Skocz do zawartości

Malowanie sprayem


del

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam pytanko, czy ktoś mi może pomuc. Jeżeli pomaluje kabinę ,Ami podkładem ze Snieżki, a następnie lakierem akrylowym z Motipa ,bo to już zrobiłem, a teraz mam do was pytanie, jeżeli pomaluje to jeszcze bezbarwnym połyskiem ze Snieszki, czy nic się nie stanie z kabiną. Sprej bezbarwny jest Akrylowy. Czy ktoś mi może pomóc np.Tornado było by super pozdrawiam Wojtek Tul.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jakie powinny być odstępy czasowe pomiędzy nakładaniem kolejnych warstw lakieru? A jakie powinny być w przypadku podkładu?

Pozdrawiam

 

Najlepiej malować gdy poprzednia powloka jest już sucha.

 

A ja mam pytanko, czy ktoś mi może pomuc. Jeżeli pomaluje kabinę ,Ami podkładem ze Snieżki, a następnie lakierem akrylowym z Motipa ,bo to już zrobiłem, a teraz mam do was pytanie, jeżeli pomaluje to jeszcze bezbarwnym połyskiem ze Snieszki, czy nic się nie stanie z kabiną. Sprej bezbarwny jest Akrylowy. Czy ktoś mi może pomóc np.Tornado było by super pozdrawiam Wojtek Tul.

Nigdy nie malowałem Śnieżką, wiec nie wiem jak zareaguje z Motip'em. Najlepiej zrób próbę na kawałku niepotrzebnego plastiku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tak myślałem, i tak zrobie podobnie myślimy Andrzeju. Na opakowaniu pisze, że nie na każdy plastik się nadaje, ale było też żeby nie stosować na żywice lub poliester. Ale pytałem w sklepie i gostek ,powiedział, że na plastik jak najbardziej, też mu wytłumaczyłem,że jest podkład i lakier z Motipa więc powiedział ,że jak najbardziej pozdrowionka Wojtek !!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie powinny być odstępy czasowe pomiędzy nakładaniem kolejnych warstw lakieru? A jakie powinny być w przypadku podkładu?

To chyba zalezy od rodzaju farby/lakieru/podkladu. Czy akrylowy, ftalowy, czy jeszcze jakis inny... Na opakowaniu chyba powinien byc opisany sposob nakladania... Tak, czy siak, ja bym odczekal te 12h dla bezpieczenstwa... Nie ma co sie spieszyc, bo mozna sobie zepsuc efekt wielogodzinnej pracy. Z czasem, jak sie nauczysz danego specyfiku i bedziesz wiedzial, czego sie mozna po nim spodziewac, napewno dojdziesz do optymalnego czasu. Mozesz tez po podczas malowania modelu trysnac gdzies na boku, na jakims kawalku plastiku, zeby moc sprawdzac co jakis czas, czy farba wyschla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest lakier firmy Deco Lack. Wczoraj testowałem go na starych modelach, zasychał dość szybko - po około 10 min. był już twardy. Podkład szary tej samej firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.