Skocz do zawartości

IS-3 Trumpeter 1/72


kermit zaba

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Na BTRku schnie farba, więc zajmę się prezentem gwiazdkowym. Model kupiłem na Allegro za grosze, niestety miał częściowo sklejone podwozie przez co nie mogę go wrzucić na konkurs. O jakości będę pisał w trakcie budowy, bo bywa z nią różnie.

A w pudle mamy:

90250090ka9.th.jpg 82148719ue9.th.jpg 89463708af5.th.jpg 75205375ud7.th.jpg 72141450gj0.th.jpg

 

Model będzie prosto z pudła, nie ma wyciętych włazów, ani pokryw. Poza tym nie chcę ryzykować pogryzienia przez AVI'ego

Zabieram się za podwozie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Poza tym nie chcę ryzykować pogryzienia przez AVI'ego

No bezzzz przesadyzmu

Z ciekawością obejrzę relację. W jakich barwach go zrobisz? Klasycznych rosyjskich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy w klubie im. Jozefa Dżugaszwili

Drobna metamorfoza. Tutaj doskonale widać przesunięcia formy, które nie są zbyt miłe w obróbce:

65441185mh9.th.jpg 59272013jt8.th.jpg

 

Avi, w myśl mojej zasady tam gdzie pojazd zdjełano, takie dostaje malowanie, więc na pewno będzie radzieckie.

Męczymy dalej podwozie

te prrzesunięcia form, widzę, standard u Trumpka, niezależnie od skali.

Mój też zielony Rusek będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wysyp isów! Coś niesamowitego. Będę się przyglądał bo też mam w planach takiego. Co prawda moja koncepcja diramki legła w gruzach ale coś się wymyśli.

Kibicuję.

BTW: Czy nie myślałeś o zakupie IS-3 z Roden-a i wykorzystaniu niektórych części?

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w nowym roku!

Wróciłem z Bieszczad, bateryjki naładowane, więc można się bawić dalej

Przesunięcia są paskudne, po złożeniu podwozia mam wstręt do wszystkiego co okrągłe... Do tego wszystkie otwory w kołach jezdnych rozwiercałem, bo to co zaproponował producent to żenada.

TankRed1070 a co to za koncepcja? Zazwyczaj wyznaję zasadę jeden zestaw=jeden pojazd, nie bawię się w mozaiki, chociaż wiem, że mogą być pomocne w wiernym odtworzeniu modelu.

Dzięki za powiększone audytorium, postaram się nie zawieść

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TankRed1070 a co to za koncepcja? Zazwyczaj wyznaję zasadę jeden zestaw=jeden pojazd, nie bawię się w mozaiki, chociaż wiem, że mogą być pomocne w wiernym odtworzeniu modelu.

 

Cześć,

W mojej Konkursowej "Zemście Faraona" wcielam w życie właśnie taką koncepcję choć w przesadnie barokowej wersji. Tak wyszło, bo zestaw bazowy jest w zasadzie do niczego...

Zobacz recenzje obu zestawów Dragona i Roden-a. Sam się nad tym zastanawiam czy w IS-3 nie warto wykorzystać np. kadłuba z Roden-a (albo jego części). Ja zadaję sobie zawsze pytanie:budować zestaw czy model? Ostatnio przychylam się bardziej do tej drugiej koncepcji. Wóczas to, czego się użyje nie ma w zasadzie znaczenia a jest satysfakcja, że model jest wierną kopią. Ale, jak mówiłem, to tylko moje podejście i wcale nie trzeba się z nim zgadzać. Wiele zależy oczywiście od finansów bo to podwaja albo potraja wręcz koszt budowy (w porównaniu z zestawem). Ale w sumie koszty w najgorszym razie dobijają do tego co trzeba wydać na dobre 1/35 z blachami a efekt końcowy porównywalny.

 

Pozdrawiam!

A tu linki do recenzji zestawów:

http://www.onthewaymodels.com/reviews/Trumpeter/IS3prev.htm

http://www.onthewaymodels.com/reviews/Trumpeter/is3mprev.htm

http://www.onthewaymodels.com/reviews/Roden/is3prev.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wierności oryginałowi, masz zdecydowaną rację, często bywa tak, że zestaw przedstawia nieistniejącą konfigurację podzespołów, albo jest zbyt uproszczony w pewnych miejscach. Jednak koszt rośnie, czas budowy się wydłuża i często gęsto nie chce się kończyć rozpiłowanych kadłubów, albo pociętych wież.

Oczywiście każdy ma swoje podejście, a modelarstwo daje dużą swobodę wyboru:piwo:

Dzięki za linki, zwłaszcza za foty Rodena!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za linki, zwłaszcza za foty Rodena!

Nie ma za co! Teraz wiesz co jest w środku i czy warto. Sam nie wiem. Oglądałem w sklepie jeden i drugi i wizualnie Trumpek robił zdecydowanie lepsze wrażenie. Ale jak wiadomo pozory mylą. Mnie najbardziej wkurza to trzymadło lufy odlane razem z kadłubem. O pozamykanych włazach nie wspomnę ale w Trampku chyba łatwo byłoby je wyciąć. Blaszki robi Extratech:

http://tracks-n-troops.com/shop/index.php?main_page=popup_image&pID=769

ale bidne to jakieś.

Są też gąsienice od OKB Grigonov ale chyba Trumpkowe są OK. Można też "pożyczyć" trochę części z rewelacyjnych ISu-152 i IS-2 Italeri. W miarę tanie zestawy o barszo dobrej jakości.

 

Czekam na postępy prac

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TankRed1070 też mi się wydaje, że Trębaczowi IS wyszedł zdecydowanie lepiej, a do tego był na promocji, więc trzeba było podjąć szybkie i zdecydowane kroki Dzięki za link do blachy, ale faktycznie biedą wieje, a koszt pewnie konkretny. Ten IS będzie prosto z pudła, w ramach odpoczynku od dłubaniny w dokumentacji, ale patrząc na moje tempo tworzenia to jeszcze dużo się może w trakcie zmienić

mart72 nie chcę się ośmieszyć, ale gdzieś słyszałem/czytałem, że to nie orzeł, tylko 'Uskrzydlony Skarabeusz', więc 'coś z kosmosu' byłoby jak najbardziej na miejscu. Oczywiście mogę się mylić, ja mu ta pod ogon nie zaglądałem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chcę się ośmieszyć, ale gdzieś słyszałem/czytałem, że to nie orzeł, tylko 'Uskrzydlony Skarabeusz', więc 'coś z kosmosu' byłoby jak najbardziej na miejscu. Oczywiście mogę się mylić, ja mu ta pod ogon nie zaglądałem.

Pozdrawiam

Niedawno byla o tym dyskusja na warsztacie ISa Aviego. Wyszło, że ten "skarabeusz" to błąd wielokrotnie powielany. Są tam fotki egipskich ISów z defilady. To jakiś orzeł albo inna ptica .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chcę się ośmieszyć, ale gdzieś słyszałem/czytałem, że to nie orzeł, tylko 'Uskrzydlony Skarabeusz', więc 'coś z kosmosu' byłoby jak najbardziej na miejscu. Oczywiście mogę się mylić, ja mu ta pod ogon nie zaglądałem.

Pozdrawiam

Niedawno byla o tym dyskusja na warsztacie ISa Aviego. Wyszło, że ten "skarabeusz" to błąd wielokrotnie powielany. Są tam fotki egipskich ISów z defilady. To jakiś orzeł albo inna ptica .

 

Fakt. Pewno już widziałeś - Warsztat Konkursowy

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Mało czasu na modele, więc i postępy niewielkie. Które uchwyty wyglądają lepiej?

54854468zj5.th.jpg

 

Z następnych drobiazgów doszły haki

37049032uw3.th.jpg

 

Uchwyty i haki wieży

12086033ab0.th.jpg 28358733xr3.th.jpg

 

Idę tworzyć dalej

PS. Co można jeszcze dorobić do wieży poza zestawem? Od razu mówię, że wnętrze odpada

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że wszystkie uchwyty są za wysokie. A do doklejenia to już zbyt wiele nie zostało, uchwyt na karabin i sprężyna do podnoszenia włazów. Można by też wymienić rynienkę z tyłu wieży.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mart72 narobiłeś mi roboty, tą folie aluminiową strasznie ciężko się gnie, tak żeby przypominała uchwyt, ale jak mus to mus

kat uchwyty zostaną takie jak są, wydaje mi się, że ich wysokość jest idealna. Może to, że są srebrne tak je uwypukla? A za detale dzięki, spojrzę na zdjęcia i w ramach chęci/czasu/możliwości pobawię się z nimi.

Ciąg dalszy, czyli pierwszy preszajding w karierze:

17714675if6.th.jpg 10872582ux2.th.jpg 31636324oj0.th.jpg 63670611wr0.th.jpg

 

Wieża po małych modyfikacjach, gotowa do malowania. Kadłub poczeka jeszcze na zbiorniki dodatkowe:

85264743zb4.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postęp z dzisiejszego dnia z którego jestem dumny. Pierwszy preszajding w historii mojej armii, a moim skromnym zdaniem wyszedł lepiej niż zadowalająco

Przed:

63670611wr0.th.jpg

Po:

48458584wd5.th.jpg

 

Do tego dzięki poradnikom z Forum poprawiłem zdjęcia. Trzęsąca się łapa i tryb auto odeszły i to se ne wrati

Jednym słowem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech się czepili uchwyta . Umówmy się, zostają takie jakie są, subiektywnym okiem stwierdzam po codziennych oględzinach, że wcale tragicznie nie jest .

Dysza to 0.3, niestety do wymiany. Orientuje się ktoś ile mnie wyniesie taka przyjemność?

A teraz mały poradnik jak klepać uchwyty beczek:

 

Tniemy grubą folie aluminiową (taką po jogurcie) na cienkie paski

64896594zd5.th.jpg

 

Wykonujemy przyrząd ze skalpela

12889843pj6.th.jpg

 

Kształtujemy pasek według "matrycy"

99801258sc6.th.jpg

 

Odcinamy nadmiar folii

68793602gs4.th.jpg

 

Doklejamy do beczułki

96479277gb8.th.jpg

 

I tak x8 w wypadku tego czołgu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.