Skocz do zawartości

T34/85 - Dragon 1:72


R_Mazzi

Rekomendowane odpowiedzi

Męczenie T34/76 dobiega powoli końca czas pomyśleć o czymś nowym.

Wybrałem dla niego młodszego brata. Mam małą zagwozdkę... Kartkując biblię Magnuskiego rzuciły mnie się na oczy takie dwa zdjęcia:

 

P6160012_resize.jpg

 

P6160013_resize.jpg

 

Nie znam się specjalnie na tetach (tzn wiem, że rodzajów wież było jak burków, przynajmniej cztery i na moje oko wieże tych maszyn są różne... Mam rację czy nie? W podpisach stoi jak byk, że są z tej samej fabryki, numery seryjne dość zbliżone do siebie? Więc jak? Pomożecie Towarzysze rozwiać moje wątpliwości?

 

na mój gust do model dragona pasowałby idealnie do teciaka z pierwszej foty:

P6160015_resize.jpg

 

czy wieża z modelu UM to ten sam typ co Dragon tylko lekko uproszczony (bez wcięć z boków) czy jakiś inny?

P6160016_resize.jpg

 

A może te czołgi na zdjęciach sa mimo moich zwidów takie same???

Wolałbym w sumie modelować ten drugi...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

Mały update

 

Na razie zamknąłem kadłub, pozbawiłem go błotników i tych listew przy górnych krawędziach (chyba mających chronić pierścien wieży). Trzeba będzie jeszcze poszlifować....

 

Wygląda to tak:

01_01.jpg

01_02.jpg

01_03.jpg

 

W sumie nie ma specjalnie nic do oglądania no ale żeby nie było, że nic nie robię a i może ktoś ma w archiwum jakąś lepszą fotę wozu który robię czy też innego polskiego teta (w wersji wyścigowej znaczy się bez zbiorników i innych bambetli

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam w planach robienie teciaka tylko tylko nie wiem z którego zestawu

 

Kup sobie UM - owskiego. Fajne gąsienice, koła, kilka wersji produkują, więc jest do wyboru, siatka z blaszki i dwa razy tańszy niż dragon i revell. Oczywiście mówię tu o skali 1:72.

 

 

R_Mazzi, powodzenia w budowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie. Ja w międzyczasie znalazłem jeszcze taki artykuł:

http://www.onthewayuk.com/articles/T-34-85turrets/introduction.htm

Powoli słaniam się ku kupieniu revell-a i UM i skleceniu czegoś wykorzystując części z obu ale poszukiwania trwają. Ale to temat na osobny wątek warsztatowy (wkrótce)

 

Pozdrowienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo firefox nie rozpoznaje znaczenia w jakim zostało słowo użyte, "wierzy" jest czasownikiem pochodzącym od wyrazu "wiara". Czemu się czepiamy, bo widzisz, przyjemniej się czyta, a i piszący ma szanse się ortografii nauczyć :P

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co robicie zakrawa o obsesję od dnia dzisiejszego nie bende zwracał uwagi na takie komentarze a jak mnie wywalą w forum to trudno płakać nie bende ("bende " nie wiem jak to się pisze wszystkie wersje podkreśla)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ortografii się czepiają, bo to forum. Tu trzeba się wysławiać poprawną polszczyzną. Sorki za OFF TOPIC. Prace idą Ci super nad tym Teciakiem . Czekam na dalsze postępy prac nad modelem .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooooo, tydzień człowieka nie było i proszę temat zszedł całkiem na oftopa

 

Doszły do mnie w końcu kolejne "kwity" - Broń Pancerna w LWP Lalaka i niestety lipa. To nie ta wieża, prosze Pań i Panów.

Ponieważ staram się, żeby mniej więcej model odpowiadał oryginałowi z fotki to muszę wybrać innego delikwenta

Chyba będzie to 1113 ale "rozgracona" w porównaniu do zdjęcia, a może jednak coś innego hmmmm muszę się zastanowić a przedewszystkim przestudiować materiały z linka kolegi Modelarza, ewidentnie należy Ci się duże

 

 

Też mam w planach robienie teciaka tylko tylko nie wiem z którego zestawu. Trochę tego dużo na rynku.

jak widać, ja wybrałem dragona ale z gąsiennicami z modeli UM'a (niby koszty większe ale jako dorosłego osobnika specjalnie mnie nie wzrusza, że płacę za dwa a dostaję w rezultacie 1 model

 

Widzę, że seria będzie super pomysł na drzewko rozwojowe T34.

 

na pewno będzie "235" czyli T34/76 m43 z przyczółka magnuszewskiego i być może "1000" czy też "1001" na biało czyli kolejna 85

ale kiedy.... hmmm coś mi się wydaję, że jak skończę te dwa tetki co zacząłem (nooo T70M nie zacząłem w sumie, ale mam już w domku) to może jakaś panzer czwórka wyskoczy (upsss ale fopa ;) taaaa, wiem, wiem, wiem co mówiłem (znaczy się pisałem w sygnaturce ;)

Nawet już sobie upatrzyłem konkretną maszynę (wczesna Jtka z ekranami narysowana na planszy barwnej numeru specjalnego militarii XXw). Ale tu już by musiał się wypowiedzieć kolega Jonak czy taki czołg w ogóle mógł istnieć

 

 

Powodzenia w budowie ja mam 76 ze zvezdy i nie mam pomysłu co z nią zrobić może macie jakieś ciekawe foty mam obie wersje wierzy.

 

Wierz mi, że wież z armatą 76 było więcej niż dwie jakieś fotki Cię szczególnie interesują?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszły do mnie w końcu kolejne "kwity" - Broń Pancerna w LWP Lalaka i niestety lipa. To nie ta wieża, prosze Pań i Panów.

Ponieważ staram się, żeby mniej więcej model odpowiadał oryginałowi z fotki to muszę wybrać innego delikwenta

Chyba będzie to 1113 ale "rozgracona" w porównaniu do zdjęcia, a może jednak coś innego hmmmm muszę się zastanowić a przedewszystkim przestudiować materiały z linka kolegi Modelarza, ewidentnie należy Ci się duże

 

 

Też mam w planach robienie teciaka tylko tylko nie wiem z którego zestawu. Trochę tego dużo na rynku.

jak widać, ja wybrałem dragona ale z gąsiennicami z modeli UM'a (niby koszty większe ale jako dorosłego osobnika specjalnie mnie nie wzrusza, że płacę za dwa a dostaję w rezultacie 1 model

 

Po przejrzeniu tego co jest w środku też ostatecznie polecę w kilka zestawów + blachy. Jest taki wybór, że szkoda "prądu" na przeróbki.

Czekam na ciąg dalszy i podziwiam prace nad T-70. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tadam, zdecydowałem się w jakie kaleczki ubrać teta

Wybór padł na taką oto maszynę:

 

00_Archiwum_01.jpg

Magnuski - Wozy Bojowe LWP

 

a tu w zbliżeniu

00_Archiwum_02.jpg

Lalak - Broń Pancerna LWP

 

 

Widać, że wieża na fotkach praktycznie co do joty odpowiada wieży z modelu dragona, trzeba tylko dorobić wybrzuszenie na elektrykę z lewej strony wieży.

Z fotek nie wynika jakie miał kółka ale ponieważ cały wczorajszy wieczór wiertałem w paluchach (mini wiertareczka odmówiła posłuszeństwa) to dam dziurkowane

 

Zastanawia mnie tylko jedna sprawa:

z jakiej do jasnej cholery on jest jednostki.

Magnuski i Armo piszą że to 16BPanc a Lalak, że to 4BPanc, komu wierzyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Malutki update:

Skusiłem się w końcu na pigmenty MiG'a...

Po pierwszych próbach użycia widzę, że proszek z pastelowych kredek pójdzie raczej w odstawkę

MiGi mają dużo więcej odpowiednich kolorów, to raz, dwa lepiej się trzymają nawet na sucho a trzy to fixer

Kurcze naprawdę się nie ścierają po "zafiksowaniu" (no prawie;).

Szczerze powiedziawszy myślałem, że to lekka ściema a tu proszę, działa na 102!

Do małej ilości błotka w 1:72 żywica raczej potrzebna nie jest, ja zrobiłem w każdym bądź razie bez.

Mam nadzieję, że nie stracą swych własności z upływem czasu, zważywszy na to ile potrzeba pigmentu na jeden model w 72, to zapas będę miał na wieki...

Podsumowując z zakupu jestem zadowolony

 

 

Pierwsze koty za płoty (właściwie drugie, była jeszcze próba na wraku)

 

03_Prawy_bok_cien.jpg

 

03_Prawy_bok.jpg

 

03_Lewy_bok_cien.jpg

 

03_Lewy_bok.jpg

Fotki bardzo średnio wyszły, w rzeczywistości błotko jest ciut bardziej "kolorowe"

 

kółka tylko do przymiarki, ale w sumie to powiedźcie, czy taka czterokołowa wyścigówka nie wygląda fajnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy myślałem, że to lekka ściema a tu proszę, działa na 102!

Podpisuję się pod tym ręcyma i nogyma

Ładne błotko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.