Skocz do zawartości

[WRZESIEŃ '39] Działo przeciwlotnicze 75 mm PF 621 1/35


Jarekk

Rekomendowane odpowiedzi

ee721e18c56e8546med.jpg

 

Obiecany termin już troszkę przeholowany, ale rozpoczynam (mam nadzieję, ze nie sam) projekt WRZESIEŃ '39.

 

Na pierwszy ogień idzie samobieżne działo przeciwlotnicze 75 mm PF 621L.

Do budowy planuję wykorzystać model PF-621 firmy S-Model i armatę Schneidera 75 mm firmy RPM.

 

START

 

Na warsztacie:

- TKS-D - 95 %,

- 10TP - 60%.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 72
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wiesz, że zawsze utykam na szczegółach, tak jest też i tym razem z TKS-D. Resory już wykonane z pasków polistyrenu, zamocowane. Nad lewym błotnikiem chcę (muszę) zainstalować dwa uchwyty na Mauzery. Kołaczę sie z myślami i nie mogę wymyśleć jak one mają wyglądać. Potem elementy osłony z przodu i tyłu armaty pójdą szybko.

Co do 10 TP to trzeba zabrać się za odlewanie kół. Żywica nowa już jest.

Oba modele będę kończył równolegle z działem samobieżnym.

Wykonanie podstawowego podwozia wozu nie będzie chyba problemem. Kwestia ile skrócić ramę.

 

Jak dołączyć do projektu nie wiem. Może indywidualne wątki ze wspólnym początkiem skłonią administratorów do scalenia wątków

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może indywidualne wątki ze wspólnym początkiem skłoni administratorów do scalenia wątków

Dokładnie o tym samym pomyślałem. Już stworzyłem sobie "czerwone" zdjęcie z podpisami jak u Ciebie na początku tematu. Na dniach dołączę do projektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpoczęty model czy od początku to sprawa tylko zasady, a zasady z reguły są do łamania

Projekt na grupować w pewnym okresie tematycznie modele i tyle. Dobra wola admina i można nadpisać tytuł. Przecież to tylko zabawa.

Sam chętnie nadpisałbym do projektu mój 10TP, bo szykuje się mu dłuższy postój a tak to może się zmobilizuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W/g mnie tak.

 

A co do modelu.....

Rama już się robi i mamy pierwszy otwarty problem.

 

a3045768b6ee241c.jpg

 

Wydawało mi się, że pancerna osłona silnika była oparta na typowej osłonie PF 621 (kształt), jednak z powyższego zdjęcia wynika, że ma więcej wspólnego z oryginalną osłoną francuską. Brakuje jednak chłodnicy a właściwie jej pancernej osłony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaro, przeglądałem fotki w sieci z początku myśląc, że to jednak (powyżej) standardowe podwozie de DB ale jednak nie. Widać zadali sobie nasi trud i na nowej ramie włożyli starą karoserię - błotniki, okaptowanie silnika. Dziwnie jakość.

Poszukaj na stronie NAC, tam niedawno Widd wyszperał fotkę jakiegoś pokazu de DB z rynku w Krakowie - widać cały wóz ale chyba na francuskim podowoziu jeszcze, na nóż jednak przyda Ci się. Może Widd ma jeszcze linka gdzieś pod ręką, ale sam też znajdziesz, jest cała seria.

 

PS To co widać na zdjęciu to już niezgorszy szrot, cokolwiek rozszabrowany przez autochtoniczną ludność lub faszystowskich zbieraczy suwenirów. Powiem szczerze, że ja nie przejmował bym się tym zdjęciem za bardzo. Po prostu walnąłbym pelotkę na pace 621 i basta.

Zwróć uwagę, że tu np nie ma tej pancernej osłony działa, która jest wyraźnie widoczna na Twoim foto. Więc można przyjąć że na przestrzeni lat wozy modyfikowano (?!).

http://www.1939.pl/uzbrojenie/polskie/artyleria/a_plot_75mm_wz97_14_17/armata_plot_75mm_wz97_14_17_01.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej okoliczni kowale, rzemieślnicy i chłopi... jak myślisz dlaczego do dziś ekipa z PROJEKTU 7TP i inne odnajduja w szopach i warsztatach różne "skarby".

Wiem, wiem, i stawiam na chłopów, tym to zawsze się wszystko przydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.