Skocz do zawartości

[Pacyfik]P-40N Warhawk - Academy, 1:72


jachud3

Rekomendowane odpowiedzi

Słowo wstępu:

Jeden z najszerzej produkowanych amerykańskich myśliwców, Curtiss-Wright P-40 Warhawk służył niemal na wszystkich teatrach działań, był wykorzystywany do przeróżnych celów. Mimo iż nie był 'sławny' jako myśliwiec, jego niezawodność stworzyła go idealną maszyną do wsparć oddziałów lądowych oraz do bombardowań szturmowych. Wyjściowy P-40 był zmodyfikowanym P-36 z zamontowanym silnikiem Allison V-1710-19 oraz z dwoma karabinami maszynowymi 7.62 mm, po jednym na skrzydle.

W 1943 fabryka Curtiss-Wright wyprodukowała P-40M, wyposażonych w silnik Allison V-1710-81. 600 sztuk P-40M zostało dołączonych do USAAF, natomiast wielkie ilości maszyn zostały wysłane do Wielkiej Brytanii, Australii oraz Nowej Zelandii. P-40N był ostatnim wariantem Warhawka. Najlżejszy z całej rodziny Curtissa, P-40N wyposażony został w silnik Allison V-1710, od czterech do sześciu karabinów maszynowych oraz możliwość przenoszenia 230 kg bomby. P-40N służył na Pacyfiku w walce przeciwko Japonii.

 

O modelu: składało się go całkiem przyjemnie. Części ładnie odlane, delikatne wgłębne linie podziału blach. Dokładny in-box TUTAJ.

Co do samego wykonania... no, tutaj muszę się przyznać bez bicia, iż 'rekinia mordka' została przeze mnie skopana Reszta jest w miarę znośna.

Podsumowując, jest to jeden z moich najlepszych modeli pod względem technicznym i z tego jestem zadowolony Merytoryka -> niech wypowiedzą się eksperci ;) Wątek warsztatowy możecie obejrzeć TUTAJ.

Chciałbym podziękować koledze Central14 za doskonałe materiały dotyczące P-40 Wielkie dzięki! Dziękuje również tym, którzy komentowali wątek warsztatowy oraz tym, którzy tylko 'wbijali wyświetlenia'.

Mam nadzieję, iż model przypadnie Wam do gustu Miłego oglądania!

 

DSC03262.jpg

 

DSC03263.jpg

 

DSC03266.jpg

 

DSC03269.jpg

 

DSC03270.jpg

 

DSC03272.jpg

 

DSC03274.jpg

 

DSC03275.jpg

 

DSC03277.jpg

 

DSC03278.jpg

 

DSC03281.jpg

 

DSC03282.jpg

 

DSC03284.jpg

 

DSC03286.jpg

 

DSC03287.jpg

 

DSC03289.jpg

 

DSC03292.jpg

 

DSC03291.jpg

 

DSC03294.jpg

 

DSC03298.jpg

 

DSC03300.jpg

 

Pozwoliłem sobie pobawić się w photoeditorze:

 

DSC03303.jpg

 

DSC03303-1.jpg

 

pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci, że nawet dobrze pomalowany jest. W ogóle fajny i udany model! Rekinek wcale nie jest taki zły, nawet wg mnie dobrze wygląda. Ja bym jeszcze dodał jakies smugi i syfek za wyrzutnikami łusek. Obicia wyglądają kiepsko - jak namalowane... dobrze że nie jest ich za dużo. Ale ogólne wrażenie mam pozytywne.

 

Ok, teraz odkładaj na aero i przejdź na 1:48

 

Dzięki za opis konstrukcji. A wiesz może kto latał tym egzemplarzem i jakie miał osiągnięcia?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi osobiście modelik się bardzo podoba! Piękny! Tylko w niektórych miejscach za bardzo się świeci... przydałby się jakiś matt na to już nie mogłem doczekać się galeryjki, Twój wątek warsztatowy co chwile sprawdzałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz może kto latał tym egzemplarzem i jakie miał osiągnięcia?

No właśnie szukałem i cisza w necie :/ Ale może coś jeszcze wyskubię.

Tylko w niektórych miejscach za bardzo się świeci... przydałby się jakiś matt na to

Model jest pokryty bezbarwnym matem Pactry.. być może świeci się od zdjęć z lampą

 

 

Dzięki za komentarz!

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Merytorycznie to się nie wypowiem, bo na P-40 się nie znam.

Ale to co na pierwszy rzut oka się zauważa się w modelu, to właściwie się nie zauważa, że był malowany pędzlem. Z wyjątkiem fotek z bliska z fleszem. Okopcenia trochę słabo moim zdaniem wyglądają, nie wiem jaką techniką wykonane, ale mam wrażenie, że widać smugi od pędzla (zwłaszcza za silnikiem). Malowanie aerografem oczywiście w Twoim przypadku odpada, ale może spróbowałbyś wykonania ich mięciutkim pędzlem i starta pastelom na matowej powierzchni.

 

Co do kalek, academy kalki twarde są, to wiadomo, więc naklejając taka protezę jak tu może być problem. Ale płyny microscale powinny sobie z tym naprawdę poradzić przy zaaplikowaniu ich większej ilości. Nie mówiąc już, że kalki maja drobne przesunięcie, co trochę psuje efekt.

 

No i antenka by się przydała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to co na pierwszy rzut oka się zauważa się w modelu, to właściwie się nie zauważa, że był malowany pędzlem.

dziękuję!

ale mam wrażenie, że widać smugi od pędzla (zwłaszcza za silnikiem)

Tam raczej pędzla nie ma prawa być, ponieważ... jest to starty ołówek nakładany paluchem ;)

No i antenka by się przydała

Pomyślałem o tym samym, gdy skleiłem kadłub, a co za tym idzie, ogon Tu ewidentne moje gapiostwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piknie nam się szczerzy Przy tak zaznaczonych liniach OD na pewno zlazł i zblakłby bardziej. Odrapania są raczej plackowate a nie ostre, jak powinny. Zdaje mi się, czy koła nie są do siebie równoległe? Przydałoby się zalać czarnym kolorem "dziury"w felgach. Ale robi pozytywne wrażenie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doczekałem się, dziękuję bardzo. Patrzenie na ten samolot sprawia mi wielką przyjemność. Co do wykonania to już się wypowiadałem w wątku warsztatowym, bardzo ładny.

 

Ok, teraz odkładaj na aero i przejdź na 1:48

 

Zgadzam się z Ostachem, zbieraj na aerograf, chociażby taki najtańszy, różnica w efektach końcowych będzie gigantyczna.

 

PS. Cieszę się, że mogłem pomóc i przyczynić się do powstania tego modelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

'rekinia mordka' została przeze mnie skopana

 

Eee tam, mordka ładnie wygląda, ja bym się bardziej do gwiazd przyczepił...

Poza tym, nie podobają mi się obicia, ale ogólnie model bardzo ładny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym się bardziej do gwiazd przyczepił...

Tzn.? Źle siadły czy chodzi Ci może o przesunięcia lub brak washa?

 

nie podobają mi się obicia
Odrapania są raczej plackowate a nie ostre, jak powinny

Tak teraz patrzę i rzeczywiście, niezbyt dobrze to wygląda Postaram się bardziej przy następnym modelu

Przydałoby się zalać czarnym kolorem "dziury"w felgach

Nie widać tego, bo fotki są z fleszem, ale w realu 'dziury' są lekko potraktowane czarnym i potem jeszcze zwashowane.

 

Ale robi pozytywne wrażenie.
Patrzenie na ten samolot sprawia mi wielką przyjemność
Super malowanie jak na pędzel
ale ogólnie model bardzo ładny

 

Dziekuję wszystkim!

 

P.S.:

nie przechodź na 1:48

Spokojna głowa, nie mam zamiaru z prostej przyczyny... już nie mam miejsca w domu na modele a jeszcze przecież czeka Wellington w 72...

 

pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym się bardziej do gwiazd przyczepił...

 

Tzn.? Źle siadły czy chodzi Ci może o przesunięcia lub brak washa?

 

 

Chodzi mi o przesunięcia (ale to przecież nie twoja wina ) brak washa mnie tak nie drażni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

całkiem fajnie jak na pędzel wyszedł.

 

To ten model ?

70_0.jpg

 

Jedna może rada, nie maluj jasnych kolorów na ciemnym, szczególnie pędzlem, ten czerwony jak widzisz nie za bardzo pokrył, (Pactry czerwony nie jest najlepszy)

Zamknij też kabinkę, bo jakoś nienaturalnie wisi.

 

Niemniej całkiem fajny model i chętnie umieściłbym jego fotki w swoim sklepie, ale musiałbym mieć Twoją zgodę na to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna może rada, nie maluj jasnych kolorów na ciemnym, szczególnie pędzlem, ten czerwony jak widzisz nie za bardzo pokrył,

Hmmm, a mógłbyś pokazać, w którym miejscu? Nie mogę znaleźć....

(Pactry czerwony nie jest najlepszy)

Akurat był to Humbrol

Zamknij też kabinkę, bo jakoś nienaturalnie wisi.

Oszklenie jest maksymalnie dociśnięte w dół, tylko jak widać ostatni segment na wiele nie pozwala.

Niemniej całkiem fajny model i chętnie umieściłbym jego fotki w swoim sklepie, ale musiałbym mieć Twoją zgodę na to.

Dziękuję Oczywiście nie mam nic przeciwko zamieszczeniu fotek

 

P.S.:

To ten model ?

70_0.jpg

Tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna może rada, nie maluj jasnych kolorów na ciemnym, szczególnie pędzlem, ten czerwony jak widzisz nie za bardzo pokrył,

Hmmm, a mógłbyś pokazać, w którym miejscu? Nie mogę znaleźć....

chodzi o tą czerwoną obwódkę na kołpaku śmigła, jak widzisz przebija ciemna farba nieco i sprawia wrażenie nierówności.
Oszklenie jest maksymalnie dociśnięte w dół, tylko jak widać ostatni segment na wiele nie pozwala.
kabina była odsuwana do tyłu na specjalnych szynach, a nie odkładana na nieruchomą część kabiny. grubość oszklenia nie pozwala na to aby zrobić ta owiewkę w pozycji odsuniętej, ale możesz się pobawić i zrobić z cienkiego przezroczystego pcv taką kabinkę, ten element jest bardzo łatwy bo mało skomplikowany kształt. Zrób sobie kopyto (np z modeliny) w kształcie tego elementu, następnie weź np z opakowań wielu produktów przezroczystą cienką pcv , rozgrzej (suszarką, nad świecą, lub w gorącej wodzie) i szybko naciągnij na kopyto, następnie obetnij naddatki i masz cieniutką przezroczystą owiewkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak widzisz przebija ciemna farba nieco i sprawia wrażenie nierówności

Niemożliwe. Nie malowałem tego żadną inną farbą niż czerwona... może to cień od szczeliny.

kabina była odsuwana do tyłu na specjalnych szynach, a nie odkładana na nieruchomą część kabiny.

Wiem o tym Miejsce na szynę widać dobrze, tylko szkoda mi trochę było zamykać wnętrze... zostawiłem tak jak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.