Skocz do zawartości

Malowanie modeli lakierami w spray'u


Maciek92

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Otuż mam zamiar kupić model Ferrari (nie wiem jeszcze jaki) i chiałbym żeby był to mój najlepszy model i spróbować pomalować go lakierem w spray'u. Pojawiają się zatem pytania:

1. Jakie lakiery preferujecie do malowania

2. Czy potrzebne są jakieś podkłady do plastiku (jeżeli maluję lakierem samochodowym)

3. I jaki kolor lakieru najbardziej przypominałby czerwony, którym malują w Ferrari

 

Ps. Poszukiwałem na tym forum wskazówek i odpowiadających mi nie znalazłem.

Proszę o niezjechanie mnie za te pytania

PEACE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maćku!

 

Jestem szczerze mówiąc dość świeżo upieczonym modelarzem, ale wiem, że próbując robić model najlepszy, który jest dopiero którymś tam modelem z rzędu (a nie 15, czy nawet 50) i w dodatku jak najszybciej się da nie uda Ci się zrobić modelu godnego uwagi.

Po pierwsze: specjalnie nad swoim biurkiem przykleiłem sobie kartkę z napisem "Spiesz się powoli" i szczerze mówiąc bardzo mi to pomaga. Wystarczy, że popatrzę na mój pierwszy model i wiem, co zrobiłem nie tak choć miałem na to tyle czasu, że szkoda gadać. A wszystko to z lenistwa i pośpiechu. Teraz do każdego szczegółu przykładam się bardziej co widać choćby w trzykrotnym przedłużeniu czasu potrzebnego na budowę samego ciągnika siodłowego. Czy widać to na samym modelu, to już pozostawiam do oceny kolegów forumowiczów

Po drugie: jeśli chcesz znaleźć najbardziej odpowiedni kolor dla ferrari to najlepiej przejdź się do mieszalni lakierów, a oni na pewno znajdą Ci kolor w 99 % odpowiedni dla tej marki. Można także nabyć lakier przez allegro. Wystawiają się tam także mieszalnie u których można wybrać sobie lakier, a oni nabiją Ci go do spraya, bądź prześlą w postaci płynnej.

Po trzecie: najlepiej kupić podkład tej samej firmy co lakier, bo wtedy masz pewność, że nic się złego nie stanie. Jeśli chciałbyś kupować spraya konkretnej firmy to możesz przejść się do Castoramy itp. , wybrać konkretny odcień np. z palety Dupli Color i do tego zakupić podkład tejże firmy. Jeśli będziesz miał szczęście to dostaniesz tam także bezbarwny lakier tej samej firmy. Osobiście zdecydowanie najbardziej polecam spraye koncernu MOTIP.

 

Pozdrawiam,

Przemek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praetorian dzieki za pomoc dla ciebie.

Mam zamiar zrobić ten model dobrze jak na moje warunki pracy (bo teraz szkoła się zacznie) ale jednoczśnie się nie śpieszyć bo już przekonałem się że to nie popłaca na moim modelu jeszcze przed Magnumką czyli Chevy Nova SS wystawionym na tym forum. Wiesz chyba jak on wygląda czyli kiepsko chociaż jestem z niego zadowlony ponieważ to mój pierwszy model malowany bo reszta była tania i nie malowana.

Z tego co rozumiem to najlepiej przejść się do Castoramy lub do mieszalni. Potem kupić najlepiej podkład tej samej firmy a na końcu bezbarwny też tej samej. Tak dobrze kumam

 

I teraz pytanie dla kogoś z Bydgoszczy otóż Gdzie w Bydgoszczy są jakieś mieszalnie lakierów

PEACE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek .Tamiya produkuje farby w sprayu. Z ich palety najbardziej odpowiednim jest TS-8 Italian Red. Poszukaj na www.tamiya.pl

Fakt że puszka kosztuje koło 30 złotych ale efekt koloru jest powalający. Lakier bezbarwny też dostaniesz, podkład Tamiya Surface Primer też.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Paffko.

A teraz taka sprawa: byłem dzisiaj w tym sklepie z lakierami i sprzedawca mówił że ten Motip nie nadaje się do malowania modeli bo może zniszczyć plastik, z którego wykonywane są modele i teraz mam problem czy zaryzykować malowanie motipem czy kupić spray Tamiyi razem z podkładem i bezbarwnym.

Doradzi mi ktoś w co zainwestować bo nie chcę zepsuć modelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.