Skocz do zawartości

[skrót relacji] Uboot typ IXB (wrak)


kamil zoszak

Rekomendowane odpowiedzi

Ehhh. Sam nie wiem co ja robię... Popełniam model mojego UBOOTA w 1:35 ale chciałem się teraz złapać za coś co mogło by mnie troszkę zrelaksować i podbudować "moralnie". Kupiłem takie o to cudo:

th_HP001.jpg

 

Otwieram pudełko pełen zapału i werwy... Patrzę a tu mały "PSIKUS"

Zresztą tego co tu zaraz zobaczycie to sami dojdziecie do wniosku że ja już nie muszę zbytnio komentować "MODELU"

 

th_HP002.jpg th_HP004.jpg th_HP003.jpg

 

Zabrałem się za niego i miałem zamiar go popełnić, nawet tak na odwal..... Zobacze co z tego wyjdzie. W sumie i tak nie będzie mi go żal wywalać na złom

 

th_1024.jpg th_1023.jpg th_1022.jpg

th_1021.jpg th_1020.jpg

 

W trakcie prac jednak się okazało że mogłaby to być relacja dla modelarzy o mocnych NERWACH... Model obecnie przeszedł małą Metamorfozę (trudne słowo 8-) ). Jest ogólnie pocięty i pogięty... Plastik się omało nie spalił, a nie chciał GIĄĆ.... Nałożyłem trochę szpachli na próbę... Model teraz wygląda OKROPNIE... Ale w tym szaleństwie był sposób...

 

th_1038.jpg th_1037.jpg th_1034.jpg th_1035.jpg

 

Tutaj chciałem przeprosić za stan fotek (robione komórką)

 

th_DSC00050.jpg th_DSC00049.jpg th_DSC00048.jpg

th_DSC00047.jpg th_DSC00046.jpg

 

Przy wykonaniu tego BARACHŁO użyłem sporej ilości szpachli (prawie cała tubka WAMODU). Po szpachlowaniu nałożyłem dwie warstwy brązowej farby (podkład). Na mokrą farbę posypałem drobne wiórki drewniane (z tartaku) i kolejne warstwy farby. Tym razem użyłem jaśniejszy brąz, trochę piaskowego trochę zgniłej zieleni i na mokre farby posypałem sproszkowany i wyschnięty mech zebrany w bunkrze na niemieckim poligonie. Efekt dotychczasowej pracy jest na zdjęciach. Ciąg dalszy jeszcze nastąpi... DIORAMA

 

th_DSC00705.jpg th_DSC00706.jpg th_DSC00707.jpg th_DSC00708.jpg

th_DSC00709.jpg th_DSC00710.jpg th_DSC00711.jpg th_DSC00712.jpg

 

Co tu dużo pisać... Oceniajcie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie bomba, jeszcze przyrdzawić, dodatkowo wykonać coś a'la odłażące płaty pordzewiałej blachy... może pokusić się o zrobienie jakiegoś "śladu" po dobijającym strzale który tego UBoociaka na dno posłał??

Zacząłem z zaciekawieniem przeglądać zdjęcia i jak byłem w połowie, pomyślałem... zajefajna sprawa na dioramkę jakiegoś zniszczaka, a tu patrzę dalej... i proszę bardzo....

 

Powodzenia w dalszych pracach!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może pokusić się o zrobienie jakiegoś "śladu" po dobijającym strzale który tego UBoociaka na dno posłał??
Dokładnie o tym samym pomyślałem, może nie łamać go od razu w pół, ale jakąś dziurę po bombie głębinowej ?

...

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.