Skocz do zawartości

Scania Wrecker od Revella


Zderzak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Zaczynam wątek, w którym bd starał się zamieszczać zdjęcia z efektami mojej pracy. Na razie skleiłem ramę i pomalowałem ją. Mam także pytanie. Mianowicie czy w tym modelu silnik powinien być po skosie, a nie idealnie w pionie? Bo ze wstępnych przymiarek wynika, że bd on pochylony z tyłu i podiesiony do góry z przodu, co powoduję, że wiatrak od chłodnicy jest także pod kątem do pionu. Wszelkie pomoce mile widziane.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 89
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Tak, praktycznie każdy silnik w sam. ciężarowym tak ma, jest to spowodowane (chyba) ze silnik i skrzynia biegów, łapie poziom z koszem satelitów, czyli tylnym dyfrem.

 

P.S w każdym modelu tak miałem i nie było problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik na 99% ma być pochylony te scanie tak miały po to by wal napędowy mógł być w jednym kawałku tkże nie jest to bubel modelu, sklejam 143M (to jest to samo pod względem ramy i silnika) Także o to możesz być spokojny

Zdjęcie z mojej Scakanki

6e7023fa5dabd970.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet powiem więcej truckman, bo z tych elementów które są w pudle można zrobić chyba cały ciągnik siodłowy. Wydaje mi się, że jest to przepak i Revell dorzucił tylko parę elementów. Np. na fotach widać, iż musiałem obciąć kawałek ramy bo jest ona od ciągnika i nie pasowałaby do holownika.

 

Silnik na sucho wsadzony, żeby się nie plątał po biurku Ponadto jeszcze nie skończony.

 

 

11d61ea2a73aec98.jpg

3783fd0427aa7e2a.jpg

b4361e3726570a0c.jpg

8379fd3322d8c427.jpg

7a09c941a34f2afa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pędzel ponownie poszedł w ruch i plan minimum na weekend wykonany. Ogólnie jestem zadowolony, bo choć nie mam aero to z ramy jestem zadowolony. Nie wiem jak bd z nadwoziem, ale jestem dobrej myśli.

1d8fd39bb1500217.jpg

c49f706950cd127f.jpg

733940dbdc921482.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki

Będzie wyglądać lepiej, bo trochę się jeszcze pobawię z nadwoziem, a także na chłodnicy i tych zbiorniczkach z boku farba jeszcze nie wyschła. Ja osobiście jestem z efektu zadowolony, tym bardziej, że to pierwszy mój truck, bo siedzę w pancerce

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepak nie przepak, moim zdaniem czy ravel czy italeri co do tego modelu wyglądają identycznie a co do wersji to ja osobiście robię ciągnik siodłowy z wracera i na dodatek nie wiem czy zwróciłeś uwagę są dwie wersje ciągników 143 i 142 przynajmniej ja tak mam.

Różnice są w długości ramy są 2 do ciągnika i jedna wersja właśnie gdzie trzeba odcinać kawałek do wracera. Jeśli będziesz jeszcze potrzebował jakiś szczegułów to pytaj trochę zębówe zjadłęm na tej scani

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W oryginale zbiorniki sprężonego powietrza są czerwone a nie czarne W następnym modelu postaraj się zeszlifować wpływki po łączeniach formy JAK NA PIERWSZY MODEL BARDZO DOBRZE

 

Wiem, ale ja robię inne malowanie. Zamiast czerwonego użyję czarnego i tyczy się to także ramienia.

 

Edit:

Na razie pracę stanęły z powodu nauki i "Quo Vadis"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kolejny problem, tym razem trochę inny. Nie zakładam nowego tematu, a więc zapytam się tutaj. Bd w Warszawie i chciałbym kupić sobie pamiątkę - model ciężarówki. Jaki sklep polecacie, ja myślałem o Tora Tora Tora. Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Padło na Tora, bo jest mi bardzo po drodze.

Może jeszcze podpowiedzieć mi ktoś mniej więcej gdzie jest ten sklep? Gdzieś na podwórzu, bo na Google Earth jest pod jakimiś blokami (parter bloków), a nie chciałbym spędzić 5 godzin na szukaniu sklepu.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam!

Po dłuższej przerwie m.in. wyjazdem do Warszawy oraz straconym weekendem, ruszamy dalej. Te kropki na fotkach to kurz, który nie jest przyklejony do farby. Dodatkowo nabytek prosto ze stolicy Wybrałem ten model, bo ma cały silnik, ramę do sklejania, skrętną oś i podnoszoną kabinę

51eb27abaeb71775.jpg

215efe88b9fe1d13.jpg

85e9558b637415c8.jpg

f715f7b7a622898a.jpg

78f2c3e2d0056106.jpg

bdc2da341ba16214.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.