Skocz do zawartości

Scania R620 Atelier by Krzychu126


Krzychu126

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!!

Ostatnio nabyłem właśnie taką Scanię (za 110zł), nie będę dawał inboxa bo każdy chyba wie jak ten model wygląda...

Dam tylko fotę pudła

7f544085767c7a27.jpg

Fajna maszyna ale jest babol... naklejka R500

fee8962ebc750766.jpg

...drugi to taki że kierownica wygląda jak ta ze starszej wersji Scani (może mi się wydaje)

 

Skleiłem już parę elementów:

-ramę

-silnik (niekompletny jeszcze)

-parę drobiazgów

Trochę zdjęć:

777b9c3202e6ea5c.jpg

f4d8219075890e2c.jpg

Silnik jest jeszcze nie skończony, brakuje paru elementów i będzie jeszcze też malowany i przewiduję również pewne poprawki.

8d467ab1315c0b15.jpg

Te pierdoły będą poprawiane i ewentualnie pomalowane w niektórych miejscach czarnym matem a elementy silnika tj. złączenia przewodów, emblematy "Scania", miska olejowa będą czerwone. Przy silniku są też małe zbiorniczki (jeden z nich to zapewne filtr oleju) pomaluję na biało. Miałem w maju praktyki w warsztacie Forda i wszystkie Transity miały białe filtry oleju (znaczy się te puszeczki)

 

Rama będzie malowana podkładem koloru czarny mat, tylko muszę iść kupić spraya. Jeśli chodzi o kolor całego ciągnika to jeszcze się zastanawiam, ale zielony i niebieski odpadają bo mam już dwa modele niebieskie i dwa zielone (tak jakoś wyszło) Wnętrze wydaje mi się że pomaluję na dwa kolory, jednym z nich będzie biały a drugi to może kolor karoserii... pożyjemy zobaczymy!!

 

Pozdrawiam i czekam na komentarze (te negatywne będą usuwane )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 103
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Szkoda, że nie usunąłeś szwów łączenia form. Najbardziej rzuca się to w oczy przy tylnym moście i na turbinie w silniku.

 

Narazie poza tym wszystko si, aczkolwiek troche mało jest jeszcze zrobione, żeby można było sie konkretniej wypowiedzieć.

 

Nie zmienia to faktu, że czekam na dalszy postęp prac

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe... przez ten czas się nie obijałem tylko pracowałem przy modelu oczywiście. Pomalowałem i dokleiłem kolejne części silnika ale jeszcze nie jest w 100% ukończony. Jutro chyba niewiele zrobię, będę musiał wybrać sięna zakupy w poniedziałek i może uda mi się kupić spraye i farbkę czarny mat. Z braku laku skleiłem też felgi...

Jutro dam trochę fotek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była mała przerwa ale ukończyłem silnik, wciąż nie mam farb do podwozia i karoserii tak więc nie będę dużo robił przy modelu, może jakieś drobiazgi.

Oto silnik...

26bdb224dfd9adf7.jpg

63e0d6d81fbc75e8.jpg

Może nie jest on idealny ale mi się podoba.

Jak będę miał spraye to pomaluję ramę i dokleję resztę drobiazgów tj zawiecha tył i przód, jakieś zbiorniki, silnik...

 

PS: Czy w Brico Marche dostanę spray Motip za ok 10zł?? Chodzi mi o podkład i o kolor. Cały czas się zastanawiam nad kolorem karoserii...

 

Pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbys pousuwać te łączenia na silniku i ślady po wypychaczach, ale ogólnie nie jest źle. Ja bym tak silnika nie pomalował, ale to rzecz gustu, a jak wiadomo o gustach się nie dyskutuje .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Cześć!!

Dawno nic się nie działo... tak jakoś wyszło...

Silnik jest w ramie, parę elementów też doszło (nie wszystko jest przyklejone) taka przymiarka podwozia...

89323c1804c47ec3.jpg

a45923af1b987f5d.jpg

4a19612f68353dba.jpg

 

Od dołu...

35d349fe80786131.jpg

 

Zbiornik paliwa...

d82b36fdab912516.jpg

2c6e7f32881ae986.jpg

 

Przymiarka "orurowania"...

a6568a7a104f154e.jpg

9252849dd28b75fb.jpg

3256039a492ddd3e.jpg

 

"Orurowanie" wykonałem wedłóg własnego pomysłu (30 min i gotowe)

Mi się podoba ale o gustach się nie dyskutuje...

 

Co do wnętrza, to skleiłem tylko fotele, będzie koloru białego...

Pomyślałem też aby zrobić za siedzeniami firanki z materiału!! Będę musiał zagadać z mamą

 

Ogólnie postaram się dodać parę dodatków w wewnątrz jak i z zewnątrz...

 

Pozdrawiam!!! Komentarze mile widziane!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie wszystko git. Jeżeli miałbym oceniać rurkę którą wykonałeś to ona mi tam nie pasuje, ale masz racje o gustach się nie dyskutuje ważne że Tobie się podoba.A te opaski chromowane jakoś mi do zbiornika nie pasują zbiornik srebny i opaski ? hmm

 

Może pomaluj zbiornik pod kolor kabiny tak jak ja zrobiłem w swojej Scani i wtedy będzie fajowo komponowało się jak byś chciał zobaczyć :

 

26007.gif

 

Pozdrawiam,eKrystian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orurowanie lepiej jakby bylo chromowane chyba, że będziesz malował? I babol jest na pudełku R500 na zdjeciu czołowym ;)

 

9ac60c7744d37c78.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!!

Nabyłem już farby do kabiny, czyli podkład i kolor. Wybrałem kolor żółty kanarkowy ponieważ spodobał mi się i w ogóle będzie się wyróżniał na półce między innymi truckami.

 

Nadszedł czas na pytanie do was...

1. Kabinę skleić przed malowaniem tak jak inni?

2. Czy zostawić np. tylną ścianę osobno aby wstawić wnętrze, czy wejdzie bez problemów gdy kabina będzie kompletna?

 

eKrystian zbiornik w kolorze żółtym kanarkowym nie będzie wyglądał dobrze... chyba...

 

Więc byłoby na tyle dzisiaj... Dobrej nocki, papa!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabinę skleić przed malowaniem tak jak inni?

 

Sklej przed malowaniem. Jak pomalujesz każdą ścianę osobno i dopiero potem będziesz kleić, licz się z ryzykiem że uszkodzisz lakier albo wyjdą mało estetycznie wyglądające zacieki od kleju.

 

czy wejdzie bez problemów gdy kabina będzie kompletna

 

Wnętrze powinno wejść do kabiny od dołu bez najmniejszych problemów.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak poradziliście, tak zrobiłem skleiłem kabinę i zrobiłem przymiarkę nadwozia bez podwozia...

65803e4ee547b969m.jpg

f418da9642140948m.jpg

264b5b1b2d42b743m.jpg

 

Mam też dylemat. A mianowicie, jak pomalować przednie światła? Zrobiłem dwa "projekty"

1. Standard (jak na pudełku) - srebrne (jasne) wkłady...

de4bc38d337dd7f4m.jpg

 

2. "Jakby" tuning - wkłady ciemne (czarny mat)...

2d0cbfe779f0693bm.jpg

 

I dla porównania...

24e2dbcbf9ad35a1m.jpg

 

Mi się bardziej podobaję te czarne ale chcę znać wasze zdanie na ten temat.

 

Pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarne ładniejsze ;), mam pytanie jaka to taśma jest? tą co pomagasz sobie w dociśnięciu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Krzychu, bardzo ładnie sobie poczyniasz z tym modelem pozdrowionka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. To jest taśma izolacyjna. Potrzebowałem czegoś czym mógłbym sobie przykleić elementy do przymiarki i taka sobie leżała to ją wziąłem...

 

Chyba zrobię czarne lampy. Z żółtym kolorkiem będą się nieźle prezentować.

 

Dzięki kolego Wojtku!! Miło mi to słyszeć (czytać) z Twojej strony.

 

PS. Karoseria jest już "obrobiona" i pokryta podkładem, nadkola i osłony międzyosiowe również.

 

Pozdrawiam!! Komentarze mile widziane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Ja też jestem w trakcie składania Scanii, ale R500 w wersji 6x2/4 (z kitem KFSu). Bacznie obserwuję Twoją relację. Interesuję mnie, jak chcesz pomalować atrapę - czy w kolorze karoserii, czy może na szaro. Jeśli na szaro, to jaką farbą chcesz malować?

Osobiście nie przypadła mi do gustu kolorystyka podwozia - srebrny most i przednia oś... Ale kolorystyka, to oczywiście Twój wybór.

Szkoda, że nie usunąłeś "szwów".

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj JarekS!!

Widziałem Twój model i bardzo podoba mi się ten kit, ale panowie z KFS zrobili babol z tym układem kierowniczym środkowej osi...

Widziałem gdzieś w necie zestaw do konwersji Scani R i 4 na 8x4 ze zbiornikami na "półce" za kabiną... fajowskie...

 

PS. Będzie coś się dziać to dam fotki...

A co się dzieje z Panem tornado?? Coś dawno go nie widziałem na forum.

 

Pozdrawiam mobile!! Szerokości!! [/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, układ kierowniczy nie wyszedł im najlepiej. Ale od czego główka, rączki, pomysł... Mocno go przerobiłem, bawiąc się z nim kilka dni, i moja oś dodatkowa, zachowuje się naturalnie - przy okazji wrzucę foty i opiszę zmiany, gdyby ktoś chciał taki kit sobie sprawić i przerobić.

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cheloł gajs!!

Pomalowałem elementy karoserii kolorem i przednie orurowanie.

Oto foty...

a969eb62214afe39m.jpg

Ten element malowałem sprayem motip srebrnym (w garażu znalazłem resztkę)

 

Karoseria...

f988b4bb1a590b5em.jpg

 

71f8482ea9dd52a4m.jpg

 

O!!! A tu widać prawdziwy kolor...

c09fb38f6376eacem.jpg

 

7fcfb42aabafbe77m.jpg

 

77d554862fa9b123m.jpg

 

Na jednej części zrobiło mi się takie coś. Będę musiał coś wykombinować aby to usunąć...

b18cf197564b357am.jpg

 

5d58edf6227a4857m.jpg

 

...ale to nie jest moje najmniejsze zmartwienie!! Looknijcie na to...

7d437e92d718b30dm.jpg

 

a88aae52096aac10m.jpg

 

86ea6e5e1b56731cm.jpg

 

To i tak jest nieduże bo po pierwszej warstwie to się takie to zrobiło... na cały dach normalnie i bok... wystraszyłem się że mi zniszczy model, ale zeszlifowałem na mokro i potem pomalowałem jeszcze raz i teraz wygląda tak jak wygląda, ale nie będę tak robił w nieskończoność!!!

Stąd też moje zapytanie: Toważysze, pomożecie??

 

PS: Kolorek taki trochę "totolotkowy" ale mi się podoba!!!

 

Pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.