Skocz do zawartości

ZÜNDAPP KS 750 skala 1:72 - relacja z budowy


Marudek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Moze na poczatek pare slow wyjasnienia skad pomysl na motor w skali 1:72. Otoz potrzebowalem ladunku dla mojego Ju 52/3m w tejze skali. Zakupilem wiec zestaw firmy Hät. Ilustracja na pudelku przedstawia zandarma na motorze. Pomyslalem wiec ze zestaw to jeden motor skladajacy sie z kilku czesci + figorka. Niestety kiedy otworzylem pudelko bardzo sie zawiodlem. Kazdy z 6 motorow to jednoczesciowy odlew (kierownica to druga czesc) Tak to wyglada:

 

th_DSC00222.jpg th_DSC00223.jpg th_DSC00224.jpg

 

Zreszta nie tylko ja marudze nad tym zestawem:

 

http://www.plasticsoldierreview.com/Review.asp?manu=ARM&code=99011

 

Zalamany postanowilem zbudawac ten motocykl od podstaw. W temacie tym zobaczycie kolejne etapy budowy. Model bedzie zrobiony z plastiku od dyskietki, szpachlowki Milliput, karty tel, resztek ramki fototrawionej, uszczelek i roznych grubosci drutu. Tak wygladaja czesci ktore na poczatek przygotowalem:

 

th_1.jpg

 

Rame, blotniki, teleskopy i siedzienia zrobilem z dyskietki; bak i blok silnika ze szpachlowki; lampa przednia z resztek ramki od modelu; opony z uszczelek (sa wybieznikowane choc nie wyszlo to najlepiej - slabo juz widze ); sprezyny pod siedzenie kierowcy z drutu od silnika elektrycznego z zabawki. No i pierwsze proby wykonania szprych

 

Serdecznie zapraszam do ogladania mojej relacji i wypowiedzi na jej temat.

 

Pozdrawiam,

Marudek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

bardzo ciekawe przedsięwiencie (ehh, czy jakoś tak...) .

Jak masz jeszcze troche takich uszcelek, to zrób jeszcze parę opon, tym razem bez bieżnika, bo rzeczywiście Ci troszke nie wyszły

 

Powodzonka i czekam na dalsze postępy w pracy,

Lucas HS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że kolega robi podobnie jak okonek, tyle że on robi pływadło

Przedsięwzięcie ciekawe i to nawet bardzo

Mi opony się podobają, ale zrób parę więcej z różnym rodzajem bierzników i wybierz te twoim zdaniem najlepsze, a reszta przyda się kiedy indziej

 

Nie pozostaje mi nic innego jak życzyć powodzenia w dalszej budowie tego cuda i czekać na dalszą część relacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo!!

Temat bardzo fajny i inspirujący. Sam raz podobnie się bawiłem budując BMW R75 w oparciu o zestaw Hasegawy ( z tym, że używałem kół, bloku silnika itd. z modelu ), oczywiście w 72jce. Teraz tak bardziej teoretycznie ;) przymierzam się do Harleya Academy, który też najlepszy nie jest.

 

Co do opon, radziłbym z rezygnować z uszczelek na rzecz izolacji przewodów np. elektrycznych lub telefonicznych. MSZ ma lepszy kształt.

 

Pozdrawiam i czekam na kolejny etap!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

 

Dziekuje bardzo za Wasze komentarze. Nie myslalem ze moj skromny projekt przyciagnie uwage tylu forumowiczow

 

Na poczatek opony. Uzylem czegos co nazwalem uszczelka ale sami zobaczycie na kolejnych zdjeciach co to naprawde jest. Bieznikowalem skalpelem pod duza lupa. Zgodnie z Wasza rada nie zadowolilem sie pierwszym efektem i zrobilem chyba 8 po czym wybralem najlepsze. Jesli bede robil jeszcze jakis motor w tej skali to zrobie jig do bieznikowania

 

W miedzyczasie myslalem nad sposobem na szprychy. Dopiero czwarta technika wykonania dala jakis efekt. Zmienilem tez czesciowo bak. Mianowicie wyzlobiona na jego gornej czesci "skrzynka na mapy" nie wyszla za dobrze. Zeszlifowalem ja wiec i dokleilem maly prostokat z karty tel.

 

th_2.jpg th_3.jpg th_5.jpg th_4.jpg

 

Pozdrawiam,

Marudek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

A teraz rzut oka na moj warsztat. UWAGA model jest w samym srodku. Na zdjeciu z warsztatem widac tez z czego zrobilem opony. Te czarne krotkie rurki sa z gumy a po pocieciu na plastry otrzymalem odpowiedniej srednicy i grubosci opony. Na drugim zdjeciu mala przymiarka z nowymi oponami + przedni widelec.

 

th_6.jpg th_7.jpg

 

Pozdro,

Marudek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Przedstawiam dalsze etapy budowy: dodalem korek do baka i pomalowalem rame, dopracowalem technike wykonania szprych iskonczylem kola. Przerobilem tez silnik. Odciolem wyrzezbione czesci zostawiajac sam blok i dorobilem je osobno dodajac paru detali.

 

th_8.jpg th_9.jpg th_10.jpg th_11.jpg th_12.jpg

 

Nastepnie przygotowalem podstawe siedzenia pasazera, dokleilem przygotowany wczesniej przedni blotnik i przednie swiatlo, zrobilem kierownice i zlozylem to razem. Zauwazylem ze przednie swiatlo jest za male i wymienilem na wieksza lampe. Poprawilem tez korek baka. Dopiero na zdjeciach zauwazylem, ze jest odciety pod katem i nie lezy plasko na baku. Oczywiscie poprawilem to

 

th_13.jpg th_14.jpg th_15.jpg th_16.jpg th_17.jpg

 

Pozdrawiam,

Marudek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje Majek normalny to ja nie jestem bo chce zrobic cala kolekcje motorow w 1:72! Na poczatku planowalem zrobic go jako ladunek dla Junkersa Ju 52/3m ale juz mi go szkoda wsadzic w czelusc kadluba Moze mala diorama?! Sprobowalem zrobic do tego figurke. Moze by postawic ja obok motoru na jakiejs podstawce?

 

th_DSC00208.jpg

 

Nieeee Paskudnie to by razem wygladalo Ludzik popsulby efekt

 

Pozdrawiam,

Marudek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje, szkoda takie male cacuszko gdzies chowac... Do Junkersa w zupelnosci by sie nadal ten oryginalny z zestawu motorek...

Ludzik popsulby efekt
Niee...Czemu? Mysle, ze nie wygladaloby to zle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

Figorka poszla na bok i motor prawie na ukonczeniu. Dokleilem i pomalowalem sprezyny pod siedzenie kierowcy. Niestyety uzylem zbyt gestej farby i zalegla w srodku psujac efekt. Oderwalem je i zrobilem nowe Widac je na kolejnym zdjeciu. Tu mala przymiarka silnika i juz wklejone kola.

 

th_18.jpg th_19.jpg

 

Pozdrawiam,

Marudek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te czarne krotkie rurki sa z gumy a po pocieciu na plastry otrzymalem odpowiedniej srednicy i grubosci opony.

 

Świetny pomysł z tymi oponami z rurek! Na pewno skorzystam - mam sporo kabli z odpowiednio mięsistą częścią zewnętrzną. No i odpada malowanie - kolor od razu jest taki, jaki ma być!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na zachętę model robiony przez mojego kolega Piotra Krzyczmonika.

Też Zundap też od podstaw tylko że w 1:35.

Obecnie model jest już skończony i z tego co wiem to Piotrek co nieco pozmieniał

Na razie tylko jedna fotka bo nie mogę załadować ( ah ten mj net )

 

DSC05041.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Timi,

 

Znalazlem 2 zdjecia tego modelu na innym forum (stadium z twojego zdjecia + kosz i blok silnika, ale tam pisali, ze skala to 1:48) Tak czy inaczej model jest super!

 

A wracajac juz do mojego malenstwa tak to dalej wyglada: dodane hamulec, sprzeglo, siedzenia, tylna lampa, stopki, rejestracja, wal do silnika i gablotka

 

th_20.jpg th_22.jpg th_DSC00266.jpg th_m6.jpg

 

A teraz maly walk around:

 

th_P1010605.jpg th_P1010606.jpg th_P1010607.jpg th_P1010608.jpg

 

Milego ogladania i komentowania

Juz wkrotce pojawi sie moja nowa relacja (lokomotywa spalinowa SU-42) na ktora rowniez zapraszam. Nastepny w kolejce jest BMW R75 w skali 1:72.

 

Pozdrawiam,

Marudek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne maleństwo jednak obraz całości psuje trochę niedokładne pomalowanie, teraz sprobuj coś większego żeby mieć większe pole do popisu

 

a tu jeszcze parę zdjęć modelu Piotrka ( nie mam w tej chwili zdjęć gotowego, gdyż odwiedził mnie tylko 2 razy gdy model w robocie, żeby porobić mu fotki)

 

DSC06848.jpg

 

DSC06849.jpg

 

DSC05109.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Hej dormitor!

 

Czy chodzi Ci o moj model czy o ten Piotra Krzyczmonika? Zasadniczo roznia sie skala i jakoscia wykonania pewnie tez Jednak na pocieszenie mam takie zdjecie Zundapow w 1:72 z firmy Hat. Nie wiem kto jest autorem tej malej dioramy (zdj. Internet), ale moj Zundapp jest o niebo lepszy

 

th_99011-41.jpg th_99011-31.jpg

 

 

 

A jesli chodzi o moje szprychy, to wykonanie jest smiesznie proste.

1. Kleisz razem 20 dlugosci drutu od malego silnika elektrycznego

(UWAGA: klej tylko jeden koniec do okreslonego momentu);

2. Nastepnie po wyschnieciu CA odegnij na kat 90 stopni kazda ze

szprych (w taki wlasnie parasol). Odetnij szprychy na odpowiednia

dlugosc.

3. Po odgieciu przyklej maly krazek (ja swoj zrobilem z plasterka

odcietego ze starej ramki od modelu). Pamietaj ze musi miec

odpowiednia srednice.

4. Po zabezpieczeniu w ten sposob, mozesz odciac os z drogiej strony

(powstala w wyniku sklejenia tych 20 drutow).

5. Po malowaniu nie powinno byc widac roznicy po obu stronach.

 

th_10.jpg

 

Pozdro,

Marudek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.