Skocz do zawartości

Wrecker Ford LTL 9000


elefantes

Rekomendowane odpowiedzi

To juz kolejny model w moim warsztacie, który powstaje ze złomu modelarskiego... Ten model Italerki wszyscy zapewne znają, więc postanowiłem go troszkę zmienić: rama skrócona, zbiorniki paliwa skrócone, tylna ściana kabiny zrobiona na nowo, no i dźwig będzie schowany na stałe.

Model był sklejony bardzo dużą ilością kleju, kret w ogóle tego nie chciał rozkleić więc było trochę zabawy ze szlifowaniem. Chromy i szyby są w kilku miejscach popaćkane klejem, muszę też dosztukować przednie chlapacze, trąbki i światła na dach i tylne światła bo ich po prostu niema, ale ogólnie to cieszę się, że uda się ten model odratować i tchnąć w niego nowe życie (mam nadzieję). Na chwile obecną model prezentuje się tak:

 

1f43375284c46a89.jpg

29ce02991ef865d2.jpg

200519b95290033c.jpg

8405b90581640407.jpg

 

Słowem wszystko u mnie tak jak zawsze, czyli bez fajerwerków, nawet kolory te same

aha ta linka na dźwigu to jest prawdziwa stalowa linka z Abera, bo tej z zestawu nie było.

 

c.d.n.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Słowem wszystko u mnie tak jak zawsze, czyli bez fajerwerków, nawet kolory te same

 

No i bardzo dobrze, przynajmniej będzie pasował do Twojej floty

Nie ma co żałować linki z zestawu, bo metalowa napewno doda realizmu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za miłe komentsy, model postaram się zabrać na najbliższy konkurs do Katowic, także będziego można na żywo zobaczyć

 

Tymczasem kilka fotek podwozia:

 

042679745e669f48.jpg

93f1fba5ccd071a9.jpg

 

Rama została skrócona "na oko" po prostu chciałem, żeby zabudowa wreckera była zaraz za zbiornikami paliwa. Długość zbiorników z kolei uzależniłem od długości kabiny. Natomiast co do podłączeń to korzystałem z moich stałych opracowań które posiadam. Kabelki to w 90% żyłka wędkarska plus jakieś tam druciki, wszystko pomalowane Motipem red metalik (choć ja bym to nazwał wiśniowy ) Czarny mat na poduszkach i inne kolory nanoszone pędzlem.

 

PS. Rama od góry jest taka nierówna bo tam jest jeszcze naklejona taśma maskująca, która zostanie zerwana przed nałożeniem zabudowy.

 

e05e099c31e62949.jpg

3188ba0fb899e618.jpg

a40cee2e2a9cc287.jpg

dda72383952f1cac.jpg

68954a4162428ad6.jpg

 

c.d.n.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokażę może teraz silnik, a ponieważ ten kolorek żółty 'ala piaskowy Motipa wyszedł beznadziejnie, ztąd też postanowiłem ratować się śladami eksploatacji, które naniosłem pędzlem i farbkami Humbrola efekt może nie powala na kolana ale to już pozostawiam bez komentarza:

 

2b2cc245d411384f.jpg

c47425bc0ec9a955.jpg

d409b84476da8c2b.jpg

 

Kabelki to głównie żyłka wędkarska plus jakieś tam cienkie druciki, na złączki zastosowałem jak zwykle otulinę. A tu już osadzony silnik na ramie:

 

616cb7715d34d70d.jpg

1142133df3defd51.jpg

9cd6c4118700f972.jpg

 

c.d.n.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to jest idealny model to ja nie wiem, a co do chromu na baku to ja tego nie robiłem, bo amerykańce z Italeri zwykle mają zbiorniki chromowane. Ja je tylko skróciłem, bo normalnie byłyby dłuższe, a że cięcia wykonałem wzdłuż obejm, to właściwie tego nie widać. Nawet specjalnie obejmy pomalowałem na inny kolor żeby odwrócić uwagę, że tam było cokolwiek robione

 

Tymczasem jeszcze kilka fotek wnętrza pokażę:

 

f8bcff7d3d3576fa.jpg

e1e66073f38f46a3.jpg

6226d2c241e86357.jpg

1743af77e29ecf4e.jpg

 

Kokpitu nie moczyłem w krecie ze względu na to, żeby uratować kalkomanię z zegarami. Trudno więc było go dokładnie oczyścić z kleju i dostać się pędzlem we wszystskie zakamarki. Na desce jak się dobrze przyjrzycie to widać takie białe smugi, chciałem ją troche postarzeć ale efekt jest taki sobie

 

c.d.n.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elefantes, miodzio...

Tylko nie jedź, proszę, z nim na konkurs, bo inni modelarze nie mają w tym momencie po co jechać ze swoimi modelami. No, chyba, że tornado weźmie swój "czajnik", to się jakoś podzielicie nagrodami

 

Ech, chciałbym kiedyś osiągnąć taką perfekcję...

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcinie silnik The Best, model też piękny, ręka mistrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto kolejna porcja fotek. Zmiany jakie nastąpiły to: zabudowałem dach, dorobiłem lusterka (to są oryginalne lusterka z Diamonda Reo), chlapacze przednie i tylne, no i wykombinowałem tylne światła , które mogą się spodobać ale nie muszą, co mnie wcale nie zdziwi

 

Na tylną ścianę kabiny dorobiłem parę bajerów, m.in linę z Abera. Klamki na zabudowie dźwigu jeszcze pójdą do poprawy, tylne kierunkowskazy też są jeszcze nie skończone... Nałożyłem też kilka kalek dla ożywienia modelu. Generalnie za wiele zmian już nie będzie, także pewnie w nastepnym wejściu pokażę już zdjęcia końcowe

 

51be8863610c9cad.jpg

f4c1d7e5bc0d5806.jpg

f9cce02297ebe560.jpg

721c00686144870c.jpg

780b121de45d0227.jpg

d44b41b2641656d3.jpg

55dd8b88aedf7562.jpg

73628d120c41f203.jpg

 

c.d.n.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś mi nie pasują tylne światła pozycyjne i kierunki, zbyt odstają, ale to już takie moje prywatne zdanie które postanowiłem wypowiedzieć głośno, poza tym wszystko jest okej, dach bardzo ładnie wygląda, podpicuj jeszcze obrysówki z tyłu i będzie cacy.

 

Os ładnie położony lakier .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.