Skocz do zawartości

[BF2] Magach 6 z KMT-4 - Academy - 1:35


93mati

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

I ja się przyłączam do projektu A jak!

Będzie to jak w temacie izraelski M60 A1 wraz z trałem przeciwminowym KMT-4 z zestawu Academy.

 

Tutaj in-box - viewtopic.php?t=14910&highlight=magach

 

Na razie skleiłem wannę z elementami zawieszenia

 

01.jpg

 

02.jpg

 

Pozdrawiam

 

P.S.

Powiedzcie mi proszę, czy aerkiem malujecie jak model jest sklejony z kołami, czy to osobno i to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 69
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

O, widzę, że Magach się buduje

Będziesz robił go prosto z pudła, czy poprzerabiasz go troche, co by do oryginału był bardziej podobny?

 

Jeśli druga opcja, to mam parę uwag:

 

Włazy inspekcyjne hamulców w modelu Academy są we wgłębieniach, natomiast w oryginale tych zagłębień nie ma :

 

01v.jpg

 

Tak to wygląda na moim Magachu 7 Gimel:

SPM_A0964.jpg

 

Oraz uchwyty do podnoszenia kadłuba na bokach wanny są błędne- Academy każe przykleić oba typy uchwytów na raz, natomiast w oryginale występuje tylko jeden typ- musisz wybrać które chcesz.

 

02v.jpg

 

Mam nadzieje, że za dużo nie zrzędzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz robił go prosto z pudła, czy poprzerabiasz go troche, co by do oryginału był bardziej podobny?

Pierwotnie zakładałem, że zrobię go prosto z pudła z minimalnymi przeróbkami tzn. pozamieniam różne uchwyty na druciane

Jednak widzę w Tobie pomoc to i bardziej się postaram przy tym projekcie

 

Zaraz naprawię to co zauważyłeś. Tymczasem wrzucę nowe zdjęcia, bo sporo już zrobiłem chociaż nie wiem czy właściwie

 

01.jpg

 

02.jpg

 

03.jpg

 

Te błotniki być może też zamienię na blaszane...

 

04.jpg

 

Ma ktoś może zdjęcie z elektrycznymi spustami do Browningów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam

Prawie nic się nie ruszyło od ostatniego wpisu. Tylko kukły zostały pociągnięte podkładem piaskowym i wymieniłem błotniki na blaszane. Włazy inspekcyjne hamulców już raczej tak zostaną...

 

03.jpg

 

01.jpg

 

02.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na malowanie, bo myślę, że z aerkiem to coś fajnego tutaj wyjdzie

Właśnie tego się boję

Jak psiknę to Surfacerem, to pojadę potem raczej czarnym na cały model niż preshadingiem. Następnie przyciemnionym bazowym między łączeniami itp., bazowym na całym modelu i rozjaśnienia...

 

Dobrze piszę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle Surfacer i preshading jest lepszy wydajniejszy i tańszy Ja się więcej bawiłem z pźniejszym rozjaśnianiem przy UH-1 niż gdy zrobiłem preshading na m551.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Model w pełni sklejony przed malowaniem (tylko koła i gąski zostały).

Ten trał, a dokładniej te łańcuchy powoli doprowadzały mnie do szału Na szczęście mam to już za sobą...

Wyczarowałem też zaczepy z drutu i blaszek po Tigerze, z resztą błotniki to też Tiger

 

Zdjęcia

 

01.jpg

 

02.jpg

 

04.jpg

 

03.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę musiał chyba zmienić nazwę tematu, bo nikt tu nie zagląda gdy widzi nazwę Magach 6 z KMT-4...

 

Hehe, zaglądają, zaglądają Zamiast KMt-4 dopisz "Nochri Degem Bet" (bo tak na to ustrojstwo w Izraelu wołają) i będzie jeszcze bardziej ciekawiej i tajemniczo

Widzę, że robisz wersję z osłoną termoizolacyjną lufy, tak więc dodam, że Academy popełniło babola, i ta wersja powinna miec jeszcze czujnik meteorologiczny systemu kierowania ogniem "Matador"

 

Tu zamontowany na Magachu 7 Gimel :

 

7gimel4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam

Nochri Degem Bet

To już tylko Ty będziesz wchodził tutaj

Teraz trudno mi będzie wrócić do sklejania tego potworka... tak od razu po powrocie nie dam rady

 

Z czego najlepiej zrobić ten czujnik? Mam kilka pomysłów ale pomocne będą też Wasze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ładnie ładnie, czysto i z tym trałem fajnie wygląda. Podoba mi się a to dziwne bo nie lubię współczesnej pancerki Maluj i pokazuj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może odpowiedniej średnicy plastikowa rurka

W sumie to było głupie pytanie

 

Tymczasem wciąż nie mogę się zmotywować do dalszego męczenia tego modelu

Wakacje chyba nie są od tego dla mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Co tu taki zastój ? Ja zrobiłem 2 modele w tym czasie a tempo mam ślimacze

Wakacje są i odpoczywam

Od ostatniego postu położyłem tylko Mr. Surfacera i jutro spróbuję zrobić zdjęcia (ocenicie czy dobrze ). Potem pójdzie pre-shading... już się boję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.