Skocz do zawartości

[?] MiG-31 - 1/72 który najlepszy


imt

Rekomendowane odpowiedzi

Na dzień dzisiejszy na rynku jest kilka modeli tego myśliwca. Revell, Zvezda, ICM, Condor - który z nich jest najlepszy. Może to jedne wypraski a tylko różne pudełka?

 

To jeden i ten sam model, nie daj sobie wmówić, że to różne wypraski. Niestety nie wszystkie modele prezentują ten sam poziom niektóre f-my mają strasznie dobite formy pierwotnie wydane przez Zvezde.

 

PS. Zestawy mogą się też różnić uzbrojeniem jednak podstawowe komponenty są te same. Ja kupiłem edycje Revella.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie polecam model Revella (przepak Zvezdy).

Model jest bardzo dobrze wykonany , czytelna instrukcja montażu , posiada w zestawie bardzo dobre kalki lepsze niż Zvezda , jednak jest trochę droższy.

 

Jeśli zaś chodzi o Mig-a 31 firm ICM i Condor to w przypadku tej drugiej firmy bo akurat z tym modelem miałem do czynienia zdecydowanie odradzam zakup. Są to inne wypraski niż (Zvezda/Revell) i dużo gorzej wykonane. Niewiele wiem o modelu ICM ale podejrzewam,że to te same wypraski co Condor.

 

Już na samym początku klejenia zdyskwalifikowałem ten model.Za nic nie mogłem wkleić kokpitu w kadłub nic tam nie pasuje a dysz wylotowych silników lepiej nie oglądać.

Po tym niemiłym rozczarowaniu postanowiłem kupić model Revella i jest to jak dla mnie najlepszy model tego samolotu w tej skali

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje ponizsza lekture:

http://www.fortunecity.com/meltingpot/portland/971/Inbox/k-m/mig-31-condor-i.htm

 

Wynika z niej ze Zvezda i Condor to dwie rozne sprawy. Z niemieckiego Modellversium znowu, ze niby ICM przerobil stare formy Zvezdy i tak oto powstal ten nowo pakowany ICM. Niebardzo w to wierze, ale pewien nie jestem. Fakt, ze w ICM wystapily dwa MiG-31 w przeciagu ostatnich lat.

 

Revell= Zvezda

ICM= Condor i jeszcze cos innego

 

to raczej odpowiada aktualnej sytuacji. Dodatkowo chyba Condora pakuje, pakowalo tez KoPro (gdzies widzialem I-Box).

 

Oceny obydwu modeli sa raczej przychylne choc nie prezentuja one poziomu Tamiya czy Hasegawa. Nic lepszego nie ma, na razie na rynku.

 

Metlik z tymi przepakami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.