Skocz do zawartości

[HUMVEE]M998UN"Flammable Hummer"Italeri+scrath1:35


Qdłaty

Rekomendowane odpowiedzi

No więc pora zacząć.

 

Na początek model pojazdu używanego przez siły ONZ, gdzieś na świecie (niestety lokalizacja nie jest mi znana). Pojazd (znów domniemanie) jest z sił Luksemburga.

 

Dostępne jest jedno zdjęcie:

m99802.jpg

źródło: internet

 

bazą będzie oczywiście model Italeri M998, nr 273. Jak wygląda model i jakość części chyba nie muszę pisać.

wiadomym jest, że model nie jest zdetalowany w należyty stopniu, sporo jest szlifowania i usuwania śladów po wypychaczach. Ma jednak swoje zalety w porównaniu do modeli Academy. Mianowicie podział technologiczny elementów podwozia sprawia, że jest ono bardzo łatwo składalne. Poza tym, całościowo, sklejalność tego modelu jest dobra.

 

No a teraz o tym co chcę z tym zestawem zrobić:

 

1) Chcę go upodobnić do tego na zdjęciu powyżej.

2) Przy montażu użyję blaszek eduarda do wersji TOW Tamki. Zestaw szczątkowy, postaram się wykożystać jak najwięcej elementów.

3) Troszkę pracy własnej, jeśli będzie taka konieczność.

4) Chciałbym nie spaprać malowania. Biały jest ciężkim kolorem. Ponadto, dla urozmaicenia, wnętrze będzie zielone. Ponieważ ze zdjęcia nic nie widać przyjmuję następującą zasadę domniemania: Pojazdy malowane na zielono lub w kolorowy kamuflaż mają czarne podwozie, pojazdy pustynne podwozie mają malowane razem z karoserią czyli piaskowe, natomiast UN, jeśli pojazd jest nowy, podwozia mają białe. Skąd tu czarne? Zwykle jest tak, że pojazdy przemalowywane zostaję z pierwotnym kolorem podwozia. Z tego powodu domniemam, że ten egzemplarz został przemalowany, a przemalowania robione są z zewnątrz. Nie wiem, czy się nie zaplątałem w zeznaniach. Gdyby ktoś nie zrozumiał, niech pisze.

5) Może w końcu przełamię się do washa.

 

Z planów to na razie tyle, w praniu wyjdzie czy coś więcej.

 

Natomiast dzisiejszy efekt prac jest następujący:

p1210330.jpg

front1njl.jpg

 

Przednia osłona to oczywiście samoróbka. Jest prawie taka jak na zdjęciu, prawie prosta, więc jestem zadowolony.

Oczywiście już po przyklejeniu wszystkiego zorientowałem się, że rama osłony jest prostokąna z zaokrąglonymi rogami, a nie w kształcie toru wyścigowego. Zostanie jak jest.

 

Do zobaczenia w następnym odcinku.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 79
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Miło zobaczyć kolejny warsztat projektowy.

Jak na razie bardzo ładnie, nawet ta osłona zmieniona w stosunku do oryginału nie psuje efektu.

Wybrałeś bardzo ciekawą kolorystycznie wersję, masz już przetarcie w boju z białym malowaniem, więc powinno być dobrze.

Jedziesz dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachęcony dopingiem, złożyłem jeszcze maskę. Ponieważ na zdjęciu widoczny jest "komin" (oraz wysoki wydech) kilka części zostanie zapożyczonych z odpadów z zestawów Academy. Jeszcze na masce dojdzie "kogut" widoczny na zdjęciu po stronie kierowcy. Jak wpadnę na pomysł jak go zrobić to dokleję jeszcze jedno zdjęcie.

 

p1210338.jpg

p1210340.jpg

beznazwy1kopiapov.jpg

 

kolejny odcinek wkrótce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mama takie pytanko: Jak i z czego najlepiej zrobić słupek boczny? Chcę wszystkie drzwi zrobić otwarte, a po rozcinaniu drzwi dużo ze słupka nie zostało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś z karty telefonicznej, bądź kredytowej? Każde plastikowe opakowanie też się nada. Można je ciąć nożyczkami lub nożykiem. Pierwsze wygodniejsze, ale drugie dokładniejsze.

Co do Hummerka to fajne malowanie wybrałeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś pokombinuję.

 

Póki co kolejna relacja. Niestety warsztat u mnie to jeden wielki chaos. Robię trochę tego trochę tamtego.

 

Niemniej od wczoraj udało mi się ogólnie złożyć wannę i dodać część blaszek, zmontować "top" i zmontować silnik. Ponadto gdzieś tam do połowy przygotowane leżą drzwi i fotele. Przy tych ostatnich, poza dodaniem blaszek, nie będę robił nic. Tzn. nie będę bawił się w upodabnianie ich do oryginału (w końcu model na rozgrzewkę.)

 

66015868.jpg

35826668.jpg

59215974.jpg

88467323.jpg

Zaczyna nabierać kształtu

59954632.jpg

 

 

BaldPuma dopiołeś swego. Osłona zostanie zmieniona do odpowiedniego kształtu. Po zrobieniu zdjęć podwozie poleciałooo.... i osłona się roz..... zepsuła się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojjjj, nie życzyłem źle Twojej osłonie.

Co do słupka - uderz do Kubisza, w katalogu z rysunkami hummera (takie instrukcje eksploatacyjne - dawałem też linka Bodkowi66 w jego temacie M998 PL - robił z tego "skrzynkę" na akumulatory) powinien byc jak dobrze pamiętam taki słupek rozrysowany - zrobisz go z drutu (pełny kabłąk) + element profilowy albo z gotowych ceowników albo wyginając kawałek papieru . Niestety nie mogę pomóc bo najprawdopodobniej dysk w kompie szlak mi trafił i leży w serwisie - tam mam kopię fotek Kubisza i moich a rezerwowy komp z piwnicy nie ma stacji dysków CD.

Powodzenia

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się bardzo fajny humvee.

Jak najbardziej Bardzo ciekawe malowanie.

 

Maciek - na zdjęciu oryginału nad przednimi oknami, między wycieraczkami, są takie 2 małe czarne pypcie - to są gumowe odbijacze, obecne w każdej wersji Humvee, który miękki dach, czyli składaną na maskę przednią szybę - warto te pypcie dorobić.

Tak to jest z tymi modelami Humvee - tam gdzie trzeba, nie ma tych elementów, tam gdzie nie trzeba - są (modele Tamiyi, oba z metalowym dachem)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu dużo pisać?

Wnętrze pomalowane MM Dark Green Flat, siedzenia to H 105, czarny jak czarny MM i troszkę srebrnych przetarć.

Fotele jeszcze będą poprawiane. Póki co tylko raz były malowane.

 

67997045.jpg

30664894.jpg

24922514.jpg

47395548.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tym razem mały detal. Mianowicie wysoki wydech. Element zapożyczony z zestawu Academy, rozcięty, w środek wsadzona pomalowana wykałaczka, siatka osłony jest ze wspominanego wcześniej zestawu Eduarda. No i całość złożona i pomalowana czarny podkład + srebrny wierzch. Teraz czeka na białe malowanie jak i cały pojazd.

90158838.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie oryginału jest co prawda małe, ale wyraźnie widać końcówkę wydechu, a przez okna osłonę rury. Może jestem daltonistą, ale wydaje mi się, że jednak zostały przemalowane. ;-)

 

A dla ciekawiej, to już wnętrze jest zielone. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze ostatnie dłubnięcia przed weekendową przerwą. Malowanie na czarno może w poniedziałek. Przygotowałem do tego ramę, silnik i koła.

Te ostatnie zostały zaporzyczone z zestawu Tamiyi.

 

83824650.jpg

 

Poprawiona osłona (nadal troszkę krzywa):

 

63364889.jpg

 

A na koniec, ku uciesze ludu, kilka fotek poglądowych:

 

33269033.jpg

35511516.jpg

27628490.jpg

 

Drzwi i dach zostały pomalowane farbą MM Sand Flat (1706). Cieniowanie będzie polegało w głównej mierze na rozjaśnianiu białą farbą. W ten sposób chcę uzyskać efekt lekko zużytego brezentu, który pod wpływem warunków atmosferycznych przestał być biały. Wprowadzi to trochę życia w ten model.

Żeby nie było, że tak z sufitu ten kolor, takie przykładowe zdjęcie:

 

m99801.jpg

 

Do zobaczenia w przyszłym tygodniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.