Skocz do zawartości

F-16D Blk 52+ Kinetic 1/48


raptorf22

Rekomendowane odpowiedzi

Rozpoczynam relację z budowy naszego Jastrząbka, zestaw znany i długo oczekiwany,aż dziw że nikt go nie buduje. Dokupiłem sobie radar z Airesa, barwione blaszki do kokpitu od Edka oraz kalki z Twobobs. Co wyjdzie z tej mieszanki zobaczymy, na pierwszy ogień poszło poprawienie wanny kokpitu i dodaniu przewodów instalacji hydraulicznej oraz elektrycznej. Blaszki po spiłowaniu oryginalnych paneli spasowane narazie na sucho.

 

DSC02867.jpg

 

DSC02854.jpg

DSC02855.jpg

DSC02856.jpg

DSC02864.jpg

CDN...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I kolejny współczesniak, , to ja sie tu meczę suchym pędzlem a edek takie fajne rzeczy wypuszcza. Hmm trzeba będzie poszukać, no cóż ten mode swój ljuż zrobie po staremu . Dawaj dalej z pracami, chętnie popatrzę. A i zainwestował bym w fotele Airesa albo Verlindena - różnica murowana. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten sam model od 2 miechów i ciągle czeka aż przybędzie dobrej woli, czasu a przede wszystkim kasy na dodatki xD

 

Miło będzie podpatrzeć Twoje zmagania i może coś zapożyczyć do własnej budowy.

 

Tak btw jak ze spasowaniem dodatkowych zbiorników na paliwo bo u mnie jeszcze wszystko w ramkach ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wreszcie się ujawniłeś z tą szparką. Jedna prośba - nie rób odchylonej osłony radaru. Już otwarta kopuła owiewki psuje kształt efa a co dopiero nos radaru wychylony na bok. Chociaż przy takich multimediach w kokpicie warto pokazać dokładnie wnętrze.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aż dziw że nikt go nie buduje.

No bo jak większość ma do wyboru kolejną fokę z czarnymi krzyżami i taki nudny F-16 to zgadnij co wybierze? Takie czasy...

Te kalki z zachodu to nie jest idealny pomysł, pewnie wiesz że są za ciemne. Podobno o niebo lepsze są te w zestawie Mastercrafta i tak właśnie wiele osób kupuje mastercraft tylko dla kalek.

Jak z kolorowymi blaszkami Edka? Słyszałem, że pomysł słabo trafiony, bo farba odpada przy zaginaniu.

Wyrzuć te jajowate "niby CFT"

Będę obserwować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aż dziw że nikt go nie buduje.

No bo jak większość ma do wyboru kolejną fokę z czarnymi krzyżami i taki nudny F-16 to zgadnij co wybierze? Takie czasy...

Nie do końca. Model kinetica był długo wyczekiwany ale okazał się raczej rozczarowaniem. Przeróbek wymaga dziób i jeszcze coś tam jest nieprawidłowo.

Jak z kolorowymi blaszkami Edka? Słyszałem, że pomysł słabo trafiony, bo farba odpada przy zaginaniu.

Wiadomo, że czasem trzeba coś domalować ale ogólnie te ich kolorowe blaszki są bardzo dobre wg mnie. Nie zdarzyło mi się aby odpryskiwała z nich farba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy macie słabe informacje, dziób nie wymaga korekcji, Kinetic zorientował się w porę i dokonał korekt. Model kupowałem w kwietniu i trzymałem już z prawidłowym nosem, więc przeróbek nie będzie.

 

Co do CFT, no cóż pasują dobrze lekko naniosłem szpachlę, ale w sumie niepotrzebnie. W oryginalnych samolotach dokooła jest uszczelka i mam zamiar takową wykoanać.

 

Do young: Kształt CFT jest ok, nie czepiam się bo nawet żywica z Hasegawy jest nienalepsza (opinie na naszym forum). Wiem że Tobie te zbiorniki nie pasują, ale wiele osób potwierdza że są ok. Nie mam zamiaru tracić kolejnej kasy na dodatek, a ja osobiście już Efek z CFT się naoglądałem i widze że zbiorniki są dość dobrze odwzorowane.

 

Co do kalkomani, Two bobs są za ciemne, co zrobić takie już są. Może dokupie książkę z serii Top Shot, tam są numery w poprawnym odcieniu, a z kalkomani z Mastercrafta to sobie szparki nie zrobię. Widzę że temat zainteresował, to dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kalek te z Twobobs są zbyt spłaszczone szczególnie przy cyfrach, wystarczy porównać "zera" z kalki i z fotkami maszyn. Niestety kalki Kinetic wydają się ciut za duże i zbyt ciemne, zbyt ostre. Najlepszymi kalkami są te co dorzucało Kagero do swojej pozycji o F-16 Block 52+

 

A co do modelu raptorf22 też masz na oszkleniu mega-wypaśną szramę na całej długości?

 

A te blaszki Edka można nr katalogowy i czy kupiłeś je w Polsce bo nigdzie w sklepach i znaleźć nie mogę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do modelu raptorf22 też masz na oszkleniu mega-wypaśną szramę na całej długości?

 

A te blaszki Edka można nr katalogowy i czy kupiłeś je w Polsce bo nigdzie w sklepach i znaleźć nie mogę

 

Masz na myśli szew po formie? tak mam, standard. Blaszek nie kupisz u nas tylko Luckymodel , ale nie wiem czy warto? są fajne, ale kolor szarości trochę nie teges. Kupiłem głównie aby mieć zapalone MFD oraz dla pasów na fotele, oryginalne panele w pudełku są ładne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Czas na mały updejt prac, kokpit prawie cały skończony. Dorobiłem mocowania zatrzasków osłony w kokpicie oraz kilka przewodów. Blaszki sklejone i spasowane, ale uwaga! musiałem barwione blaszki Eduarda przemalować na własciwy kolor! po malowaniu wnętrza blaszki wydawały się bardziej zielone niż szare. Mocno rozcieńczona farba, sztywna ręka i po problemie. Blaszki przedniej tablicy także nie pasowały należycie, zwłaszcza przy HUD-zie, musiałem trochę nad tym posiedzieć. Teraz będę walczył z fotelami ACESII, narazie wygląda to obiecująco. Zdjęcia wszystko pokażą. Miłego oglądania.

 

DSC02875.jpg

DSC02876.jpg

DSC02889.jpg

DSC02890.jpg

DSC02891.jpg

DSC02896.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Mały progress w pracach, nad fotelami trochę się pomęczyłem. Nie chciałem kupować gotowców, więc pobawiłem się z własną waloryzacją. Otrzymały nowe przewody, butle tlenowe, dorobiłem brakujące elementy w zagłówkach oraz "misia" na oparciu i siedzisku. Pasy oraz uchwyt katapultowania zastosowałem z zestawu Eduarda. Naklejki z tablicami znamionowymi i ostrzegawczymi wykonałem z kalkomani od samolotów 1/72, dodają trochę realizmu miniaturce Aces II. Kopkpit jest praktycznie skończony, teraz będę męczył się na komorami powozia głównego i przedniego.

 

DSC03099.jpg

DSC03102.jpg

DSC03104.jpg

Mam nadzieję że narazie się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Sianko pyta o "misia" foteli, a więc wykonałem go z takiej jakby skórki, aksamitu nie wiem co to za materiał. Wyciełem to z opakowania po pierścionku żony (dokłądnie wyściółka pudełka), może nawet od zaręczynowgo

Faktura po pomalowaniu jest właśnie jak "miś", do skali 1/48 , 1/32 pasuje idealnie. Planowałem papier ścierny, ale to kiepski pomysł ma zbyt równomierne ziarno i jest dość sztywny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.