Skocz do zawartości

M1A1 Abrams 1/35 Dragon Irak 2004 [warsztat]


reggy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Postanowiłem przedstawić po raz pierwszy na tym forum to, co mam na warsztacie. Obecnie jestem na etapie finalnego sklejania, została mi jedna gąsienica oraz "duperele" na pakę i pojemniki. Jestem jeszcze przed szlifowaniem i szpachlowaniem małych ubytków. Zamierzam go pomalować w trójbarwym kamuflażu, nie zdecydowałem się jeszcze na konkretne malowanie. Zachęcam do wytykania błędów

abrams01.jpg

abrams02.jpg

abrams03.jpg

abrams04.jpg

abrams05.jpg

abrams06.jpg

abrams07.jpg

abrams08.jpg

abrams09.jpg

abrams10.jpg

abrams11.jpg

abrams12.jpg

abrams13.jpg

abrams14.jpg

abrams15.jpg

abrams16.jpg

abrams17.jpg

abrams18.jpg

abrams19.jpg

abrams20.jpg

abrams21.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 78
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Aero naturalnie mam. Maskowanie planuję robić z plasteliny Blu-Tack. Farby jakie użyję to zapewne humbrole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien czy jak interwencja w Iraku to 3kolorowe malowanie bedzie dobre.

Kalki Armijne czy USMC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Abrams w Iraku to tylko piaskowy!

 

tutaj masz trochę fotek Abramsów. Duża część jest właśnie z iraku.

 

http://www.moje-hobby.4nt.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=166&Itemid=31

 

Pozdrawiam

Samik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Były „ABRAMSY” w kamuflażu innym niż pustynny (w trakcie pierwszej wojny na pewno...). Miedzy innymi czołgi przerzucane z jednostek z EUROPY. Może wyszperam jakieś zdjęcia...Hm...
- dokladnie zolnierze latali w Woodland'ach - pozniej dostali te mudnury w gorskim camo. Technika tez w duzej czesci byla malowana juz na miejscu. Oczywiscie mowa o Desert Shield.

 

ea9e7dba87f27d53.jpg

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczyło kliknąć w linka, którego podałem. Jest tam więcej abramsów w 3-kolorowym kamo. Jednak ja toleruję irackie abramsy tylko w piaskowym.

 

Tutaj ładniejsza fota.

 

17f6ccf2b2b12437m.jpg

 

 

Pozdrawiam

Samik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie zolnierze latali w Woodland'ach - pozniej dostali te mudnury w gorskim camo. Technika tez w duzej czesci byla malowana juz na miejscu. Oczywiscie mowa o Desert Shield.

 

Pawle w woodlandach to byly komplety Goreteksowe ECWS I generacji dla piechociarzy natomiaast czolgisci to w kombinezonkach oliv/woodland, Natomiast to co Ty bierzesz za mundur gorski to jest pierwszy typ kamuflarzu pustynnego (Six color lub Chocolate Chip) z lat 80tych ktory powstal wraz z BDU. Po pustynnej wprowadzili juz nowy typ lepiej maskujacy a mianowic DCU czyli Tri colora lub jak kto woli budyńka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawle w woodlandach to byly komplety Goreteksowe ECWS I generacji dla piechociarzy natomiaast czolgisci to w kombinezonkach oliv/woodland, Natomiast to co Ty bierzesz za mundur gorski to jest pierwszy typ kamuflarzu pustynnego (Six color lub Chocolate Chip) z lat 80tych ktory powstal wraz z BDU. Po pustynnej wprowadzili juz nowy typ lepiej maskujacy a mianowic DCU czyli Tri colora lub jak kto woli budyńka

- eee spoko dzieki za wyjasnienia - jak juz pewnie zauwazyles nie jestem specjalnie biegly w/w temacie. Wracajac do "gorskosci" Six-Color'a to pamietam ze czytalem jakis artykul w ktorym autor twierdzil ze ten model zostal przygotowany na "gorzyste tereny pustynne" - czy jakos tak - zgodnie z owczesnymi planami/przewidywaniem uzycia czyli Turcja, Kaukaz etc., a nie prawdziwe "piachy" (ktory mial byc opracowany pozniej) itd., no i pierwszy przydzial czy testy byly robione z 10th Mountain Division. Tak wiec oczywiscie masz racje.

 

Jezeli chodzi o woodlandy to jednostki z Europy przyjechaly raczej w woodlandach i tak pare tygodni smigaly, a i jednostki tylowe jeszcze podczas ODS w znacznej czesci siedzialy w takich mundurach. Pamietam ze podczas Tarczy czy Sztormu w serwisach prasowych bylo sporo fotek z zolnierzami cwiczacymi w woodlandach na diunach (i wcale nie chodzi tu o zestawy obrony przeciwchemicznej itp.) choc bardziej promowano "nowy styl".

838be679f09f0a18.jpg

067502c74bd33bc7.jpg

 

Ciekawy link na temat przemalowywania pojazdow przed I wojna w Iraku http://www.gulflink.osd.mil/carc_paint_ii/carc_paint_ii_s04.htm

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Reggy!

 

Wyjatkowo ładnie i co najwazniejsze czysto sklejony model, ale o ile pamiętam z PWMu to zaczynałeś od samolotó, więc to nie powinno dziwić

 

Mam jedno pytanie - ten dodatkowy kosz na wieży, to z pudełkowych blaszek jest? Jeśli tak to zapewne planujesz model w malowaniu 3rd Arm.Div. bo taki kosz to typowa dla nich modyfikacja. Masz może jakieś fotki oryginału? Sam mam Dragonowego Abramsa, tyle, że w 1/72. Jest to niestety stary model przystosowany do zamontowania silniczka, więc detale są ubogie... A malowanie dali jedno, właścnie z 3rd Arm.Div, wóz o nazwie "All Bout Da Boxes" ( chyba jakoś tak ), ale niestety koszyka dodatkowego tam już nie ma... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A malowanie dali jedno, właścnie z 3rd Arm.Div, wóz o nazwie "All Bout Da Boxes" ( chyba jakoś tak )

"All bout da bones" Konkretnego malowania wciąż szukam, zależy mi właśnie zarówno na dodatkowych koszykach (bo wyglądają kozacko) i na trójbarwnym kamo. Na zakończenie planuję minidioramkę z kawałkiem pustynnej drogi, jakiegoś arabskiego domku i załogą Abramsa. Kierowca już siedzi w środku. Trochę z rozpędu pomalowałem mu już mundur. Figurka pochodzi z tego zestawu:

Dragon3020-4.jpg

Otrzymał on kamuflaż zbliżony do tego, jaki mają panowie w prawej części pudełka. (Woodland bodajże).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzisiaj popracowałem troszkę nad drugą gąsienicą i ogólnie nad podwoziem. Jutro rozpracuję osłony boczne. Teraz długi wolny weekend więc dużo da się zrobić.

abrams22.jpg

abrams23.jpg

abrams24.jpg

abrams25.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dragon3020-4.jpg

Otrzymał on kamuflaż zbliżony do tego, jaki mają panowie w prawej części pudełka. (Woodland bodajże).

 

Zastanawial bym sie nad panem z M3A1 czy oby napewno dobra bron ma, gdyz od lat 60 tych nie ma jej na uzbrojeniu. Bardziej bym stawial na XM-177 lub jakas MP-5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam parę fotek zielonych abramsów z Iraku, niestety nie wiem z której wojny. Przydadzą się?

 

m1a1981025a5697g504dz9.th.jpg m1a1030jz5.th.jpg m1a1abramstank5vz9.th.jpg m1a1abramstank7jv8.th.jpg m1a1frontyr2.th.jpg

bluetank2wi0.th.jpg whitetank3kv8.th.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawial bym sie nad panem z M3A1 czy oby napewno dobra bron ma, gdyz od lat 60 tych nie ma jej na uzbrojeniu. Bardziej bym stawial na XM-177 lub jakas MP-5.

Nie do końca. "Smarownica" jak popularnie nazywano M3A1 była bardzo popularna wśród załóg czołgów na przełomie lat 60/70 w Wietnamie ( ze względu na poreczność, małe gabaryty, dostepność pistoletowej amunicji ) a nawet w '91 w czasie Pustynnej Burzy.

Oczywiście robiąc wojaka z OIF raczej nie warto mu dawać M3jki, ale dla umilenia klimatu można mu dać swojską pepesze lub Ak-47 ( w obu przypadkach Amerykanie używali tej broni w Iraku !!! )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakubie z ostatnim sie z Toba nie zgodze 1, nieporecznosc kalacha, 2 brak amunicji do Szpagina. Pamietaj ze wiele fotek jest pozowanych i nijak sie ma do tego z czym naprawde biegaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, a ja się teraz nie zgodze z Tobą. O ile dobrze pamiętam PPS i PPSh strzelają amunicja tupu Parabellum kal. 9mm, i choć armia USA uzywa obcnie kalibru 6mm jako podstawowego dla pistoletów, to dostepnośc amunicji uniwersalnej Parabellum jest wystarczająca ( zwłaszcza, ze mówimy o pojedyńczym żołnierzu, a nie o całym mniejszym lub wiekszym oddziale ). Co do poreczności czy tez nieporeczności AK-47, kwestia mocno dyskusyjna. Główne znaczenie ma siła ognia, przebijalność i skuteczność, a wszytkie amerykańśkie plastik-fantastik karabinki są słabsze od Kalashnikova, i nie jest to tylko moja opinia, ale pewnego sierżanta US Army, z którym mam przyjemnosc się znać via net. Facet spedził jedna zmiane w Tikricie w załodze GunTrucka i choć sam używał przerabianego na froncie M4, to jak móił jegokoledzy chetnie wymieniali swoje Mileśtam na AK i... shotguny.

Oczywiście troche inaczej to wyglada gdy ktos musi targać to w czołgu, ale AK ze składana kolbą nie jest chyba wiekszy od M4.

 

BTW: Zwłaszcza załogi czołgów gustują w dziwacznych rodzajach broni, więc jak najbardziej załogant u Reggego może mieć jakieś dziwo w łapie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakubie bardzo sie myslisz Szpaginy i strzelaly pistoletowym 7.62. Co dotego zamieniania M4 na AK Kałasznikowa (a nie Kalashnikowa ) uwazam to za jeden wielki mit, tak samo jak powszechne uzywane tej broni w wietnamie, z tego samego powodu. Pozatym uzywania takiej broni zabranial by regulamin (chyba ze byl to koles z jakiejs firmy "ochroniarskiej), pozatym przy intesywnosci tamtego konfliktu ktos musialby byc kretynem aby brac bron do ktorej mozna wziac polowe mniej amunicji i nie miec od kogo jej wziac (ladownice przeznaczone dla standardowych magazynkow M4 nie mieszcza, lub mieszcza nie 2 a 1 sztuke i to tez jak sie noga dopchnie)

 

ppsh1da4.jpg

ppsh2yd7.jpg

Bardzo ladne pozowane fotki ze zdobyczami wojennymi, i takich zdjec mozna mnozyc i mnozyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja tak pomiędzy dyskusją o broni (która de facto bardzo mi się przyda), zapytam o następujące dwie rzeczy:

1. Czemu służą te "prostokąty" na przednich płytach wieży? Te z wyraźnymi narożnikami. Na niektórych fotkach są, na innych nie ma. Dragon dał je w formie naklejek już pomalowanych. Mimo wszystko wolałbym je wykonać z płytki poliestyrenowej 0,5mm.

2. Na końcówkach kół jezdnych mam przeźroczyste części. Służyły one do kontroli stanu łożysk czy smarowania kół tak? Nie zamalowywać ich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.