Skocz do zawartości

Trabant 601 Revell 1:24


przemekgksw3

Rekomendowane odpowiedzi

Dołączam do konkursu z modelem Trabanta 601, jest to model ze wznowionej z okazji upadku muru Berlińskiego serii. Muszę powiedzieć że zdziwiła mnie ilość i jakość części z których składa się model. Tak właściwie niewiele jest tu rzeczy które należałoby dorobić we własnym zakresie.

Jako że nie mogłem powstrzymać się przed powycinaniem części z ramek zamieszczam in-box pochodzący z niemieckiego forum modelarskiego, przedstawiającego ten sam model.

13663637633961343861a.jpg

13666531306162376137.jpg

13663966326438386366.jpg

13666663663834353739.jpg

13663433366230356436.jpg

13663437376364376565.jpg

13663632356539313733.jpg

13663733376336303032.jpg

już na samym początku założyłem że model będzie przedstawiać trampka w latach swojej świetności, to tej wizji nie pasowały mi zagłówki foteli które zaproponował revell, żeby upodobnić go do starszych wersji po prostu się ich pozbyłem.

dscf3619.jpg

tu widać wstępnie złożone elementy zawieszenia i silnik. Czekają teraz tylko na pomalowanie, ale narazie nie mam dostępu do aero no bo święta i w ogóle.

dscf3622r.jpg

dscf3623.jpg

dscf3624.jpg

dscf3625.jpg

dscf3626y.jpg

dscf3627u.jpg

Teraz mogłem przystąpić do pierwszego montażu jeszcze na sucho, zaskoczyły mnie dość duże rozmiary tego auta, wbrew pozorom był on bardzo pojemny, jak widać nawet koło rasowego ,,amerykańca" prezentuje się bardzo dobrze.

dscf3628.jpg

dscf3629.jpg

dscf3630.jpg

 

bardzo dużo materiału zdjęciowego do budowy ,,mydelniczki" można znaleźć na stronach typu otomoto.pl czy motoallegro. Zwracam się jednak z pytaniem czy ktoś z forumowiczów nie jest w posiadaniu tego ciekawego pojazdu i nie mógł by się podzielić zdjęciami?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Widzę, że Revell dodał polskie blachy. Będą na modelu, czy planujesz coś innego?

Polskie tablice to jeden z powodów dla których zainteresowałem się tym modelem. Co do planów to chce zrobić do niego mała podstawkę z kawałkiem typowego garażu przed blokowiskiem. Ale to jeszcze dość odległa przyszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się nad kupnem tego Trampka, choć to generalnie nie moja bajka. Teraz widzę, że warto - Revell zrobił kawał dobrej roboty. Będę do Ciebie zaglądał od czasu do czasu.

Powodzenia w budowie życzę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Mała aktualizacja tematu. Jak narazie prysnąłem karoserie podkładem i zapuściłem line podziału. Nie wiem czy był to dobry pomysł żeby robić je przed położeniem lakieru, niestety dowiem się już po fakcie

dscf4609y.jpg

Tutaj widać lekko zwaloryzowane fotele.

dscf4610.jpg

A teraz kilka pytań:

1. Jak widać na zdjęciach Revell dosyć głupio rozwiązał sprawę podsufitki, jej brak będzie z pewnością widoczny w gotowym modelu. Tak samo ma się sprawa z wykładziną w bagażniku, to co jest zaproponowane w modelu odbiega znacznie od oryginału.Pomyślałem więc żeby wykonać oba te elementy z tektury lub brystolu, po pryśnięciu farbą powinny mieć fakturę zbliżoną do prawdziwej, zastanawiam się jednak czy to będzie najlepsze rozwiązanie.

dscf4613i.jpg

c110395949.jpg

dscf4611a.jpg

 

2. Jakiej farby używacie do malowania elementów plastikowych. Jest ich w trabancie dość dużo więc będą miały duże znaczenie dla wyglądu całości.

 

3. Jako że model ma przedstawiać samochód używany na codzień okolice silnika nie powinny błyszczeć nowością, więc zamierzam przykurzyć całą komore silnika, ale nie wiem czy lepiej zrobić to pastelami czy spróbować aerografem?

Z góry dziękuje za odpowiedzi na moje pytania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dosyć zaawansowana przeróbka, ja nie jestem aż tak odważny

No ale może ktoś inny się skusi. Moja wstępna koncepcja wygląda tak:

dscf3637.jpg

Do tego otwarta maska i bagażnik. Przydałyby się też jakieś figurki np. z zestawu Fujimi ale ich cena jest dla mnie odstraszająca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Ikarus Mod" zapewne Fajnie się tam Maluszkiem jeździ hehe.

Trampka malujesz aerografem czy sprayami?

Nie własna przeróbka ze ściągniętymi samochodami ale

maluszka też mam A co do modelu to mam zamiar malować go sprayami, uważam że efekt jest dużo lepszy od użycia aero, no i łatwiej odpowiedni kolor dobrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no jak dla mnie to o wiele za czysty Nie lubię tak odpicowanych samochodów, dlatego Trabanta zrobię dosyć wyeksploatowanego. Chociaż bardzo podoba mi się ten bagażnik na dachu, może taki sam spróbuje zrobić.

 

Ps. Polecam ciekawy artykuł o crash testach Trampka na Cartoontrabant.pl Trzeba wejść w zakładkę a później

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Jako że dzisiaj słoneczko ładnie świeci postanowiłem zrobić parę zdjęć z postępu prac nad trabantem. Przez ten czas udało mi się (tylko )

zacząć malowanie komory silnika i podwozie.

dscf4675.jpg

dscf4671v.jpg

dscf4672b.jpg

Muszę się pośpieszyć bo koniec konkursu zbliża się nieubłaganie, mam nadzieje że uda mi się zrobić jeszcze podstawkę, chociaż jak patrzę na tempo moich prac, to zaczynam wątpić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.