Skocz do zawartości

MiG-29 UB Fulcrum-B Academy 1:48


Lucas HS

Rekomendowane odpowiedzi

To i ja rozpocznę swoją zabawę z tym oto modelem:

e4923d14f2bf4496.jpg

Link do szczegółowego In-Boxa

 

Żeby nie było, ogólna fotka "nienaruszonych" części:

3ec8c30cc091e13a.jpg

 

Siedem części... wycięte są z ramki (prawie odrazu po otrzymaniu paczki), w celu porównania z fotami oryginału i próby spasowania. Nic nie sklejone, nawet nie szlifowałem:

1c0ff399e8df3385.jpg

 

W więc do roboty... model będzie przedstawiał polskiego Miga 29 UB z numerem 15. Stacjonuje on

w bazie Pierwszej Eskadry Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Maz.:

b6e77c60bb8d5fc3.gif

Źródło schematów

 

 

Pierwsze za co się wezmę to komory podwozia, golenie, koła. W modelu stawiam właśnie na wnęki, podwieszenia, oraz kokpit, są one bowiem bogate w szczegóły, okablowania... są poprostu bardzo ciekawe. Nie kupiłem do modelu elemetów fototrawionych, ani części żywicznych, są to zabawki jak dla mnie za drogie, pozatym bardziej satysfakcjonuje dorabianie części z przeróżnych kabelków, drutów, płytek polistyrenowych.. etc. W konkursie biorę udział, by sprawdzić czas w jakim potrafię zrobić model, ewentualnie porównać się z innymi. Nie gwarantuję, że z modelem skończę na czas, MiG ma być zrobiony dobrze, a nie szybko. No cóż... rozpisałem się trochę. Liczę na waszą pomoc w budowie modelu. Aha, zapomniałbym... do modelu dokupię oczywiście specjalne kalkomanie.

LINK

 

Jak uda mi się cósik pogrzebać przy czerwonej piętnastce to dam znać

 

Pozdrawiam,

Lucas HS.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 323
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam,

pogrzebałem trochę... chciałbym ukazać wam niedoskonałośc modelu:

1. Pedały zupełnie inne jak w oryginale;własnie je poprawiam, przednie wyszlifowane, a tylnych nie potrafię ugryść, chyba podłogę rozetnę...

2.Zupełnie inne połączenie prawego panelu (przedniego pilota) z główna tablicą.

3.Różne inne takie... np. patrzcie: Jest sobie główna tablica, patrzymy na nią, i schodzimy wzrokiem w jej dół, i potem są różne baboły, płucienna osłonka drążka sterowego...w modelu tego nie ma...musze poprawić(dorobić) i pełno kabli...

Porównajcie proszę sami foty oryginału z fotami modelu:

 

42e2eaa1015bfb72.jpg

e158730a28d5ce83.jpg

2b9f30534fd8e864.jpg

9959eb44fdfacc68.jpg

e52fe4ce329c27eb.jpg

404e38658f1a8215.jpg

 

A dokładnie ten egzemplarz Mig'a 29 chcę wykonać w 48-mio krotnym pomniejszeniu:

fd619cf5cb171f3f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jeżeli chcesz odwzorować kokpit tak jak w orginale to czeka Cię dużo pracy.

Trzymam kciuki i czekam na więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dorobiłem "ścianki", które wypełniają okropne dziury pod tablicą, aha, podłogę rozciąłem na dwie części, tablica wyszlifowana do grubości kartki papieru i wywiercone otwory (pod tablicę podkleję białą płytkę, pokrytą czarną farbą z wydrapanymi wskaźnikami), nie wygląda że zrobiłem dużo, jednak, męczyłem się długo co by tu zrobić, żeby odwzorować najlepiej oryginał... mam już jako-taką koncepcję na zrobienie kokpitu, jutro przysiądę, a teraz foty:

ff0bab8eea85f2ae.jpg

0bf963d62d1e6e38.jpg

 

Komentujcie proszę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przedstawiam wam kolejne foty relacjonujące moją pracę nad Migiem:

1.Wnęka podwozia przedniego:

0c5764c9e9cf7424.jpg

 

2,3. Stan kokpitu: sklejony fotel i dorobione do niego takie białe coś ,

przyklejone "rury: przy podłodze, po lewej i prawej, oryginał kilka postów wyżej(tak dla porównania), aha, poszpachlowałem i wyszlifowałem już łączenie dorobionych scianek za tablicą:

6d3fdeb69e02001b.jpg

b33419da2718a6cc.jpg

 

Uff, jak sobie pomyślę, że tyle samo pracy czeka mnie z kabiną drugiego pilota to wiecie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

Zawsze podobały mi się te maszyny.

A jeszcze bardziej podczas lotu. Gdy byłem na unitarce w Przasnyszu tam nad jednostką pewnego dnia ok 30-40m nad ziemią latały sobie takie dwie albo trzy maszyny. Normalnie piękny widok któremu towarzyszy ten dzwięk z silników.

Jak się dowiedzieliśmy później były to maszyny z Mińska Mazowieckiego które często sobie ćwiczą nad tamtejszą jednostką.

 

Z ciekawością będę śledził tą relację i czekam na efekt końcowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dorobiłem wzmocnienia wewnątrz kadłuba, żeby części nie poodpadały, a model był sztywny:):

90fc2128026f11d5.jpg

 

Prównuję sobie usadowienie przedniego golenia w modelu i realu...(w modelu oczywiście będą te ukośne cienkie pałągi... ale w realu goleń łączy się z resztą po lewej i prawej a nie na środku, jak w modelu)9d62cea64c456314.jpg

061b52d44287b30a.jpg

 

Porównanie usadowienia jednego z dwóch goleni głównych(w tle zdjęcia oryginał):

1ce908458140c9f1.jpg

 

Zdjęcie poglądowe na wnękę głównego podwozia:

6a5d058932678942.jpg

 

O ile goleń przedni, i jego usadowienie poprawię, o tyle głównego nie zdołam ugryźć cała wnęka jest do chrzanu, nic nie pasuje, jest o wiele za głęboka)... to tyle na dziś, proszę, wypowiedzcie się....

 

Pozdrawiam,

Lucas HS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bys potrzebowal zdjec jakichs kokretnycj szczegolow, to wal. To samo dotyczy z reszta kolegi JW. Nie mam tylko zdjec gory kadluba i kokpitu, bo technikowm zabraklo drabinki. Mieli dowiesc, ale wiadomo, jak sie to wszystko skonczylo (mam na mysli AirShow 2007).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

wkleiłem "pałągi" łączące drążek sterowy z czymśtam w głębi kabiny wydaje mi się że z pedałami, ale zastanawiam się po co... proszę więc osoby, które znają się na tym o wytłumaczenie :

b27ae47eb523d182.jpg

 

Tu widać jakie krzywe dorobiłem pedały :

17bd82934a34686d.jpg

 

Pozatym na powyższych fotach widnieje czerwony kabel, który wychodzi od drążka sterowego do... drążka sterowego

 

 

PS: kokpit wklejony tylko na maksolu:)

 

Pozdrówka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prawej stronie tablicy przyrządów, u góry widać wyświetlacz radiostacji, polskie tego nie mają. Kabli w kabinie nie zobaczysz, są schowane, kabina nie ma fotela i prawdopodobnie wiązki zostały wyjęte na czas remontu. Brak fotela można poznać po braku przyciągacza nóg normalnie biegnącego od pedałów blisko drążka do fotela. Pod tablicą na górnej krawędzi otworu na nogi powinien być sznur przyciągacza. Piętnastka (i nie tylko) po prawej stronie u góry tablicy,. a w zasadzie nad nią ma GPS (dokładnie nad wyświetlaczem IPW). No i nie jet tak "zjechana" wygląda nieco estetyczniej .

Nie ma też wyświetlacza na bocznym panelu po prawej stronie.

 

Jutro postaram się wrzucić kilka fotek "64", praktycznie identyczna z "15". Zobaczysz co jest pomiędzy kabinami i jak wygląda zasłonka kabiny do lotów bez widoczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byś nie musiał czekać do jutra i zabrał się za robotę dwa zdjątka panelu GPS, wprawdzie z "bojówki", ale jest taki sam i w tym samym miejscu. Druga kabina ma tylko mały wyświetlacz umieszczony na tablicy.

 

pa191886hl4.th.jpg pict1072gp6.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lotnictwo to nie moja działka ale w takiej skali to ah.. i bedę śledził Twoja relacje z budowy.

To co narazie zrobiłeś zapowiada się ciekawie i obiecująco na dalszy ciąg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękówa!! Skąd masz te foty?? Widzę, że czeka mnie spooooro roboty...
- foty na 100% z Fulcruma

 

Toyo - wrzuc je tez w odpowiednie miejsce w dziale Walkaround, a tu moze tylko linkuj. Wszystko bedzie w jednym miejscu - zawsze to latwiej odszukac... Dzieki

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, po dłuższej przerwie, podczas której moje życie kręciło się wokół pewnych problemów rodzinnych, usiłowaniu nauczeniu się czegokolwiek by nie mieć najgorszych ocen w szkole (hoho.. to już pierwsa klasa gimnazjum , coraz więcej nauki)... było tez pare "wieczorków" kiedy siedziełem nad kokpitem do 2 w nocy... chciałbym przedstawić efekty mojej pracy:

 

Kończę własnie obrabiać główne, dolne wloty powietrza:

688aaf8af9d71b80.jpg

 

Usunąłem źle przez Academy zrobione duperele, zrobie je sam w tym, uwolnionym już od nic nie odwzorowujących "pudełek", miejscu:

735f14445c88bf5d.jpg

 

Dorabiam elementy do fotela katapultowego:

becdf6e9767313ab.jpg

 

33fe003207e76289.jpg

 

faee43ac66bfed34.jpg

 

Pzrepraszam Was bardzo za dupiate foty... próbowałem robić je w mniejszej rozdzielczość by szybciej wchodziły na fotosika... niestety jakość znacznie się pogorszyła... następne foty będą robione dawną techniką

 

Pozdrowienia!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Na samym początku walnę pytankiem do osób wdrążonych w temat:

czy elementy, połaczone z fotelem katapultowym (zaznaczone na fotce czerwonym kółkiem) kablami, mam rzucić na fotel czy włożyć za niego?

a6e2826531ebb290.jpg

 

A tu prace nad fotelem:

df4949a8b90e16ba.jpg

de055e817dc70c3d.jpg

 

Walczę z nim ciągle

 

Aha... zapomniałbym podziękować koledze JW za TEGO walkarounda, oraz koledze PKD4GA za TEGO... no i z góry koledze Majkowi za przyszłego walkarounda

 

Dzięki jeszcze raz, Toyo - Tobie też, wielkie DZIĘKS!!

Pozdrawiam...

 

Update:

7f95d5a3ff898d14.jpg

 

Machnąłem na szybciocha, by sprawdzić powierzchnię i jest ona GITES, niestety użyłem starego już pędzla i zostało trochę włosków, które usunę bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.