Skocz do zawartości

Jak nakłada się sdolux


Tenggeri

Rekomendowane odpowiedzi

Kolega Constructor dobrze gada. Temat byl walkowany wielokrotnie. W przyszlosci skorzystaj z opcji przeszukiwania forum:

search.php

 

A tak na szybko udalo mi sie znalesc:

viewtopic.php?t=1211&highlight=sidolux

viewtopic.php?t=919&highlight=sidolux

viewtopic.php?t=4171&highlight=sidolux

viewtopic.php?t=4901&highlight=sidolux

viewtopic.php?t=1315&highlight=sidolux

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem szukałem i nie znalazłem....

 

Czym czyścić aerograf po malowaniu sido i w jakim stosunku rozcieńczać sidolux z wodą??

Bo jak narazie malowałem lakierami bezbarwnymi Motip i chcem wyprubować sido...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Szukałem szukałem i nie znalazłem....

 

Czym czyścić aerograf po malowaniu sido i w jakim stosunku rozcieńczać sidolux z wodą??

Bo jak narazie malowałem lakierami bezbarwnymi Motip i chcem wyprubować sido...

 

Sido nie rożcieńcza się z wodą.

A ja aerograf po użyciu sidoluxu czyściłem rożcieńczalnikiem do emalii albo benzyną ekstrakcyjną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czym się rozcieńcza i jak??!!??

Ja też go nie rozcieńczam. A jeśli już tak bardzo chcesz to wodą.

Aerek czyścisz tym, czym po zwykłych farbach.

!!!!!.....

A przy jakim ciśnieniu??

Przy takim, aby dało się malować - czyli u mnie przy wyższym niż normalnie w okolicach 2 barów.........

Jednak można go też nakładać pędzlem............

Bo przy aerku trzeba położyć mnóstwo warstw, żeby uzyskać ładny błysk - notabene kilka cienkich warstw daje ładną powierzchnię satynową. Pędzlem wystarczą ze 2-3. No chyba, że sido ma być ostatnią powłoką lakierniczą - to polecam jednak aerograf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sido do aerka lepiej rozcieńczyć wodą i dodać opóźniacz do akryli, bo za szybko zasycha w locie i tworzy lekko chropowatą powierzchnię. Myć - Cleanluxem - nic lepiej nie myje aerka PO WSZYSTKICH akrylach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sido do aerka lepiej rozcieńczyć wodą i dodać opóźniacz do akryli, bo za szybko zasycha w locie i tworzy lekko chropowatą powierzchnię.

Zależy od preferencji. Bo ja nie rozcieńczam i przy większym ciśnieniu (i większej odległości) efektu chropowatości nie zauważyłem. A z opóźniaczem masz rację - przy dłuższym malowaniu wydaje się niezbędny. Ale przy malowaniu pojazdów w 72 jakoś nie odczułem jego braku

Tylko nie wiem dokładnie jak mozna robic washa sidoluxem Embarassed

Bo washa Sidoluxem się nie robi Sidolux kładzie się przed washem, w celu zabezpieczenia modelu i uzyskania błyszczącej powierzchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do washa, to nie ma lepszego jak na fabry akrylowe, kłaść wash olejny. Nie potrzebny jest żaden sidolux przed washem ani po washu, ale jak ktoś słusznie zauważył temat był już wałkowany na tym i innych forach tysiące razy zatem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o jego użycie to raczej służy on jako bezbarwny błyszczący lakier podkładowy pod wash, aby nie zniszczyć pierwotnej powierzchni fabry użytej jako bazowej, ale z tego co ja wiem to pod wash farbami akrylowymi ( farba pactry czarna kilka kropel, kropla opóźniacza do akaryli, kilka kropel wody) i na wyschnięty sidolux nakładało się taką mieszankę, ale naprawdę polecam wash farbami olejnymi. Plusy są takie, że jak zrobisz jakiś zaciek olejną to nawet po jej wyschnięciu ją zdejmiesz z modelu jakiś waickiem lub czymś podobnym. No i możesz przy washu olejnym chlusnąć tym cały model bez obaw, a przy akrylowym washu, trzeba uważać aby mieszanka weszła w zagłębienia i robić go moim zdaniem dokładniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą pomalowałem swoją czwóreczke sido i powiem szczerze jest bardzo dobrze łatwo się nakłada łatwo się także czyści aero po malowaniu.... Polecam, tanio i zadowalająco

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.