Skocz do zawartości

Panzerbeobachtungwagen IV Ausf. J. 1:35 CyberHobby


Dumo

Rekomendowane odpowiedzi

Wiele ludzi narzeka na ten model a mi tam się podoba.

Jak na razie składa się bez problemu.

 

P1010628.jpg

 

P1010629.jpg

 

P1010630.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ostatnim zdjęciu - zwróć uwagę - koła jezdne ułożyły Ci się na kształt sinusoidy - to wyżej, to niżej, to znowu wyżej. Chyba, że nie są jeszcze przyklejone.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koła są na razie wsadzone za sucho.

 

Zimmeritu nie robię, nie za bardzo mi się podoba "czwórka" z tym tałatajstwem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że tylko malowanie dość typowe będziesz kopiował. Numery raczej się nie nadają. Dlaczego nie tytułujesz wątku zgodnie z nazwą pojazdu? To jest Panzerbeobachtungwagen IV Ausf. J. Nazwa Panzer IV jest dosyć myląca. Warto podkreślić specyficzny rodzaj pojazdu, bo jest to okaz dość rzadko wykonywany i w pewnym sensie rarytas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko nazwa zmieniona nie zatytułowałem tak na początku bo nie miałem o tym pojęcia. Szukałem szuuuuukałem i nic o tym pojeździe nie znalazłem.

 

Malowanko ambush a kalki podstawowe zestawowe.

 

Jeżeli macie jakiej ciekawe informację lub uwagi na ten temat piiiiiiiszcie koniecznie i wrzucajcie fotki

 

Widziałem ciekawą fotke na której czwreczka J albo H jest cala w gąskach od t-34 i tak się zastanawiać czy w tej tego nie wykorzystać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli model choć trochę ma przypominać oryginał, możesz się wzorować na modelu Toma Cockle:

http://missing-lynx.com/gallery/german/tcpa4.htm

Facet jest uznanym autorytetem w dziedzinie "IV". Jego model przedstawia Pz.Beob.IV Ausf J sfotografowany w Ardenach, prawdopodobnie należał do Kampfgruppe Peiper. Malowanie ambush to bzdura dla tego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko dzięki za pomoc.

 

Mam jeszcze jedno pytanie z ilu ogniw powinna sie składać gąsienica ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako laik w dziedzinie Pz.IV i czołgów niemieckich w ogóle, mam pytanie. Czym się różni zwykła Czwórka od czołgu z frazą Beobachtung-coś tam, w nazwie? To jest jakaś wersja specjalna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie z ilu ogniw powinna sie składać gąsienica ????

99 wiem, że miały ausf. E. Nie wiem czy to zostało tak do końcowej wersji.

Jako laik w dziedzinie Pz.IV i czołgów niemieckich w ogóle, mam pytanie. Czym się różni zwykła Czwórka od czołgu z frazą Beobachtung-coś tam, w nazwie? To jest jakaś wersja specjalna?

Głównie był to czołg (panzer IV) obserwacyjny z dodatkowymi urządzeniami radiowymi oraz obserwacyjnymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dumo yol Smile

 

No jo :D

 

 

Dumo napisał:

Mam jeszcze jedno pytanie z ilu ogniw powinna sie składać gąsienica ????

 

99 wiem, że miały ausf. E. Nie wiem czy to zostało tak do końcowej wersji.

 

Ok dziękować

 

 

Ostatnim czasem bardzo spodobała mi się ta fotka:

 

Bundesarchiv_Bild_101I696042703_Mitt.jpg

 

Wiem, że to wersja H aale postanowiłem obładować gąskami swoją czwóreczke. Prawie w ogóle nie ma zdjęć ani informacji o Pz.Beob.Wg IV dlatego można z nim pokombinować i z budową, i z malowaniem.

 

 

Bez tła:

 

P1010638.jpg

 

P1010639.jpg

 

P1010640.jpg

 

 

Z tłem:

 

P1010641.jpg

 

P1010642.jpg

 

P1010643.jpg

 

 

A to sopelek lodu na mojej klatce podczas wiosny

 

P1010636.jpg

 

 

 

Pozdrooo Dumo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten model to masakra, wszystkie zaczepy do dodatkowego pancerza połamałem... wykorzystałem te od starego panzer IV akademy.

 

Poradźcie mi czy dodawać siatki czy jednak nie bo kurcze mam nad tym rozkminke ??

 

Sory że fotki bez tła na szybko cyknąłem

 

 

P1010644.jpg

 

P1010645.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradźcie mi czy dodawać siatki czy jednak nie bo kurcze mam nad tym rozkminke ??

 

Bocznym osłonom mówimy stanowcze i zdecydowane NIE!

 

Ciekawie wyglądają te gąski "rzucone" na wieże.

Modeluj dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

parówkożercą

 

skrytożercą

 

-om, panowie, -OM.

"skrytożercom" chyba wygląda lepiej.

 

A co do modelu, to moim zdaniem dawaj osłony. Zawsze lubiłem siatki. Moim zdaniem IV świetnie w nich wygląda. A naweirciłeś belkę do mocowania osłon? w orginale była to rurka pusta w środku, a z tego co pamiętam, Dragon daje pełny w środku drąg

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.