Skocz do zawartości

Jaguar Airfix 1-72


spiton

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem ten model na allegro ,bez kalek, i kilku części :-)), ale zato tanio, no powiedzmy taniej :-)). I bardzo sie ciesze, bo Jaguar to nie był nigdy mój ulubiony samolot. A okazuje sie ,że to konstrukcja bardzo urokliwa.

Samolot projektowany jako szkolny, był projektowany z mniejszym cisnieniem na uzyskanie "doskonałości". I to widać. Płaski spód, sposób

zamontowania działek, wloty powietrza, ogon z Phantom'a, jednocześnie powyginanie wg reguły pól , spowodowało,że Jaguar ma bardzo efektowną sylwetkę. Sklejanie go to duża przyjemność :-))))

8a74b5b6aa95010b.jpg

Na tym zdjęciu widać "zaadaptowana z innego samolotu pylony sidewinderów. Ich nad skrzydłowe mocowanie jest super efektowne, a w moim modelu ich nie było.

3a8cfd782fd1a13a.jpg

Na tym zdjęciu widać, że dorobiłem trochę "blachy, spod której będą wychodzić dysze silników. Musiałem też dorobić chyba dysze do zrzutu paliwa(tak myślę, bo w modelu ich nie było. Czułem się przez chwile jak macro Marudek :-)) Przetrasowałem "szpary" pokryw podwozia. "wydobyłem z plastiku hak do lądowania.

06ba9c2c7eabe20e.jpg

A tu widać nieudolnie otwarte klapy. Sterowanie tym samolotem ,to ciekawa sprawa. Klapy sa dosyć normalne, ale sterowanie kierunkiem na małych prędkościach, realizowane jest za pomocą wychylanych różnicowo

Spoilerów-hamulców .

3f9dadd084c745d9.jpg

877a2542d4aebbd3.jpg

1e9b9f53af07b908.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem, impresjonistyczno-pointystyczny kokpit :-))

Wyszedł jak wyszedł. Ale jak popatrzyłem na zdjęcia kokpitu Jaguara, to sobie pomyślałem, że taki pilot to jest gość!! Tyle kolorowych przełączników, lampek, zegarów!!!!!!!

No i namalowałem coś takiego.Kabina będzie zamknięta, wiec chodzi o "wrażenie" że coś tam jest :-))

9fe07ca6ecff66fb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

90eb9b1bf31e6d07.jpg

Teraz namaluje rowki po popychaczach klap. wg zasady, czego nie chce ci sie zrobić, to zawsze możesz to namalować :-))

f0d3f87d2f3efe51.jpg

Drobne popraweczki malarskie, i jest git :-))

44c3af9f29feb8a2.jpg

Jak wypolerować styk kabiny z kadłubem, żeby nie usyfić kokpitu???

 

Dalszy ciąg nastąpi :-))

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem tak, robię pustynnego Gr.1, przynajmniej będę sie wzorował na takim egzemplarzu, którego znalazłem w necie:-))Na pudełku jest napisane GR.3 ale to tylko pudełko. Szczere mówiąc nawet nie wiem jakie sa różnice zewnętrzne. Mój będzie , czy już częściowo jest w desert pink, ze "sztuczną kabiną na spodzie :-))

Pozdrawiam, i dzięki za zainteresowanie :-))

Ps, klapy to moje drobne zboczenie. nie potrafię nie otworzyć klap w samolocie :-)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekamy na dalszą relacje z niecierpliwością Zapowiada się naprawde ciekawie. A zdrugiej strony jeśli ktoś już robił kiedyś takiego kota to jaką firmę polecacie

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczałem malować.

Maluje acrylami Model Master(pierwszy raz w życiu)

Wziąłem farbe o nazwie skin. Troche ją domieszałem, bo była blada. Ale obawiam sie że to półmat :-((. Tak czy inaczej położyłem ze 3 warstwy, przetarłem gąbeczką :-))

e8fd63921c272910.jpg

No i zacząłem sie bawić ołówkiem i mazakami, i washem :-))

Na razie spód, w celu wypróbowania techniki.

df9d9c7fae968ef0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Airfixa nie polecam. Dobry do eksperymentów i zabawy. Zły kształt hamulców aerodynamicznych, i klap podwozia. Trudne do usunięcia. Bo hamulce są za blisko luków podwozia, i nic sie nie da zrobić. Ale skleja sie fajnie, a jak ktos lubi szpachle , to zabawa jest. Jak napisałem na poczatku

kupiłem ten model okazyjnie i z ciekawości :-))

Co do kokpitu. Dodałem wiecej czerni, bo tez byłem zdania, że wyglada jak jajecznica : :-))

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę, proszę... Widzę, że klub miłośników kiepskich zestawów się rozwija Żeby tylko zaraz nie pojawiło się mnóstwo doradców: "są lepsze zestawy", "z kiepskiego zestawu nie da się zrobić dobrego modelu", itp.

A tak na serio, to podziwiam i śledzę budowę z zainteresowaniem. Też uważam, że sylwetka Jaguara przyciąga oko, no i dodatkowo te naskrzydłowe pylony pocisków rakietowych...

 

Fajnie wyszedł wash na skrzydle - taki stonowany. Jak robiłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dolnym, czy górnym??

Górne jest dziewicze :-)) 3 warstwy acrylu, i przetarte gąbką matującą.

A dół to ołówek :-)))

Pozdrawiam, i ide dalej sie bawic "kiepskim zestawem",

i trenować przed Hornetem :-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy miałem juz dosyć ołówka, mazaka, wash'a, i kredek.Położyłem kalki, i pociągnąłem wszystko mattem humbrola.

fcba089bea5b2d8f.jpg

a4dc9e8a6ac6749c.jpg

 

Nie mogłem sobie darować kabinki na spodzie :-)). Kiedyś jako wirtualny myśliwiec malowałem na moich maszynach taką kabinkę, nie wiedząc jeszcze ,że ten patent jest od kilkudziesięciu lat stosowany :-)))

Ciekaw jestem czy faktycznie podczas walki manewrowej odrzutowców, jest to zauważalne??Ale biorąc pod uwagę jednobarwne kamuflaże, nie pozwalające ewidentnie rozpoznać, gdzie jest góra, a gdzie dół, taka "sztuczna" kabinka może przesadzić o wyniku walki, dając kilka cennych sekund.

Sorki za dygresje :-))

Pozdrawiam

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki trochę pastelowy i pstrokaty, ale fajny:) Ciekawie się prezentuje ze względu na odmienne (od kanonu współczesnych suszar) rozwiązania konstrukcyjne (np. te rakiety na górze i śmieszny ogon). Co by nie było, git model!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki reggy, że tu zajrzałeś

Efekt papierowy to w dużej mierze foty robione z lampą. Gdzieś mi statyw zginął :-((((

I pewnie efekt zapuszczenia linii podziału klap podwozia na czarno. Błąd jak cholera, ale już po ptokach. No i malowanie linii podziału ołówkiem:-))

Ale jak zrobię foty bez lampy, z miękkim światłem będzie lepiej:-))

Przed chwilą mój najmłodszy syn przybiegł z Jaguarem w rączce, mówiąc -"maś tata sułałat" :-))) Ale już go skleiłem :-))))

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i malowanie linii podziału ołówkiem:-))

Kurcze, jestem ciekaw efektów tego zabiegu na żywo, spróbuje na czymś starym. A robisz to jakąś konkretną twardością ołówka? Próbowałeś różne?

Przed chwilą mój najmłodszy syn przybiegł z Jaguarem w rączce, mówiąc -"maś tata sułałat" :-))) Ale już go skleiłem :-))))

Tak wszyscy straszą tym co dzieciaki robią z modelami... :/ Chyba pora zacząć uważać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było tak źle, ułamał tylko te śmieszne podwójne antenki za kabiną :-))

 

To ołówek hb, b, 2b. Nic nienormalnego.

 

Zrobiłem dwie fotki bez lampy.

fe10ae5c80043e75.jpg

6929d8ffd635e0cb.jpg

 

Mam nadzieje,że jest mniej pstrokaty :-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.