Skocz do zawartości

JagdPanzer 38(t) Hetzer Mid Production Tamiya 1:48


krzychu-onisk

Rekomendowane odpowiedzi

aż żal go nie zrobić w kolorach... model skleja się doskonale, lufa się przyda a gdybyś miał ochotę na blaszki to nie polecam, część nie pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blaszek nie kupie. A co do koloru, po pierwsze nie lubie trójbarwnego po drugie, dopiero zaczynam aercem się bawić i trochę bym się bał żeby modelu nie popsuć.

Jednak podczas malowania postaram się pocieniować trochę model, żeby kolor nie był jednolity.

 

15 min siedzenia no i... sam się model złożył

 

het022.jpg

het021.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj - może nie lubisz kamuflażu trójkolorowego ale chyba nie masz wyjścia. O ile się nie myle tylko early mogły być jednobarwne niestety. Średnie i póżne miały już kamuflaż fabryczny ostrokrawędziowy. Raczej nie wprowadzam Cię w bła - spytaj Jakuba Ślęczkę on bedzie wiedział.

Moim zdaniem to co piszę to prawda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może nie lubisz kamuflażu trójkolorowego ale chyba nie masz wyjścia. O ile się nie myle tylko early mogły być jednobarwne niestety. Średnie i póżne miały już kamuflaż fabryczny ostrokrawędziowy.

Dokładnie tak jak napisał Seb.

 

Z przeróbek w tym Hetzerze; wyryj na prawym tylnym rogu tylnej, górnej płyty właz inspekcyjny, którego Tamcia zapomniała (zarówno w 48 jak i 35), a który po prawej stronie w tym miejscu miał Mittel. Widać chyba o co mi chodzi na mojej fotce poniżej:

http://i702.photobucket.com/albums/ww27/sleczken/IMG_0162.jpg

Warto też usunąć kolbę od Mg-34 - rzadko występowała w mechanizmie Rundumsfeuer - bo zresztą i po co. A no i pousuwaj tej klocki co mają być rączkami, bo troszkę starymi DMLami trąci...

 

Pozdrawiam

Ślęczka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przeróbek w tym Hetzerze; wyryj na prawym tylnym rogu tylnej, górnej płyty właz inspekcyjny, którego Tamcia zapomniała (zarówno w 48 jak i 35), a który po prawej stronie w tym miejscu miał Mittel. Widać chyba o co mi chodzi na mojej fotce poniżej:

 

Zrozumiałem, o co chodzi

 

 

Warto też usunąć kolbę od Mg-34 - rzadko występowała w mechanizmie Rundumsfeuer - bo zresztą i po co.

 

No to usunę

 

 

rollingstones napisał:

może nie lubisz kamuflażu trójkolorowego ale chyba nie masz wyjścia. O ile się nie myle tylko early mogły być jednobarwne niestety. Średnie i póżne miały już kamuflaż fabryczny ostrokrawędziowy.

 

Dokładnie tak jak napisał Seb.

 

 

Ale grzechu nie będzie jeśli zrobię jednobarwne. Takie małe odejście od prawdy historycznej

 

Jednak dzięki za wsparcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Żeby nie było, że nic nie robie.

Hetzer rośnie w siłę. Wydech praktycznie gotowy, dokupiona lufa Abera, kolba usunięta, górna część kadłuba nie przyklejona do wanny jeszcze. Składa się miło, jak na razie nie miałem żadnych problemów.

Następny etap to malowanie kół oraz praca przy gąsienicach.

het028.jpg

het029.jpg

 

Wybaczcie słabe zdjęcia - robiłem je na szybko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze polecam 1/48 , nie zadurza , nie zamała . Bardzo dobry wybór pomiędzy 1/35 i 1/72 . A co do modeliku , jest piękny

 

Racja, nie za duŻa, nie za mała. Choć też zgodzę się z Panzer4, słownik by się przydał.

 

Tylko szkoda ze jeszcze malo popularna

 

Ale dobrze, że się rozwija, Tamka robi to wiadomo, Hobby Boss też, Hasegawa coś tam wypuściła, a i Italeri się przymierzało. Więc może za 5 lat będzie równie popularna co 72

 

Co do modelu, na razie nie wiele się ruszyło, zrobiłem coś na wzór zawiasów i poprawiłem delikatnie wydech. Pewnie do wystawienia ocen w szkole nic wielkiego nie zrobię, jednak potem ruszę że aż się będzie kurzyło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Het031.jpg

Wyjaśnienia do zdjęcia (zrobiłem na szybko żeby wszystko na jednym było)

-lufa i jarzmo pokryte pokryłem podkładem, będę je malował oddzielnie po prostu wygodniej a potem przykleje do reszty

-można dojrzeć te dorobione zawiasy - zwykłe kawałki plastiku

-gąski pomalowane aercem (po wielkiej walkach bo to moje pierwsze malowanie aerografem zwykłą farbką a nie Airem), kolor to Vallejowski Track Primer (następnym razem dam lepsze foty żeby kolor było widać)

-no i czego nie ma na zdjęciu to pryśnięte podkładem koła.

 

"I tym optymistycznym akcentem..." zakończę tego posta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w kolejnym odcinku "Jak zamęczyć Hetzera"

 

Gąski, obiecałem lepsze foty:

Het033.jpg

Het034.jpg

Pomalowałem na srebrno (takim fajnym flamastrem ).

 

Het035-1.jpg

 

Pomalowane na DunkelGelb, nie widać, zbytnio. Wina oświetlenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że kolejny post pod postem...

 

Wykonałem zapasowe gąsienice, chciałem uzyskać kolor rdzy jednak inny od tego na wydechu, wg mnie wyszło ładnie

Het037.jpg

Het038.jpg

Jeszcze tylko je wyciąć i poprawić ubytki.

 

Na razie przerwa w modelu, aerograf się popsuł jednak nie wiem czy będzie naprawiony dziś czy może dopiero pod koniec miesiąca. Jedyne co mi pozostało na ten moment budowy to malowanie, więc trzeba będzie poczekać, choć szkoda bo złapałem tempo i miałem nadzieję zakończyć malowanie w tym tygodniu. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro to model konkursowy, a jak mi sie wydaje przy takich modelach trzeba sie specjalnie postarac, to moglbys chociaz zrobic uchwyty bo to co tam jest teraz to nadaje sie tylko do odciecia.

 

het038.jpg

 

zeby wygladaly tak...

 

HetzerDJ05.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek_gnr, Andrzej_LK macie racje, jednak nigdy wcześniej tego nie robiłem, a dotychczasowe próby zrobienia tego samemu się nie powiodły, jednak te "uchwyty" wg Tamki nie dają mi spokoju i pewnie podejmę się jeszcze prób wymiany tego badziewia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dawno mnie tu nie było, czas pokazać co zdążyłem popsuć...

 

Niestety nie udało mi się wykonać tych uchwytów, próby kończyły się porażką więc nawet nie odcinałem tych z modelu.

 

Hetzer jest już pomalowany, czekają mnie jeszcze poprawki malarskie (w niektórych miejscach farba odprysnęła). Koła przyklejone itp. itd.

Tak, malowanie jednobarwne.

 

Następnym krokiem będzie rdzawy wash gąsek i zamontowanie ich.

 

No to foty:

Het039.jpg

Het040.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i widzisz jaką fajną zabawką jest aero

szczerze to nie podoba mi się! (technicznie wszystko ok ale uważam że zbrodnią byłoby pozostawić go w monokolorze...) bierz kolejne farbki i rób kamuflaż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.