Skocz do zawartości

Mercedes-Benz Actros 1840 MPII


lubo89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Model to renowacja i całkowita przeróbka ciągnika na solówkę. Główne zmiany to przedłużenie ramy i zmniejszenie kabiny z Megaspace do typu L. No i otwierane drzwi oczywiście. model jeszcze nie jest skończony. Zostało kilka szczegółów do dopracowania. Czekam właśnie na paczkę od P@wela ( nie wiem czy się odmienia) z zabudową firanką. Ogólnie z modelu jestem zadowolony. Sorki za jakość fotek ale mój aparat ma tylko 4.0 MPX i jakoś nie mogę go dobrze ustawić . Jak będzie skończony całkowicie to zabiorę go w plener i może tam wyjdą dobre fotki. Dobra dość gadania czas na fotki:

Tak wyglądał Actros przed renowacją

953rdsj3.th.jpg

A tak wygląda teraz

p2100011xm0.th.jpg

p2100017iq4.th.jpg

p2100034ae6.th.jpg

p2100018mj0.th.jpg

p2100021zp2.th.jpg

p2100022pc3.th.jpg

p2100023ex6.th.jpg

p2100024ou9.th.jpg

p2100026ly6.th.jpg

p2100027hn6.th.jpg

p2100028lo8.th.jpg

p2100029mf6.th.jpg

 

Proszę o komentarze

 

Pzdr LuBo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No świetne , i to renowacja ... jestem pod wrażeniem i czekam na pake

Ja jestem pod wielkim wrażeniem efektu przeróbek , i bardzo ciężkiej pracy . Jak byś go zabrał w plener wyglądał by jak 1:1. Trzymaj tak dalej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety nie będę się zachwycał. Pomysł fajny, wykonanie nie za ciekawe. Koła krzywo, zderzak przyklejony krzywo, na tylniej ścianie nie ma przyklejonej osłony, a schowek za tylnią osią to jakaś radosna twórczość. A najgorzej wyszedł Ci lakier. Nie wiem Panowie, czym się zachwycacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wiesz ale w kabinach L nie ma osłony na tylnej ścianie jak widać na poniższym zdjęciu... Koła nie są krzywo a zderzak jest przyklejony prosto... Widocznie te fotki są dziwne ale w rzeczywistości jest wszystko OK. Lakier nie jest idealny bo jest to renowacja a jak wiesz przy ponownym sklejaniu niestety nie da się uzyskać ideału. Za tylną osią to jest skrzynka narzędziowa (a nie żaden schowek) robiona na podstawie prawdziwej skrzynki firmy Lamar...

f08f2884d6d7be4fm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z osłoną za kabiną masz racje, zwracam honor. Co do lakieru to płyn hamulcowy w połączeniu z papierem ściernym o gradacji 2500 radzi sobie doskonale z usuwaniem starego lakieru. Przednie koło po stronie pasażera jest na pewno krzywe. Co do skrzynki to do jej budowy użyłeś pokrywy skrzynki akumulatorów, która nie jest potrzebna do sklejenia modelu a jest w zestawie. Firma Lamar też ich używa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klapę od skrzynki musiałem z czegoś zrobić a że akurat w poszukiwaniu czegoś co się nada trafiłem na ta skrzynkę to jej użyłem i trochę przerobiłem tak żeby mniej więcej wyglądała jak Lamarowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie również bardzo spodobał się pomysł na oryginalnego Actrosa.

Wiem, ile czasu pochłaniają przeróbki, za to masz pełne moje uznanie.

Poćwicz troszkę z malowaniem, a za jakość też będziesz otrzymywał wysokie oceny. Na razie, wykonanie na dobrą "czwórkę".

A możesz jeszcze pokazać zdjęcie boku kabiny z otwartymi drzwiami?

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście pokażę kabinę tylko jak napisałem model nie jest jeszcze skończony i muszę dopracować kilka szczegółów przy drzwiach i ogólnie przy całości. Ale jak to zrobię to na pewno pokażę.

Pzdr LuBo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie robiłem zdjęć podczas budowy. Zderzak przeciąłem 2mm nad lampami i wyciąłem tylko te wloty co są w megaspace nad lampami, a z tylnej ściany zostawiłem tą dolną część gdzie jest wyprofilowanie na silnik a wyciąłem pas powyżej o szerokości 1cm. Wszystko ciąłem nożykiem do wykładzin (taka najprostsza metoda).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniewaz nie jestem w temacie szczegolowej budowy sam. ciezarowych, to wypowiem sie tylko na podstawie mojego doswiadczenia.

Farba polozona jest faktycznie srednio. Mozna bylo usunac stara za pomoca plynu hamulcowego. Efekt bylby lepszy. Przednie swiatla mozna bylo wychromowac, efekt bylby powalajacy. Podobnie logo mercedesa.

Co do reszty, od strony technicznej, nie moge ocenic.

 

Nalezy sie duzy plus za chec do zbudowania czegos innego i nowego. Brawo!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.