Skocz do zawartości

Hummer Tamiya 1/35


aldo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów jest to mój pierwszy post tak jak i pierwszy model mam nadzieje że dzięki waszym poradą zdolam przetrwać początki bardzo trudnej profesji jaka jest modelarstwo heh.

Mam nadzieje że choć paru z was powie że ide w dobrym kierunku tej trudnej profesji.

Moim pierwszym modelem jest Hummer Tamiya maluje go aero choc mam go pierwsze w ręce.

Rady które tu na forum wyczytałem (pozdro dla Reggy`ego) są nieocenione.

Mam nadzieje że nie zostane negatywnie "zjechany" - warsztatem jest jak na razie kuchnia żony wiecie jak to jest ble ble -ble ble śmierdzi heheh choc juz niebawem pójde w piwnice we własna "cichą pracownie" heh

Moim zamyslem jest pokazanie Hummera w bardzo trudnych warunkach iraciej pustyni a nie pojazdu który zszedl dopiero co z taśmy produkcyjnej

 

http://s300.photobucket.com/albums/nn29/Majk_album/Modele/Hummer%20Tamiya/

 

ps. wkleił bym foty ale nie wiem za bardzo jak (wiem że glupie ale nie wiem) jestem czlowiekiem starej daty heheh

 

a dodam że nadwozie nie jest przyklejone do podwozia jest to tylko przymiarka a felgi nie są jeszcze "zatuczone" dopiero co pomalowane sido

 

czekam na komentarze

Proszę o jakie kolwiek rady lub wskazówki

W tym poscie będe zadawał pytania na które mam nadzieje otrzymam wsazówki jaki będe zamieszczał foto z dalszych moich zmagań z tym modelem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam poważnie to mój pierwszy model zawsze tylko zbierałem info rózne techniki aż wreszcie sie zdecydowałem mój wybór padł na współczesne pojazdy jeszcze długa droga nim ten Hummer będzie wygladał jak z pola walki hehe

Pozdrwaiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wkleił bym foty ale nie wiem za bardzo jak

Hej! Właściwie całą drogę do wklejenia samych fot na forum już wykonałeś! Zobacz - w swojej galerii pod każdą fotką masz pole: "IMG Code" - wystarczy ze skopiujesz wszystko to co jest w tamtym polu i wkleisz do posta na forum! Fotki masz w idealnej rozdzielczości i dobrze chociaż parę, te najważniejsze wrzucić do tematu.

I naprawdę świetny model jak na debiut - tak jak już Ci mówiłem - dobra baza do dalszych zabiegów które chcesz wykonać! Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aldo, mam taka drobna prosbe. Uzywaj troche interpunkcji (wiesz, kropki, przecinki, wielkie litery na poczatku zdania), bo sie strasznie ciezko czyta posty, gdy wszystko jest ciurkiem napisane. Mienia sie w oczach te literki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki bardzo Reggy z twoich ust pochwała dla mnie jest podwójna heheh spróbuje zaraz wkleic pare fotek.

Pozdro i licze na dalsze "dobre rady" z twojej strony

 

foto49.jpg

 

foto47.jpg

 

foto44.jpg

 

foto43.jpg

 

foto20.jpg

 

foto10.jpg

 

Zapraszam do galerii mojego warsztatu gdzie znajdziecie wiecej foto drogi jaka przeszłem nad tym modelem:

 

http://s300.photobucket.com/albums/nn29/Majk_album/Modele/Hummer%20Tamiya/

 

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj na forum.

 

mój wybór padł na współczesne pojazdy
:super:

 

Bardzo dobrze Ci z tym Hummerem idzie, jedyne do czego się przyczepię, to do kolorów podwozia. Jak można zobaczyć na zdjęciach oryginałów, niektóre części są w kolorze stalowym, a ten duży "pojemnik" w rzeczywistości jest z białego plastiku, a na Twoich fotkach wszystko wygląda jakby było czarne.

 

Tu znajdziesz trochę zdjęć podwozia.

http://www.primeportal.net/humvee/m998a1hh_walk.htm

http://www.primeportal.net/hummers/epifanio_becerra/m1151/index.php?Page=4

 

A tu parę fotek, które miałem na dysku:

aap1wf.jpg

aaq2xp.jpg

aar7mw.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Tomku

Gdybym miał te fotki przed malowaniem podwozia pewnie było by inaczej to zrobione, choć na dzień dzisiejszy bardziej zależy mi na dokładnym sklejeniu, spasowaniu no i względnym pomalowaniu samego modelu niż na 100% odwzorowaniu oryginału.

 

Następny Hummer będzie w 99% identyczny jak oryginał już ten miał dostać blachy Eduarda ale bałem się że sobie z nimi nie poradze.

 

Dzięki za fotki i linki do super innych zdjęć na pewno się przydadzą w malowaniu wnętrza a i tu moja prośba do forumowiczów jeżeli ktoś posiada fotki lub linki związane z wnętrzem Hummera z okresu Irackiego konfliktu to bardzo bym prosił o wrzucenie ich - z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za fotki i linki do super innych zdjęć na pewno się przydadzą w malowaniu wnętrza a i tu moja prośba do forumowiczów jeżeli ktoś posiada fotki lub linki związane z wnętrzem Hummera z okresu Irackiego konfliktu to bardzo bym prosił o wrzucenie ich - z góry dzięki Very Happy

Aldo, mam taka drobna prosbe. Uzywaj troche interpunkcji (wiesz, kropki, przecinki, wielkie litery na poczatku zdania), bo sie strasznie ciezko czyta posty, gdy wszystko jest ciurkiem napisane. Mienia sie w oczach te literki.

Majek - nie ma problemu, to przyzwyczajenie z irca wiecej już się to (chyba) hehe nie powtórzy
Obiecales...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli ktoś posiada fotki lub linki związane z wnętrzem Hummera z okresu Irackiego konfliktu

Ale dobrze by było jakbyś uściślił, o który konflikt iracki Ci chodzi, bo były przecież 2.

 

Obok http://primeportal.net/ bardzo dobrym źródłem zdjęć współczesnego amerykańskiego sprzętu jest strona http://www.dodmedia.osd.mil/ . W polu wyszukiwania wpisz tam sobie humvee, bo Hummerem to Amerykanie bardziej wersję cywilną tego pojazdu nazywają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majek - sorki ale chyba nic z tego nie wyjdzie przyzwyczajenie w pisowni zostanie chyba na wieki (sorki)

 

Tomek - chodzi mi o pierwszy konflikt rok 2004 gdyż mam w planach złożyc Abramsa w trójbarwnym kamo model Dragona 3535 ale to odległe plany jak na razie. Dzięki za linki

 

Mam pytanko a nawet kilka :

- czy w tym konflikcie brał udział Challenger I gdyż mam model firmy Lee kupiłem go tanio na próbe przed Abramsem,

-jakiego modelu moge użyć do budowy irackiego czołgu chce zrobić spalony wrak na diorame,

a i odnośnie Humvee jakiej użyć osłony na masce tej siatki grila bo w modelu mam dwie do wyboru bardzo drobna i z dużymi prześwitami z tego co oglądałem w necie to różnie to bywa ale w większośći była ta drobna choć mi by pasowała ta druga fajnie by było widać chłodnice

 

Jeszcze mi się pytanie nasówa co do washa jakie farby stosujecie bo ja chciałem użyć Pactre ale po próbach widze że zmienia kolor bazowy przyciemnia go macie jakieś rady w tym temacie

 

93mati - dzięki wielkie pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(sorki)
Nie żadne sorki, tylko musisz się bardziej postarać, bo to naprawdę źle się czyta.

 

Pierwszy konflikt to rozpoczął się w 1990 r., gdy Irak na Kuwejt najechał. Doprowadziło to do rozpoczęcia Operacji Pustynna Burza w 1991 r. A Operacja Iracka Wolność (czyli OIF) to już jest drugi konflikt.

A do malowania wnętrza to możesz wykorzystać te zdjęcia, które na Prime Portalu znajdziesz.

 

mam w planach złożyc Abramsa w trójbarwnym kamo model Dragona 3535
Ten Abrams to bardzo dobry wybór. Sam go posiadam, ale na razie leży w pudełku i czeka na lepsze czasy.

 

czy w tym konflikcie brał udział Challenger I
Z tego, co wiem, to nie. Nadaje się on natomiast na Pustynną Burzę (a właściwie to w brytyjskim nazewnictwie Operację Granby).

 

jakiego modelu moge użyć do budowy irackiego czołgu chce zrobić spalony wrak na diorame
T-55, T-72 - obydwa robi Tamiya.

 

jakiej użyć osłony na masce tej siatki grila
Hummerów to wyprodukowano tyle egzemplarzy, że zapewne jakiś w konfiguracji, która Ci się podoba musiał się trafić, więc użyj którą chcesz. Na dodatek części nieraz są wymieniane na to, co jest pod ręką (dając przy okazji ciekawe warianty kolorystyczne).

thehoodandwindshieldfraix1.jpg

 

A wash to raczej zawsze zmieni Ci odcień farby bazowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna relacja. Jak na pierwszy model to radzisz sobie świetnie. Czekam na dalsze postępy w budowie. Przyda mi się ten temacik bo też ma zabunktowanego jednego "młotka", którego mam zamiar zrobić, tylko że pójdzie o w ręce innej osoby jako prezent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiatam wszystkich forumowiczów

Na początku chce podziękować Tomkowi za odpowiedzi

 

A więc prace nad Humvee trwają, wolno, ciężko ale do przodu...

 

Na dzień dobry wiem, że dostanie mi się za modyfikacje, które zrobiłem, czyli za umieszczenie kanistra z wodą pitną z prawej strony (patrząc od przodu) oraz kanistra na paliwo ze skrzynką narzędziową po stronie wlewu umieszczonych na stelażu na półce.

Znawcy oraz miłośnicy wiernego odwzorowania oryginału urwą mi głowę, ale poszedłem za sugestią Tomka: „Hummerów to wyprodukowano tyle egzemplarzy, że zapewne jakiś w konfiguracji, która Ci się podoba musiał się trafić, więc użyj, którą chcesz. Na dodatek części nieraz są wymieniane na to, co jest pod ręką”, oraz tekst z innego forum:...tutaj cytuje: "Te samochody są przerabiane przez użytkowników pod kątem ich wymagań, upodobań i możliwości."

A wiec moja fantazja, możliwości i materiał, który miałem pod ręką zaszalał, że tak powiem...

Drugą sprawą jest to, że własnymi siłami i kompletnie z głowy i z zasobu materiału, jaki miałem zrobiłem rame klapy bagażnika. Tamiya się tu nie popisała i dali w komplecie klapę jakby z samej blachy była.

O teleskopie nie wspomnę może będzie do wymiany albo i nie ;) heheh tyle z przeróbek….

Teraz czas na pytania 

1. Jak sobie radzicie z szybami chodzi mi o zakurzenie a tym bardziej o to żeby zostały tylko ślady, które wycieraczki zostawiły?

2. Sprawa suchego pędzla powiedzcie jak i co tylko po krotce a nie „opcja szukaj nie boli” chodzi mi czy dawać sido przed czy po i czy dobrze rozumiem, że mam rozjaśnić kolor bazowy tylko, jakim w tym przypadku.

3. Jak wstawić takie logo pod tekstem tak żeby było przy każdym poście (no nie wiem może śmieszne ale nie mogę dojść)

Więcej pytań w czasie dalszej budowy.

 

Teraz tylko wymalować środek, pobrudzić Humvee dodać osprzęt typu plecaki, koce, kartony, mapy, myślę też nad prasą za szybą jakiś TIME i PLAYBOY hehe.

 

Dodam tylko, że model jest niesklejony razem do tak zwanej kupy także proszę nie pisać ze wygląda jakby go kowal składał heheh.

 

A wiec popatrzcie, co wyszło z moich wypocin do tej pory:

 

foto59.jpg

 

foto54.jpg

 

foto60.jpg

 

foto56.jpg

 

foto61.jpg

 

foto58.jpg

 

więcej na : http://s300.photobucket.com/albums/nn29/Majk_album/Modele/Hummer%20Tamiya/

Czekam na komentarze, uwagi i odpowiedz.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie powiem, że cieszę się, iż zacząłeś stosować znaki przestankowe.

Robota dobrze Ci idzie, ale mam znowu małą uwagę. Jeśli już dałeś podwyższony wlot powietrza z przodu, na masce to i rurę wydechową wydłużoną powinieneś także dać.

exterior026na.jpg

exterior014xf.jpg

No i będzie to już wtedy Humvee używany przez Marines.

 

A dla zróżnicowania kolorystycznego kanistry na wodę możesz też zrobić czarne.

 

Jak sobie radzicie z szybami chodzi mi o zakurzenie a tym bardziej o to żeby zostały tylko ślady, które wycieraczki zostawiły?
W przypadku mojego Hummera (którego zresztą lepię, lepię i ulepić nie mogę ) wykonałem sobie z taśmy maskującej Tamiyi szablony działania wycieraczek i nakleiłem na szyby.

http://i13.photobucket.com/albums/a296/Tomek_K/Hummer/33.jpg

http://i13.photobucket.com/albums/a296/Tomek_K/Hummer/34.jpg

A następnie potraktowałem je piaskowym washem.

http://i13.photobucket.com/albums/a296/Tomek_K/Bradley/B40.jpg

Najlepiej to wypróbuj sobie na jakimś niepotrzebnym kawałku szybki, żeby w razie czego nie było na mnie. ;-)

 

Jak wstawić takie logo pod tekstem tak żeby było przy każdym poście
W swoim profilu użytkownika masz takie pole "Podpis" - musisz tam wstawić link do zdjęcia. A poniżej w Preferencjach zaznaczyć Tak przy "Zawsze dodawaj mój podpis".

 

dodać osprzęt typu plecaki, koce, kartony
Ze swej strony mogę polecić ten zestaw:

http://www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=6180

A jak chcesz kartony do wydrukowania, to mogę Ci przesłać, bo mam parę plików ściągniętych z sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jak sobie radzicie z szybami chodzi mi o zakurzenie a tym bardziej o to żeby zostały tylko ślady, które wycieraczki zostawiły?
Naklejasz na szybe tasme klejaca w ksztalcie sladu, jaki pozostawilyby wycieraczki i napylasz jakas farbe na szybe. Poleceam np rozcienczona plakatowke. W razie czega latwo ja zmyc, a mozesz jeszcze symulowac efekt np. rozmazanego kurzu - szyby mytej zwykla woda gdzies na pustyni podczas postoju.

 

2. Sprawa suchego pędzla powiedzcie jak i co tylko po krotce a nie „opcja szukaj nie boli” chodzi mi czy dawać sido przed czy po i czy dobrze rozumiem, że mam rozjaśnić kolor bazowy tylko, jakim w tym przypadku.
Z suchym pedzlem przy tak jasnym kolorze bazowym trzeba byc bardzo ostroznym, bo latwo uzyskac nienaturalny, plastikowy efekt. Na Twoim miejscu, najpierw bym nieco pociemnil calosc robiac wash (zeby miec kolor mniej wiecej taki, jak na felgach), na to lakier (dla suchego pedzla nie ma raczej znaczenia, czy bedzie to polysk, czy mat) i dopiero wtedy uwypuklalbym delikatne niektore krawedzie sucym pedzlem ale kolorem bazowym, bez rozjasniania (bo calosc bedzie ciemniejsza po washu). A na to jeszcze wszystko jakis filtr, zeby wyrownac calosc. Nie wiem, czy o to pytales, jezeli masz jeszcze jakies pytania dot. metody suchego pedzla, to wal, postaramy sie pomoc.

 

Jak wstawić takie logo pod tekstem tak żeby było przy każdym poście
W swoim profilu użytkownika masz takie pole "Podpis" - musisz tam wstawić link do zdjęcia. A poniżej w Preferencjach zaznaczyć Tak przy "Zawsze dodawaj mój podpis".
Tylko nie przeginaj z wielkoscia tej grafiki w stopce.

 

Aaa... zapomnialem dodac... Caly czas jestem pod wrazeniem. Jak na pierwszy model idzie Ci naprawde swietnie. Malowanie pierwsza klasa. Zadnych zaciekow, plam, elegancja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Caly czas jestem pod wrazeniem. Jak na pierwszy model idzie Ci naprawde swietnie. Malowanie pierwsza klasa. Zadnych zaciekow, plam, elegancja...

Podpisuję się pod tym rękoma i nogami. Co prawda widać, że warstwa farby jest ciut za gruba i ma jakby chropowatą fakturę, ale to malutki grzech jak na początek! Świetlana modelarska przyszłość przed Tobą!

A suchy pędzel fajnie wytłumaczył z obrazkami kiedyś nasz kolega, MrBat:

viewtopic.php?p=63838#63838

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda widać, że warstwa farby jest ciut za gruba i ma jakby chropowatą fakturę, ale to malutki grzech jak na początek!
Niech zgadne, Humbrol? Jezeli tak (bo nie doczytalem sie nigdzie, jakich farb uzywasz), to mam dla Ciebie, aldo, patent, jak sobie poradzic z ta przypadloscia Humbroli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku dzięki za rady, co do taśmy na szyby spróbuje tak zrobić zobaczymy, co wyjdzie.

Co do rury wydechowej to chwała ci za to że to napisałeś bo miałem mały dylemat teraz już wiem że na bank będzie wydłużona.

A co do zestawu który mi zaproponowałeś to muszę ci napisać ze czaiłem się na niego … i przed paroma minutami kupiłem. Powiem jedno szykują się zmiany oj szykują heheh .

 

Mam jeszcze małą prośbę do forumowiczów „ Potrzeba mi fotek malowania wnetrza, koloru siedzeń, kokpitu oraz elementu środka do Humvee z Iraku, „ jeżeli ktoś dysponuje takimi to będę bardzo wdzięczny.

 

Tomku za kartony bardzo ci dziękuje, ale nie mam i tak dobrej drukarki a i tak przymierzam się na zakup większej ilości kartonów różnego rodzaju.

 

Humvee jest po suchym pędzlu hehe zresztą moim pierwszym w życiu kolor dobrałem na „czuja” robiłem domieszki testy i jakoś to wyszło, fotki dodam jutro.

 

Majek dzięki za rade z tymi szybami będę kombinował, zamówiłem zestaw do brudzingu może dzięki niemu uzyskam jakiś ciekawy efekt. A co do tego suchego pędzla to trochę to rozjaśniło model albo mi się tak wydaje, ale na pewno dało to efekt wizualnie, że tak powiem uwypuklenia elementów, stal się mniej płaski a chyba o to chodziło. Myslę ze po washu stanie się ciemniejszy jeszcze przyjdzie brudzonko i sido a jak zauważyłem nie wiem czy dobrze sido na matowym humbrolku przyciemnia go mam racje?

 

Co do bardzo trudnej dla mnie sztuki malowania aero to się nie spodziewałem że to tak wyjdzie i powiem że też się bardzo cieszę bo trochę mnie to podkręciło do dalszej pracy, jakbym narobił zacieków czy farchołów to kto wie czy Hummer by nie trafił do kontenera z odpadami heheh choć przyznam się, że mycie tego sprzętu to jest dla mnie porażka. Podczas jednej sesji malowania zawalił mi się chyba z 3 razy.

A mam pytanie odnośnie kompresora MA-1000 czy wam też się tak grzeje, bo mój po 10 minutach robi się strasznie gorący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.