Skocz do zawartości

[Wrzesień'39] Armatka przeciwpancerna Bofors wz.36


Aishu93

Rekomendowane odpowiedzi

Kończę kleić te maleństwo i bardzo mnie to cieszy. Zostało jeszcze dokleić osłonę z przodu, materacyki obsługi i można brać się za część najfajniejszą czyli malowanie.

Mimo że armatka mała to pracy przy niej dużo - sporo szlifowania, dopasowywania. A pracując przy sztucznym świetle źle widać detale na tym białym plastiku.

image002.jpg

 

Ogon już nie jest składany, bo mi klej pociekł gdy doklejałam resory kół.

image003.jpg

"Patyk" podtrzymujący osłonę armaty był już złamany na wyprasce. Do końca weekendy powinnam ją już całkiem ogarnąć. Trzymajcie kciuki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie, czysto, schludnie miło się patrzy.

Nawierciłaś lufę ? Pamiętaj, że na hamulcu wylotowym były dziurki

http://odkrywca.pl/forum_pics/picsforum23/s5007438.jpg

http://www.jaegerplatoon.net/37PstK36_1.jpg

może uda Ci się osiągnąć ten efekt nakłuwając hamulec igłą, tak tylko żeby powstały dziurki, w które zapuścisz washa.

Trzymam kciuki, walcz dalej !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pochwałę, ale poczekajmy aż ją pomaluję. A nuż zmienisz danie i głupio Ci będzie ją odwoływać?

Lufę nawiercę, obiecuję. Hamulec to ten koszyczek na końcu lufy jak rozumiem? Na tych zdjęciach są chyba różne, jeden ma dziurki na górze a drugi po bokach. Ale zdjęcia fajne, widać jakie to maleństwo.

Ta z tego linka http://odkrywca.pl/forum_pics/picsforum23/s5007438.jpg ma jakąś dziwną osłonę pod lufą. To normalne?

A masz może Jędrasie jakieś zdjęcie gdzie widać na jakiej wysokości są zamocowane te materacyki obsługi? Szukałam w googlach ale nie znalazłam żadnego zdjęcia z poziomu gruntu. A w domu mamy tylko liche TBiU na jej temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te otwory na hamulcu są wszystkie w tym samym miejscu!

Hamulec byl przykręcany, a więc obracałaś go do oporu. Otwory po bokach to idealny stan. Czasem po przykręceniu otwory były u góry Ja jednak bym się nie zajmował nimi.

 

Jendrass, początkującej każesz w żywicy wiercić mikootwory?

Musiałabyś kupiś metalową lufę, na której dobrze to widać.

 

Ta osłona pod lufą, to fińska wersja, bo to działko na które patrzysz to sprowadzone z Finlandii działko na potrzeby GRH Westerplatte.

 

bofors_10.jpg

 

Z mojej strony:

http://www.weu1918-1939.pl/artyleria/przeciwpancerne/bofors/departament_artylerii_armaty_przeciwpancerne_bofors.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nikomu nie każę zrobić, proponuję prostą i skuteczną metodę, tyle.

Działko jest sprowadzone z Finlandii, ale oprócz osłony i kół nie różni się od naszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomocy!

Próbuje malować aerografem i nie wiem co się dzieje. Farba tamiya jest rozcieńczona, ale co jakiś czas wypluwane są wielkie kropy. Kiedyś jak sobie ćwiczyłam malowanie to nic takiego się nie działo.

Co robię źle?

 

bofors013.jpg

bofors014.jpg

bofors015.jpg

 

Teraz widzę, że lepiej ją było częściowo pomalować przed sklejeniem :( Nie wszędzie dochodzę z farbą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz aerograf? W TG-180 i EW-770 farba zbiera się na końcówce, i co jakiś czas wylatuje tworząc wielką kroplę.

Chodzi o ten element.

33cce217722a5dfb.jpg

Ja w takim wypadku odkręcam tą osłonę, tylko wtedy trzeba uważać na iglicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używaj retardera.

 

Rozwinę wypowiedź kolegi Widda

Retarder w dużym skrócie powoduje, że farba wysycha wolniej i momentalnie nie zastyga w dyszy aerografu powodując różne niespodzianki. Przydaję się ten wynalazek, ja daję 2 krople na zbiornik aero.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na oporopowrotniku i na oponach widać jeszcze jakieś nadleweczki, zeszlifuj czym prędzej zanim pomalujesz. Niestety Makro w aparatach jest bezwzględne i dopiero na fotach widać to czego nie mogło dostrzec oko, szczególnie w takich maluchach jak ten modelik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadam hurtem.

Do dyspozycji dostałam jakiś polski aerograf z Łukowa. Chyba nie jest topowy skoro innych aerografów ojca mam nie dotykać

Problem plucia okazał się banalnie prosty, aerograf wymagał czyszczenia.

Farba była rozcieńczana mr. color thinner 50, czyli tego retardera raczej nie mam. Ale po umyciu dobrze mi się nakładało farbę.

Niestety po pomalowaniu na zielono wyszły, tak jak zauważył kol. jarusgoral, wszytskie niedoróbki. Te na oponach jeszcze poprawię, a co to jest ten oporo-coś tam, to zaraz sprawdzę w monografii TBiU Gdyby ten plastik nie był biały to chyba bym wszystkie szwy wyłapała na etapie klejenia.

Model obecnie wygląda tak.

bofors016.jpg

bofors017.jpg

bofors018.jpg

bofors019.jpg

Poprawię te ślady łączeń, pomaluję materacyki, trochę pobrudzę cała armatkę i chyba starczy jak na pierwszy model w życiu wykonany od A do Z.

Rodziciel sobie pojechał na kilka dni, więc nie ma się kogo podpytywać, ale dobrze mieć takich fajnych kolegów po drugiej stronie monitora. No to bezalkoholowym

Niedługo powinien dojść do mnie samochód wz.34, on będzie następny zanim się wezmę za 7TP. Monografię juz mam i wnikliwie studiuję zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się wczoraj trochę popastwiłam nad armatką.

Farbą olejną porobiłam coś a la zacieki i zaciemniłam pikowania materacyków. Ale nie szalałam, bo przecież armatki z magazynów, walki długo nie trwały a i lato było piękne tamtego roku.

Już wiem gdzie jest oporopowrotnik. Nie za bardzo mogę stamtąd usunąć ślady łączenia form, bo mi odpada osłona jak tylko zaczynam tam majstrować Trzeba będzie zrobić chyba drugą armatkę

Dziś, jak wrócę do domu to postaram się ja zakurzyć suchymi pastelami.

bofors020.jpg

bofors021.jpg

bofors022.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta dam! Gotowe!

Nie wyszło tak jak chciałam ale i tak jestem zadowolona.

Ogólne rozeznanie w narzędziach mam, bo i ojcu przez ramię czasem zaglądałam i te forum czytałam podczas pracy. Ale co innego teoria a co innego praktyka...

A oto i działko. Można dać do galerii, czy lepiej jeszcze nie?

bofors025.jpg

bofors023.jpg

bofors024.jpg

A to niby miał być zdarty do żywego metal...

bofors026.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.