Skocz do zawartości

SZD-9 BOCIAN Ardpol 1/48


bondarek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Niniejszym chciałbym zgłosić swój akces do tej sympatycznej zabawy, jest to moja pierwsza relacja więc "proszę o łagodny wymiar kary" .

Mam nadzieję że to wyzwanie zmobilizuje mnie do roboty i powstanie coś co będzie można nazwać modelem.

Ale do rzeczy. Zamierzam zrobić coś prostego ale jednak pięknego, a mianowicie szybowiec, statek powietrzny pozbawiony rakiet, karabinów i finezyjnego kamuflażu:)

Wybór był bardzo łatwy, będzie to SZD 9 bis Bocian E o numerze rejestracyjnym SP 3042 eksploatowany w Aeroklubie Warszawskim

30fe75f145fbff05m.jpg

Jest to dla mnie szczególny egzemplarz, ponieważ 10-go września 2006r wykonałem na nim pierwszy samodzielny lot

 

Teraz model: Ardpol 1/48 żywica, jak widać poniżej

4469f1b36336f0b8m.jpg

W zestawie jest blaszka z wyposażeniem wnętrza

a498ea3c884d7ad3m.jpg

Owiewki są kiepskie , może wypróbuję jakieś tłoczenie.

81fc4a1d8fcd45dem.jpg

I jeszcze kalki, niestety numer rejestracyjny muszę zrobić od początku, ponadto na krawędziach natarcia skrzydeł szybolek ma logo sponsora a na lewej burcie oznaczenie zakazu akrobacji i zamierzonego korkociągu, więc trzeba będzie to jakoś zmajstrować.

1350ea2195edef4em.jpg

 

To do roboty

 

Pozdrawiam

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam

 

Dużo czasu upłynęło a postępy mizerne dobrze że w szybowcach nie ma wiele elementów , może wyrobię się przed marcem.

Prawie skończyłem kabinę, dorobiłem instalację radiową, jeszcze tylko mikrofon i maska.

A oto postępy

c3d7fc600b848b4cm.jpg

a0a3a55b33d1181fm.jpg

 

Mam nadzieję że niedługo zamknę kadłub.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super temat !!!! Uwielbiam ten szybowiec :-)) I robota też idzie Ci nieźle.

"Kropki" są ok :-))

Pozdrawiam

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Troszkę się posunęło w końcu zaczął pracować "Pan Hobby" .

279ae10fe232a14cm.jpg

i

279ae10fe232a14cm.jpg

a tu musi jeszcze popracować kuzyn "Pana Hobby" zwany "Pan Surfacer 1200", i będzie miał sporo roboty

86b21bd32a99b0f9m.jpg

 

 

PS. A ten element cierpiał najbardziej podczas mojej nauki lądowania

9356c31962fdfc55m.jpg

 

Gorące pozdrowienia dla wszystkich instruktorów ... skąd Oni biorą cierpliwość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Witam, po bardzo długiej przerwie.

 

Dużo czasu minęło, zimowy konkurs się skończył a model jeszcze nie ale ostatnio sprawy nieco się posunęły do przodu.

 

Już po malowaniu oraz kalki, aktualnie tylko te z zestawu, czekam na papier, jak już przyjdzie to wydrukuję resztę (logo sponsora, znak zakładów szybowcowych oraz oznaczenie zakazu wykonywania akrobacji).

69134c2e0fb9f914m.jpg

2dc56dc2612a2857m.jpg

d2151758f1912f23m.jpg

 

Krój liter i cyfr numeru rejestracyjnego został taki jaki był w pudełku (z wyjątkiem 4), a powinny być trochę ale trudno.

Może teraz prace pójdą lepiej.

 

A tutaj rzeczywisty egzemplarz na lotnisku Warszawa-Babice

 

01c9c6b2e96fbf84m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dasz rady poprawić tej cyferki "4" na skrzydle?

 

To ja tyle się namęczyłem żeby tę czwórkę "popsuć" a Ty piszesz że mam ją teraz "naprawiać"

 

Chyba, że taki dziwny krój cyferki?

 

Dokładnie tak, poniżej lepiej widać (start za wyciągarką)

 

d77f6650ba2d6ff3m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

Minął rok (prawie) poprzednio startowałem w konkursie ale jakoś nie wyszło , tak czy inaczej trzeba skończyć tego szybolka. Zmontowałem już całość, wszystkie kalki na miejscu nawet te specjalnie robione.

jeszcze ostatnie szlify w kabinie i owiewka.

Aktualny stan:

67bb7727ba60ae4dm.jpg

1e64fc70c90f1c2cm.jpg

2f0dca229b327a09m.jpg

 

Mam nadzieję że niedługo będę mógł przygotować fotki do galerii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też składam tego samego boćka

Załóż wątek i pokaż swojego szybolka, tak mało jest tego sprzętu na forum.

 

ale zauważyłam na dziobie czerwoną kropke a powinna być łezka

Tak były malowane fabrycznie, ale ten konkretny egzemplarz sporo przeszedł i po remoncie nie miał już łezki. Dobrze to widać tu

http://www.airfoto-zj.pl/foto.php?num=740&gal=2&id=4 jak pisałem wcześniej zrobiłem model egzemplarza z pierwszego samodzielnego lotu (2006 rok).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.