Skocz do zawartości

Sumida 1/72


Hukos1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Na samym początku chciałbym wszystkich kolegów modelarzy pozdrowić, ponieważ jest to mój pierwszy post i temat na tym forum.

A teraz chciałbym przedstawić model japońskiego pojazdu opancerzonego SUMIDA Type 93 (późna) wersja na torach wyprodukowanego przez firmę ARMO. Jest to model żywiczny w skali 1/72. Długość modelu wynosi ok. 8 cm. Model został pomalowany farbami akrylowymi (ręcznie). Obecnie jestem na etapie robienia do niego podstawki. Chciałbym się zapoznać z opiniami kolegów o nim...zawsze się przecież można czego nowego nauczyć! Wiadomo że każdy człowiek widzi trochę inaczej. Jeszcze raz pozdrawiam...

 

I model:

sinter1pw3.th.jpgsinter2xu3.th.jpgsinter3zk6.th.jpgsinter4zh9.th.jpg

sinter5ii4.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo wielki plus za temat. Znudziło mi się co raz oglądać Niemców, Amerykanów i innych. Jeszcze raz wielkie brawo za temat. Mówiąc ręcznie pewnie miałeś na myśli malowanie pędzlem. I żebyś tego nie powiedział to trudno to odróżnić. Bardzo mi się podoba.

 

Pozdrawiam I.Z.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko popracuj nad zadrapaniami ok?

 

A może coś bliżej?

 

Chodzi mi o to, że zadrapiania wyszły ci tak srednio, poprostu srebrne paski, a powinny być zrobione z ołówka albo czarnej farby przetartą metalizatorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za wszystkie miłe słowa!

 

Jakub W. napisał:

Chodzi mi o to, ¿e zadrapiania wysz³y ci tak srednio, poprostu srebrne paski, a powinny byæ zrobione z o³ówka albo czarnej farby przetart± metalizatorem

Jeszcze nic straconego da się to naprawić! Dzięki za radę jak to zrobić!!!

 

Imek46 napisał:

Mówi±c rêcznie pewnie mia³e¶ na my¶li malowanie pêdzlem. I ¿eby¶ tego nie powiedzia³ to trudno to odró¿niæ

Oczywiście, chodziło mi o malowanie pędzlem Pierwszy raz używałem akryli.... i jestem mile zaskoczony tymi farbami, że dają taki efekt - nawet jak na moje umiejętności. Są to farby wodorozcieńczalne-według mnie wielka zaleta-bardzo dobrze trzymaja się plastiku jak i np. żywicy. Poza tym nie wydzielają zapachu. A wygladają tak:

farbyaq3.jpg

 

Prawdę mówiąc ten model był przymiarką do czegoś większego nad czym obecnie pracuję...

sinterworkly7.jpg

 

ale to jest temat do innego wątku i nie w tym dziale jeszcze przez całkiem długi czas

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też wcześniej nie znałem tych farb, ale gdy je zobaczyłem postanowiłem spróbować, co to jest. Znalazłem coś na ich temat w intenecie pod linkiem www.havo.com. Są konfekcjonowane w pojemnikach po 80 ml. W Krakowie taki pojemnik kosztuje 9,99 zł. Farby te występują w różnych odmianach: akrylowe, metalowe, fluoroscencyjne itd., a nawet magnetyczne!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.