Skocz do zawartości

Panzer II nowa Tamiya 1:35


reggy

Rekomendowane odpowiedzi

Witojcie!

Po zbudowaniu T-34 spędziłem jeszcze jeden tydzień w Gdańsku więc nie obeszło się bez modelarstwa. Pech chciał, że ten model składa się jak klocki i złożyłem go w 2 wieczory, więc resztę czasu spędziłem pijąc soki zbożowo-chmielowe patrząc jak MrBat gra w Wiedźmina i pijąc soki zbożowo-chmielowe grając w Wiedźmina. Koniec opowieści kryminalno-komediowej, teraz pora na modelarstwo!

Więc - model to nowa Tamiya, w Polsce chyba jeszcze nie dostępny w sklepach (przynajmniej tak Pan Rysio mówił czas jakiś temu). Umożliwia zbudowanie wersji A,B i C. Składa się jak cudowno-magiczne klocki, szpachlę dałem na wyrost bo koniec końców okazało się że niepotrzebnie. Gąski odcinkowe są najlepsze jakie do tej pory widziałem, zero wypychaczy, szwów. Idealnie pasują, mają cudne zwisy.

Po prostu kleić, nie umierać. Pech chciał że zgubiłem o jeden zaczep z górnych powierzchni do podnoszenia czołgu przy montażu/demontażu za dużo, i muszę go dorobić lub poszukać ekwiwalentu. Póki co mimo wszystko zabrałem się za gruntowanie.

P9060014.JPG

P9060015.JPG

P9060017.JPG

P9060018.JPG

P9070045.JPG

P9070039.JPG

P9070041.JPG

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Polsce chyba jeszcze nie dostępny w sklepach (przynajmniej tak Pan Rysio mówił czas jakiś temu).

Jest dostępny już od jakiegoś czasu. Np na mojehobby.pl za 86zł. Wiem, bo zamówiłem

Umożliwia zbudowanie wersji A,B i C. Składa się jak cudowno-magiczne klocki, szpachlę dałem na wyrost bo koniec końców okazało się że niepotrzebnie. Gąski odcinkowe są najlepsze jakie do tej pory widziałem, zero wypychaczy, szwów. Idealnie pasują, mają cudne zwisy.

Po prostu kleić, nie umierać.

To jest właśnie Tamiya!!! Powtarzam Tamiya, a nie Dragon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc resztę czasu spędziłem pijąc soki zbożowo-chmielowe

 

Aj reggy , nic nie mów , miałem takie plany modelarskie na wakacje , i jak zwykle odeszły na bok kosztem innej formy relaksu

 

Co do modelu , to oby więcej tamka wypuszczała takich rodzynków , tyle żeby to jeszcze przystępnie cenowo było.. Duży plus zestawu za możliwość wykonania aż 3 wersji pojazdu.

 

Pzd|2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Znalazłem ostatnio parę chwil, żeby podłubać przy dawno nie ruszanym modelu:

PC020010.JPG

PC020011.JPG

PC020012.JPG

PC020014.JPG

panzer206.jpg

panzer207.jpg

panzer2011.jpg

panzer202.jpg

panzer203.jpg

panzer204.jpg

panzer205.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opruszam model pigmentami z pędzla (strzepuję), potem moczę powierzchnię pędzlem z white spiritem albo Thinner for Washes Miga, a potem średnim płaskim ścieram w kierunku spływu wody albo pacam od góry jak powierzchnia płaska - w efektcie więcej pigmentów zostaje w zagłębieniach. Potem opylam z aerografu Fixerem Miga i jesteśmy w domu.

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.