Skocz do zawartości

Fall Weiss - Inwazja na Polskę 39` 1:35


Gościu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Model, który wykorzystam to DML Panzer IV Ausf C - wykonam go w stanie "unieruchomienia", postaram się dodać akcenty rodem z II RP, jednak wszystko wyjdzie w praniu.

Generalnie wrzucam fotki pozycji głównej, samego modelu jeszcze w pudełku:

ResizeofDSCF5298.jpg

ResizeofDSCF5299.jpg

Malowanie zgodne z ówczesnymi prikazami - panzer grau

Resztę będę pokazywał nienaruszone w trakcie.

 

 

p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Rafałku, a jak już robisz taki ciekawy temat, to nie masz może gdzieś wersji B w szafie? Może pokusiłbyś się o ten pojazd:

 

polska6sm8.jpg

 

1407rt9.jpg

 

polska_7.jpg

 

jenaer51.jpg

Pojazd, w którym zginął (wraz z całą załogą) książę raciborski Victor Hohenlohe, a w zasadzie Victor IV Albrecht Johannes Józef Michał Maria zu Hohenlohe-Schillingsfürst von Ratibor.

 

na forum historycy.org i odkrywca.pl (skąd pochodzą fotki) jest cała historia tego pojazdu i walki z polską tankietką, która go tak doprawiła. Mało jest tak dobrze opisanych i zilustrowanych przypadków zniszczeń konkretnego pojazdu z września. Także polecam

pozdrowienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Dzięki za fotki, właśnie z odkrywcy je znam, ogólnie tam obszerniej jest o wszystkich(prawie?) zniszczonych 4.

 

Radek, z tej wersji C śmiało możnaby zrobić wersję B....na stanie same efki mi zostały i D bodajże.

 

Temat o tyle trudny, że nie mam w zasobach wnętrza - a do tak zniszczonego wraku niestety sporo trzeba.

 

 

Ja wykonuję raczej "przestrogę" na zaś - w trakcie wykonywania wyjdzie OCB, coś w stylu zbrodnia i kara ;).

W chwili obecnej nie ma co opisywać, bo to jak lizanie loda przez witryne sklepową .

 

Czołg, po wejściu na minę:

ResizeofDSCF5301.jpg

Widać także kilka klapsów, ale to nie koniec, pewnie i w wieży coś się podziurawi.

 

"In Torba" - figurki Legend:

ResizeofDSCF5303.jpg

 

p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budowa w 90% ukończona, a przynajmniej ta więcej uporczywa, czyli pchełki :/

Czekam na kapcie dla tanka, czyli wczesne - ATL02.

 

W budowie - znane problemy z lufą, oraz łopatą pod rynnę anteny..

Rozwierciłem to i owo, a do zestawowej łopaty dokleiłem nieco plastiku - wszystko prawidłowo wlizło.

 

Kolejny etap to podmazanie wnętrza wieży, w której już dałem biały podkład - na wstęp.

Po ukończeniu mazania skleję obydwie połowy w całość - a pasują wyśmienicie.

Dodałem kolejne uszkodzenie na wieży - po wybuchu granata, dojdzie coś jeszcze, z czasem.

Model:

ResizeofDSCF5305.jpg

ResizeofDSCF5307.jpg

ResizeofDSCF5308.jpg

ResizeofDSCF5309.jpg

ResizeofDSCF5310.jpg

 

Zastanawia mnie natomiast odbój anteny.

Czy w 39 roku już je miały - nie mogę jednoznacznego faktu znaleźć.

W książkach piszą, że wersja C, to wzbogacona wersja B o osłonę MG wieży i właśnie odbój.Jest sporo fot z odbojem i bez...nie wiem w końcu :]

p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, czytałem kilka art. i nigdzie jednoznaczności nie ma.

 

Lufa, Radek masz całkowitą rację.Nie jest wklejona w środku, bym mógł się dostać na dach, od spodu - więc suwa się.

Ponizej fotka z prawidłowo wsuniętą.

DSCF5313.jpg

Zlepiłem statystów, z ręką jednego miałem chece - cięcie dłoni wzdłuż palcy...żeby ja troszkę zwęzić.

 

 

 

p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jendrass1, polski akcent masz w postaci tego wygiętego koła napędowego i błotnika

 

Idziesz Rafał jak burza. Człowiek kichnie, a Ty już sklejony pojazd wstawiasz na widok publiczny Ja po tej minie to bym mu jeszcze urwał/naderwał ten zaczep na przedniej płycie, tak, żeby zapasowy odcinek gąski sobie dyndał z przodu, a jakieś urwane ogniwa pałętały się na trawie obok.

 

Scenka zapowiada się przednio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Cię Ty po kryjomu coś budujesz a ja ostatnio tu nieczęsto zaglądam, a tu konkurs i sporo fajnych modeli w trakcie prac.

Obserwujem jak zepsujem

Może by Ci jakąś konkurencję stworzyć. Powodzenia, efekt raczej z góry przesadzony bo talent to panie macie w ręcach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem, zobaczyłem, skleciłem Życzę cierpliwości Chociaż szczerze mówiąc, ta armata nie bardzo tu pasuje Jeśli już to zainwestuj w Boforsa 37 mm.

A czołg - świetny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta armata w zasadzie w boju nie wzięła udziału. Ze zbudowanych kilku sztuk armat, 4 zostały w 1932 zamontowane na 4 eksperymentalnych lekkich działach samobieżnych TKD. Jeśli w 1939 r. zostały jakieś, to na w magazynie lub na wystawie.

 

Można przymrużyć oko, wtedy mamy lekkie SF, no ale chciałem tylko podkreślić to co napisał whiteeagle.

 

Aha, działka te odrzucono ze względu na niską przebijalność pancerza, którą w latach 20-tych uznano za niewystarczającą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, dzięki - "Pocisk" idzie w odstawkę.

Wygrzebałem model "Ś"mieć Model, jeślibym miał wykonać to działo p.panc z samej tej żywicy...to juz tu dałbym sobie spokój, bądź wycinał sam, z polistyrenu.Na szczęście potrzebuję co 3 część...więc spoko.

Tak to "In torba" było:

ResizeofDSCF5357.jpg

Natomiast czwórka dostała obić, wyjąłem tu i tam minię,podmalowałem to i owo z gratów, dostała wejściowy, pomarańczowy wash.Na zdjęciu jest wyrazisty - realnie taki nie jest(światło żarowe rozjaśnia nieco jego ton i intensywność).

Tłumik otrzymał rdzę, w dosłownym tego słowa znaczeniu.

Pochodzi ze zbiorniczka na spręż. pow.(kompresor).Kiedyś o tym wspominałem, że sobie tą wylewającą się pomyje zbieram, suszę, a póżniej znów namaczam, by móc użyć Bardzo fajnie sie trzyma, mogę na każdym etapie ją korygować, ładnie chłonie wszystkie płyny.Ot, taka fanaberia - lubie udziwniać.

 

Model na razie ma taki wygląd:

ResizeofDSCF5375.jpg

ResizeofDSCF5370.jpg

ResizeofDSCF5373.jpg

ResizeofDSCF5374.jpg

Krzyże, wykonałem stylizując na malowane odręczne, dałem minimalne zacieki farby.

IV ma oznaczenia "zwiadu" - logicznie ta, która w razie co zbierała pierwsze klapsy.

 

p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No kurczę pięknie go powyciągałeś. Będzie się na czym wzorować przy następnym modelu w pancernej szarości. Krzyże i bambetle super się wycinają z całości i dają doskonały kontrast. Czekam z niecierpliwością na cd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rewelacyjnie Ci idzie !

Czy krzyże na początku kampanii wrześniowej na czołgach nie były duże, powiedział bym że wręcz przesadnie wielkie ? Potem dla złamania kontrastu bieli przemalowywali je polowo żółtą farbą z tego co wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dziękuję, finalnie przygotowałem pojazd pod pigmenty, które nieco wypłaszczą wyrazistość płukanek.

Te wykonane tym razem brązem, oraz słomkowym.Ciemny braz obficie użyty dla niskich partii podwozia, zredukowałem także nieco rdzę tłumika.

ResizeofDSCF5383.jpg

ResizeofDSCF5385.jpg

ResizeofDSCF5387.jpg

ResizeofDSCF5388.jpg

ResizeofDSCF5389.jpg

ResizeofDSCF5390.jpg

ResizeofDSCF5391.jpg

 

Żółte krzyże, niestety opinii jest wiele.

 

Ja jednak stawiam na mnie bardziej prawdopodobną - krzyże żółte nie były...interpretacja na podstawie zdjęć b&w mnie jest wyznacznikiem kolorystyki.

Pewne natomiast jest to, że szybko zaczynali wszystkie te "marki" paciać błotem - były świetnymi "celownikami"(może stąd się wzięła opinia o żółtych ...nie wiem)

 

Wielkość - na pzI, czy II zdają się być spore.Na IV już ich wilkość się redukuje.Dodatkowo ja wykonałem na malowane odręcznie - nie od szablonów.

 

 

p.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze to wygląda. Jakich farb używasz (to oleje?) na ten brąz?

Też czytałem, że białe krzyże ułatwialy celowanie naszym.

Powiedz mi czy dla rozjaśnienia grey w górnych partiach czołgu używasz białego, czy może jakoś inaczej? Bo nie wiem do końca jak przechodzisz z ciemniejszego dołu do jaśniejszej góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.