Skocz do zawartości

INFANTERIEWAGEN/Ommr/SCHWERER PLATF./PANZERJÄGERWAGEN 1:35


Gościu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Postaram sie uporać z wagonami i być może lokomotywą.

Całość będzie miała nieco ponad metr i ile czasu mi zajmie..to chyba nawet najstarsi górale nie wiedzą, ze o indianach od chrustu nie wspomnę...

Na chwile obecną mam zlepione 1, 75% z 2 sztuk, w sumie ma być 4.

Dojdzie jeszcze gondola Ommr i Panzerjagerwagen(platforma z wieżą od PZ IV).

Na platformie transportowej ma stanąć docelowo Tygrys I(czyli bez zewnętrznych kół jezdnych/nośnych i na gąsienicach transportowych)

Samo malowanie, nie wiem czy nie wybiorę kamuflażu trójbrwnego, w sieci widziałem kilka fotek-wszystkie (oryginały) są czarno białe :(

Wszelka wiedza w tej kwestii jest jak dla mnie priorytetowa-jeśli ktoś z Was posiada takową-chętnie przyjmę w ciepłe ręce

Lokomotywa zostanie na sam koniec, jako że na wagonach potrenuję , a tą( w razie wykonania) wykonam już bez stresu(Trumpeter)

ResizeofP6136678.jpg

ResizeofP6136681.jpg

ResizeofP6136684.jpg

ResizeofP6136686.jpg

 

pozdrawiam RJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 926
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Zestawy to :

Dragon 6069/6072/6086

Trumpeter 00369

A jakieś "pamperki" będziesz

Nie wiem, co to są pamperki więc nie odpowiem

Znając ciebie, budowa potrwa około tygodnia, góra dwóch.

Obawiam się że sporo dłużej...optymisto Ty ! ;)

Lubie takie kolejowe klimaty ;)

Widać było :p

postaram się je wkleić

Paweł, Ty się nie staraj..wklej je po prostu..a najlepiej przywieź

Taki kolejowy tasiemiec pewnie kosztuje majątek co ?

Cena 1 dobrego modelu(nie licząc lokomotywy), więc to aż taki wydatek nie jest.

 

Poskładałem osie trumpka, pasują rozstawem do dragona uffff..........

Skala jak w tytule 1:35

Platforma ma 27cm, platforma z wieżą pz IV około 30 cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o przepraszam, to taki regionalizm chyba. Już wyjaśniam - pamperek, inaczej ludzik, figurka, postać. Jakieś załogi będą na platformach czy sam sprzęt w drodze na front ? Już mi się podoba, nieszablonowy pomysł, cenię takie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielki znak zapytania, jeśli mi wyjdą twarze(z tym mam problem) to powtykam we włazy.

Na platformie przed tygrysem zostanie sporo miejsca i tam możnaby coś dokombinować-nie odpowiem w tej chwili konkretnie.

Wodzik mi juz ucho psuje(zwalnia prace i pomysł:D ), opowiadał mi o Tygrysach pospiesznie ładowanych z gąskami bojowymi, a te transportowe leżały pozwijane przed nimi....

Ale..do tanka to jeszcze łoj ...czasu(na szczęście to będzie najprostsze)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panzerjager...zestaw fajny, jednak nieco skopane części.

Złączenie kół i osi z wanną wymaga przeróbek, niestety części źle "odmierzyli"

To samo tyczy się pługa, by się zszedł należy się nieco nagimnastykować.

Połączenie wanny z kadłubem, jako 2 spore części pokazują iż i tu źle zwymiarowali(część górna /dolna różnica 1,5 do 2 mm) ja powtykałem polistyrenu, by był podporą dla szpachli.

ResizeofP6146688.jpg

 

Jeślibym tego nie wykonał, wszystko co zamierzam tam upchnąć wykruszałoby się do środka..

Poskładałem jarzmo(3 częsci średnio spasowalne),lufę(4 części średnio spasowane najdłuższa powierzchnia łączenia idzie oczywiście górą...ech).

Na szczęście do budy wieży "dojdzie" ładnie.

Dość fajnie "oddane" wnętrze i mam dylemat, czy machnąć je w pełni i wtedy puścić bocznym włazem leniucha siedziucha, czy ciekawiaka patrzaka w górnym włazie.....hm.

Jak narazie czuje się jak po poskładaniu w 60% 1 modelu dragona .

Każdy model ma w miare niewiele części i co ważne, nie patrze non stop na tę samą sztukę, czyli sięgam po to, co mi akurat odpowiada.

a tu już widać zarys, jaka to fajna łódka...

ResizeofP6146687.jpg

ResizeofP6146690.jpg

ResizeofP6146691.jpg

 

 

p.s. Uprzejmie się uprasza o nie szeleszczenie papierkami..to rozprasza ;)

Dzięki za zainteresowanie

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nareszcie coś więcej z DRB (Deutsche Reichsbahn). Piękna rzecz sie szykuje i napewno bedę obserwowac Twoje poczynania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.