Skocz do zawartości

Kenworth K100 - Revell 1:25


tornado

Rekomendowane odpowiedzi

Model ten zacząłem już jakiś czas temu i dobiegam z nim do końca budowy. Postanowiłem jednak zaprezentowac go tu na forum.

Model jest z Revella w skali 1:25, kupiłem go na niemieckim ebayu zanim jeszcze ukazał się w Polsce.

 

7c1b1hs.jpg

 

Postanowiłem go pomalować według tego oto pojazdu. Jednak po za tą jedną fotką nie dysponuję żadną jego dokumentacją, więc model będzie tylko przypominał oryginał.

markhollandk100aerodyne2kz.jpg

 

a to w skrócie relacja z budowy:

rama została w całości sklejona i pomalowana na kolor czerwony a dopiero potem były domalowywane poszczególne elementy:

kenworthk100model0016ge.jpg

kenworthk100model0099if.jpg

Z powodu nierówności zbiorniki paliwa musiałem przeszlifować papierem ściernym a następnie okleiłem je folią chromowaną:

kenworthk100model0052io.jpg

kenworthk100model0076ro.jpg

Amortyzatory również wykonałem chromowane, a także opaski filtra powietrza:

kenworthk100model0105gj.jpg

kenworthk100model0089lg.jpg

kenworthk100model0134mf.jpg

kenworthk100model0207wc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to już gotowe podwozie z zamontowanym silnikiem:

kenworthk100model0169eo.jpg

kenworthk100model0180zc.jpg

 

a tu z zamontowanymi kominami:

kenworthk100model0047uo.jpg

 

pomalowana kabina:

kenworthk1000052kb.jpg

 

Pomalowane i gotowe do montarzu elementy kokpitu:

kenworthk100model0202da.jpg

kenworthk100model0054ea.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarówno fotele jak i leżanki obiłem tkaniną:

kenworthk100model0069oa.jpg

 

Kabina z zamontowanym wnętrzem i kilkoma zewnętrznymi elementami:

kenworthk100model0019qw.jpg

kenworthk100model0039te.jpg

 

Kalkomanie wykonałem samodzielnie. kabina gotowa do montażu na podwozie:

 

kenworthk100model0282wk.jpg

kenworthk100model0298ke.jpg

kenworthk100model0305dm.jpg

 

Wykonałem i zamontowałem przewody podłączeniowe ciągnik z naczepą, a także dołożyłem górną leżankę i mapę USA:

kenworthk100model0329nc.jpg

kenworthk100model0316qs.jpg

 

Ponieważ dach zrobiłełem zdejmowanyto przypadek sprawił że spadł mi na ziemię ( powstał ubytek lakieru) wobec tego wylądował w płynie hamulcowym.

kenworthk100model0332pu.jpg

 

W modelu pozostało pomalowac odnowa dach i zamontować na nim fanfary i światełka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc Kenwortha już skończyłem, teraz trzeba tylko go wyczyścić i wypolerować. Mapkę poskładałem i mocno ścisnąłem aby były widoczne ślady składania, dach pomalowałem i dodałem na niego wszystkie akcesoria. A teraz oceńcie moją pracę, nie zwracajcie uwagi na tłuste ślady ponieważ fotki robiłem prosto z marszu po skończonym klejeniu.

 

kenworthk1000084ky.jpg

kenworthk1000018lm.jpg

kenworthk1000039em.jpg

kenworthk1000047ws.jpg

kenworthk1000059vd.jpg

kenworthk1000075qx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
Mam pytanko.. jak malujesz ze nie wychodzą ci zacieki , plamy..??. Używasz farby w spray zauwazyłem i to mnie troche dziwi:)

Jak się domyślam kolega tornado ZAPEWNE używa aerografu, więc dlatego farba jet tak równa położna i nie wychodzą żadne zacieki, ani plany. Natomiast tego już nie wiem, jedynie się domyślam, że farb w spary`u tornado jednak używa, praktycznie jak każdy modelarz klejący trucki Jak to jest naprawdę, tornado

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko.. jak malujesz ze nie wychodzą ci zacieki , plamy..??. Używasz farby w spray zauwazyłem i to mnie troche dziwi:)

Jak się domyślam kolega tornado ZAPEWNE używa aerografu, więc dlatego farba jet tak równa położna i nie wychodzą żadne zacieki, ani plany. Natomiast tego już nie wiem, jedynie się domyślam, że farb w spary`u tornado jednak używa, praktycznie jak każdy modelarz klejący trucki Jak to jest naprawdę, tornado

No cóż, oczywiście stosuję różne farby, te w sprayu ( przeważnie MOTIPa) i te do aero ( modelarskie, jak i również na zamówienie w mieszalni lakierów). Nie jestem tak doświadczonym lakiernikiem jakbym chciał, więc i mi zdarzają sie zacieki, jednak naszczęście dość żadko. Moja rada aby nie zrobic zacieków, to kilka powłok cienkich warstw, aniżeli jedna gruba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 6 months later...

Andrzej kolejny wspaniały modelik do kolekcji zawsze chciałem miec ten model ale jak na moją kieszeń troszke zadrogi !!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powiedz mi jeszcze czy te drzwi się otwierały czy musiałeś sam robic otwieranie drzwi !!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej kolejny wspaniały modelik do kolekcji zawsze chciałem miec ten model ale jak na moją kieszeń troszke zadrogi !!!!!!!

Mi też spodobał się ten model do takiego stopnia, że kupiłem sobie drugi egzmplarz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ty to masz szczescie nie obraz się ale powiem tak kto ma kase ten ma modele prawda andrzej wiem bo juz mam tyle europejskich zestawów ze nie mam naprawde gdzie dawać !!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...
Ceść mam pytanie czy w tym modelu otwierane drzwi są oryginalnie czy trzeba je zrobić samemu

 

Pozwolę sobie odpowiedzieć

 

Większość modeli ciężarówek produkowanych przez Revella ma otwierane drzwi oryginalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceść mam pytanie czy w tym modelu otwierane drzwi są oryginalnie czy trzeba je zrobić samemu

Tak jak napisał Przemek - w większości modeli trucków revella drzwi są wycięte fabrycznie, także w tym modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.