Skocz do zawartości

Bf 109 K-4 Żółte 1 W.nr. 334 176 1/48


_iceboy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jako, że z lotniczych tematów dawno nic nie zrobiłem. A Fw 190D-9 ugrzęzło w czeluściach pudła, postanowiłem dla relaksu dokończyć sobie, zaczęty kiedyś projekt. Mało ambitny. Bo zaczęty jeszcze w czasach kiedy techniki jak i narzędzia były mi nie dostępne. Na nitowanie troszkę za późno, głębsze detalowanie również. W modelu wprowadziłem wszelkie poprawki na płatowcu które mają go przybliżyć do rzeczywistego K-4 tj:

-kilka wzierników

-panel na antenę typu Morane od FuG 16 ZY

-wnęki podwozia (niestety wnętrze zaczęte parę lat temu nie jest zbyt urodziwe...)

-okablowanie goleni

W tym momencie moim celem, aby nie leżał kolejne kilka lat w pudle, jest jego dobre pomalowanie.

 

p1130297e.jpg

p1130299.jpg

p1130300.jpg

golenieqy5.jpg

kolokh3zs8.jpg

 

Model czeka na malowanie (niestety nawet nie mam jak położyć podkładu gdyż pożyczyłem kompresor znajomemu).

 

Model przedstawia samolot o W.Nr. 334 176 z 11./JG 3, na którym latał, Uffz. Martin Deskau, Pasewalk w Kwiecień 1945.

k4.jpg

 

Kolorystyka:

-kołpak - biało-czarny

-golenie podwozia - RLM 66

-felgi - RLM 02

-wiatrochron - RLM 75

-osłona Erla Haube - RLM 66

-wnętrze klap chłodnicy chłodziwa - naturalny metal

-wnęka podwozia RLM 76

-krzyże na dolnych powierzchniach skrzydeł RLM 83

-Kamuglaż RLM 76/75/83

 

Przy modelu posiłkuję się dokumentacją:

JaPo - Messerschmitt Bf 109 K - T.Poruba, A.Janda

Kagero - Messerschmitt Bf 109 G/K - J. Plewka

Aero Detail - Messerschmitt Bf 109 G

rysunki z Handbuch'a

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz coś napisać o składalności zestawu Hasegawy?

 

Hasegawa jak Hasegawa, składa się rewelacyjnie. Niestety jest to lekko przerobiony płatowiec G-10, więc potrzeba paru zmian.

 

Moja uwaga co do malowania; czy łopaty śmigła nie sa za jasne?

 

Też to zauważyłem jak wklejałem zdjęcia. Prześwietlone po prostu. Kolor RLM 70 z palety Model Master Authentic

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początek malowania. Najpierw jakiś preshading, a następnie będą kolory kamuflażu. Na początek RLM 76.

 

p1130309p.jpg

 

Zdjęcia dziwne, mam niestety tylko jedną lampkę z Ikei za kilkanaście złotych, jako źródło światła.

 

Serdecznie pozdraiwam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weekend był zaniedbany w produkcję na rzecz wyjazdu do meine Frau . Ale po cichu nadrabiam na obczyźnie :P

p1130313.jpg

p1130312s.jpg

zostało mi :

- plamki na ogonie - szukam pomysłu na nie

- Erla Haube na RLM 66

- krawędzie profilu aerodynamicznego (lotki, łączenie kadłub skrzydło) na srebrno

- pobawić się z falką

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postęp taki jak widać. Kamuflaż praktycznie cały, zostało tylko wzbogacić ogon o plamki z RLM 83 oraz RLM 76. Model dostał klapy, osłony chłodnicy, rury wydechowe, lampy... po prostu to co dało się w międzyczasie aż nie zepnę się w sobie coby wymalować ogon tego potwora.

p1130314.jpg

p1130315.jpg

p1130316.jpg

 

Serdecznie pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo podoba mi się kamuflaż na górnych powierzchniach

 

Dziękuję bardzo, jedyne co mogę dodać to to że na zdjęciach wyszedł jakiś bardzo rozmyty. Udało mi się na prawdę "ostro" pomalować

 

Pozdrawiam

 

p.s

żadnych masek, oprócz plamek które będą dzisiaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamuflaż skończony. Miałbym wszystko pomalowane gdyby nie nieszczęsna spirala . Póki co czekam na Eduardowe maski... Teraz pora na pomalowanie pozostałych detali. Pewnie jeszcze dzisiejszej nocy. Nie wiem dlaczego, ale na zdjęciach ten kamuflaż wychodzi strasznie rozmyty. Po przestudiowaniu zdjęcia znalazłem dwie plamy RLM 76 na lewej stronie statecznika pionowego. Postarałem się to odzwierciedlić. Poprawiłem również klapy. Od spodu się nic nie zmieniło.

p1130321.jpg

p1130320.jpg

 

Serdecznie pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monologu ciąg dalszy. Model dostał oznaczenia. Teraz czeka mnie lakierowanie i zabawa z upodobnieniem tego do samolotu - weatheringiem . Do szczęścia brakuje tylko zamaskować i pomalować spiralę...

 

p1130328f.jpg

p1130333.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze kroki w weatheringu, na początek wash i troszkę brudu ogólnego... teraz czas na filtry -> lakier satyn (ostateczna warstwa) -> odrapania -> okopcenie -> zacieki

 

Nie wiem dlaczego na zdjęciach zmienia tak kolory, wash jest czarno-brązowy. Kolory też troszkę inne...

 

Ale w końcu... w końcu mam kołpak ze śmigłem, moją ulubioną część Messerschmitta

 

p1130346t.jpg

p1130347.jpg

p1130348.jpg

 

spokojnie, leci z nami pitot ...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olez on ma znaków na ogonie, czyzbys Olo nie mogl sie zdecydowac ktora cyferke przykleić

A tak na serio, bardzo uwaznie obserwuje Twoje poczynania

 

 

A to nie ja , to niemcy ! niemcy wszystkiemu winni!

 

A to cieszę się, bo to moja pierwsza 48 którą robię dla siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie model czeka na ostateczną warstwę lakieru -> odrapania -> okopcenia -> zacieki -> bród od mokrego i ubłoconego lotniska. To jest moja planowana droga... co z tego wyjdzie? Zobaczymy... Brakuje jeszcze anteny typu Morane od radiostacji FuG 16ZY, anteny od urządzenia swój-obcy FuG 25 oraz anteny "drutowej". A mój ulubiony element Messerschmitta jest przyklejony na taśmę na razie ;o) - nie mogłem się opanować

 

p1130357p.jpg

p1130358.jpg

 

Myślałem nad zaprezentowaniem modelu na kawałku lotniska, ale czy to będzie sens gdy jest zamknięta owiewka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.