić na blaszki Parta i lufę Armo, ale to oznacza generację kosztów .

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale głupi pomysł z tymi bandażami mieli Ani łączeń usunąć, ani nic Co do przeróbek to polecam pooglądać fotki, lub modele w 35 i w miarę możliwości i chęci przerobić co trzeba Powodzenia w dalszych pracach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można się pokusić...

Lufka metalowa prawdopodobnie będzie (chciałbym żeby była). Tylko to właśnie zależy od tego czy w jakimś modelarskim w moim mieścię będzie dostępna, przez neta nie bd kupował ponieważ nie mam jakiś większych zakupów (cena lufy + drugie tyle przesyłka ). Co do blaszek to sobie daruje - jak sam stwierdziłeś koszty

 

 

Ale głupi pomysł z tymi bandażami mieli Confused Ani łączeń usunąć, ani nic Evil or Very Mad

Dokładnie dałem radę pilnikiem do paznokci o różnej gradacji, ale tak mnie bolą paluchy od trzymania tych bandaży, że @#$*&

 

Dziś jeszcze zdążyłem koła poskładać:

ko%C5%82a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Widzę, że małe zainteresowanie moim wątkiem no ale cóż płakał z tego powodu nie będę

 

Puki co prace posunęły się troszkę do przodu.

 

Podoklejałem elementy podwozia:

DSC01019.jpg

 

Na koła poszła pierwsza warstwa farby:

DSC01023.jpg

 

I popróbowałem zrobić spawy:

DSC01018.jpg

DSC01021.jpg

DSC01022.jpg

 

Ciekawy jestem jak wypadają w Waszych oczach moje wypociny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jejeje znalazłem swój wątek bo sfrunął gdzieś na 2. stronę

 

Witam Was wszystkich ponownie, postanowiłem zrobić małą aktualizację i pokazać co udało lub nie udało się zrobić

Wieża jest tylko przyłożona do zdjęć, więc jest pewnie krzywo.

 

Posklejałem w/w. Jest na razie bez działa, ponieważ czekam na lufę:

DSC01024.jpg

DSC01025.jpg

 

Próbowałem rozwiercić trochę rury wydechowe ale chyba muszę kupić jeszcze wiertło 1,5mm, bo 1mm jest za małe jak na moje oko

DSC01027.jpg

 

No i powalczyłem trochę z blaszką jest to moje pierwsze podejście, nawet nie miałem za bardzo w czym jej wygiąć i wyszło tak jak to widać na fotce z tym że na żywca wygląda trochę lepiej Kurcze jak tak patrzę na tą tylną płytę to się zastanawiam czy ona ma mieć takie bruzdy jakie zrobił UM???

DSC01026.jpg

 

A tu mam pytanie do orientujących się w sprawie. Czy tam ma być taka wielka dziura Trzeba to jakoś zakleić, dobrze myślę?

DSC01028.jpg

 

No i skleiłem gąski wiem że wyglądają tragicznie, ale to tylko narazie

DSC01030.jpg

 

Wszelka konstruktywna krytyka mile widziana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozkmiń jak by wnętrze z taką dziurą wyglądało.

Właśnie też tak myślę, że byłby przeciąg jak nic

Pasowałoby to jakimś miliplutem albo inna poxiliną załatać

 

strasznie cię przepraszam

Nic się nie stało, a może to i nawet lepiej, bo na stronce rbmodel wyczaiłem duuuużo tańszą (całe2,40zł ), co prawda jeszcze nie wiem jak z jakością ale po forum chodzą dobre opinie o tej firmie.

Tak w ogóle to wielkie dzięki za fatygę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łatwiej zakleić kawałkiem pudełka ma margarynie itp.

Albo po prostu dociąć kawałek z cienkiego (0,25mm) arkusza polistyrenu. Niemniej zastanów się czy po założeniu gąsienicy, będzie to aż tak widoczne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posklejałem sobie te beczki na tył i w trakcie sklejania okazało się że UM walnął babola

Beczki skleja się z 4 elementów: środek beczki (ta część gdzie znajduje się kurek) jest sklejany z 2 połówek i do tego dochodzą boki beczułki, które są odlane od razu z obejmami które je "trzymają" przy kadłubie. Te włąśnie "boki" są wszystkie jednakowe co owocuje nam tym że nie można ich skleić poprawnie. Dlatego, że uchwyty na bokach tych beczek (one służyły do przenoszenia przez ludzi jeśli dobrze myślę? ) będą zawsze prostopadłe do siebie a powinny być równolegle...

 

Trochę to chyba chaotycznie opisałem Mam nadzieje, że mój tok rozumowania jest zrozumiały

Dla zobrazowania zamieszczam fotki:

DSC01037.jpgDSC01039.jpg

Beczka jest oparta o wykałaczkę żeby pokazać pod jakim kątem mniej więcej będzie przyklejona do kadłuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TankRed1070 napisałeś to z taką łatwością jakby to było proste niczym pstryknięcie palcem Spróbowałem! Do tego przy zabawie z blaszkami stwierdziłem, że dorobię sobie jeszcze błotniki

 

a nie było? Najważniejsze to się nie bać dorabiać. Wyszło świetnie! Modelik nabiera realizmu. Tak trzymać!!

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie!

 

Model już coraz bliżej do malowania

 

Podoklejałem resztę dupereli i teraz wygląda tak:

 

Niestety podczas klecenia tego rosyjskiego okazu złamała mi się poręcz na lewej burcie co widać na zdjęciu poniżej

Myślałem żeby to jakoś zakryć jakąś szmatą lub czymś w tym stylu...

Jeśli macie jakiś ciekawy pomysł to chętnie wysłucham/przeczytam

DSC01044.jpg

DSC01048.jpg

DSC01047.jpg

DSC01046.jpg

DSC01045.jpg

A i parę pytań:

1) Dorabiać antenę czy zostawić bez, jak będzie lepiej wg Was?

2) Jak trzymały się zapasowe ogniwka gąsienic? Na jakiś drutach czy po prosu leżały?

4) Chcę dorobić liny holownicze Tylko jaki będzie najlepsza średnica, dodam że mam do wyboru 0,8mm; 0,6mm i 0,3mm? I nie mam za barzo pomysłu jak sklecić te końcówki na linach :(

3) Aha no i ta szmata o której pisałem wcześniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Musisz zaszpachlować to miejsce:

 

9a5342038cfa062d.jpg

 

Będzie to trudne ze względu na nity. Możliwe że trzeba je będzie chwilowo usunąć tzn. ściąć a potem na nowo przykleić.

 

Odnoszę wrażenie że model ci się wygiął w części środkowej i ma kształt łudeczkowy (chyba że to wina zdjęć).

 

a47d70ba8707d997.jpg

4a87183391186468.jpg

 

 

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.