Skocz do zawartości

Tygrys Królewski w 72 - podstawka pierwszy raz


MrBat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

miałem go nie pokazywać w warsztacie. Ale o dziwo i dla odmiany, mimo kolejnych eksperymentów, maluszek mi się podoba. Więc chciałbym od Was usłyszeć, co można jeszcze przy nim zrobić, żeby nie zepsuć efektu. Bo tak to do dorobienia są jeszcze liny, reflektor, KM, dokończenie gąsienic, lakier, lekkie przykurzenie i kilka innych pierdółek.

 

IMG_3168.jpg

IMG_3174.jpg

IMG_3175.jpg

IMG_3176.jpg

IMG_3177.jpg

IMG_3179.jpg

 

Aha - model to taki sobie Dragon. A malowanie to takie trochę widzimisię.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem go nie pokazywać w warsztacie. Ale o dziwo i dla odmiany, mimo kolejnych eksperymentów, maluszek mi się podoba.

Bo faktycznie jest ładny i ma co najważniejsze nie przesadzonego wash'a. za tą robotę dal Ciebie, Jarku.

PS: Ten krzyż na zimmericie przyklejałeś w oparciu o instrukcje?

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym washem to się nasiedziałem. Aż mnie korciło, żeby tu dać mocniej, tam jeszcze mocniej. Ale mając ostatnie uwagi na sercu, raczej ścierałem, niż dolewałem. I jak dla mnie bomba.

 

Cieszę się, że się podoba. Ale kurcze, wciąż mi czegoś brakuje - tylko nie wiem czego. Mam nadzieję, że ktoś to coś mi wytknie.

 

Tak - krzyż wedle instrukcji, która była notabene moją jedyną dokumentacją...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz czym malowales i jakie konkretnie kolorki uzyleś i z czego taki wasch ładniusi.

Brąz to Pactra Rot Braun, zielony - Olivgrun, a piaskowy miał być Dunkelgelb, ale że akurat skończyła mi się owa Pactra to skorzystałem z Agamy Light Uniform Ochre - do mundurków jest super, a i tu po washach i filtrach nie prezentuje się źle.

Wash to mieszanki brązu Van Dyka i sieny palonej. Na oko. Potem i tak jeszcze to się trochę pozmieniało przy robieniu zacieków, rainsów i innych syfów, przy pomocy Humbroli (czarnego, piaskowego, brązowego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uznałem, że tygrys jest pierwszym moim modelem, który zasłużył na podstawkę.

 

Więc wziąłem się do roboty. Wpierw skleiłem z kawałków listewki ramkę, którą potem wypełniłem pianką montażową. Na górę dałem szpachlę i starałem się z grubsza uformować teren. Żeby wzmocnić krzaczory, podlałem je wikolem i prysnąłem lakierem do włosów. Mam nadzieję, że jak to podeschnie to będzie się jako tako trzymać.

Niestety nie wiem jak zabrać się za zwykłą trawę. Niby mam posypkę Fellera, ale jakaś tak dziwna jest. Ale spróbuję dać jej słuszną warstwę. Może po podmalowaniu nie będzie tak źle?

 

IMG_3199.jpg

IMG_3200.jpg

IMG_3201.jpg

IMG_3202.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie wiem jak zabrać się za zwykłą trawę. Niby mam posypkę Fellera, ale jakaś tak dziwna jest. Ale spróbuję dać jej słuszną warstwę. Może po podmalowaniu nie będzie tak źle?

 

nie wiem, który produkt fallera posiadasz (jaka długość trawy), ale proponował bym posmarowanie podłoża cienką warstwą np. wikolu i palcami "sadzenie" kępek trawy, ewentualnie sypanie przez jakieś malutkie sitko

po uzyskaniu pożądanego efektu psiknij jakimś lakierem dla utrwalenia i pomaluj..

przydała by się jakaś figurka albo jakieś graty.. może rower albo drogowskaz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skleiłem figurki, żeby przymierzyć do dioramki. Jakieś uwagi co do kompozycji, lub w ogóle jakiekolwiek?

Te figurki są chyba zbyt równolegle ustawione względem czołgu i w zbyt jednakowych odstepach ( co prawda to wojsko ,więc powinien być jakiś szyk, ale kompozycja powinna byc bardziej swobodna), poza tym super!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

z grubsza pomalowałem figurki. Poza kilkoma ostatnimi poprawkami, pozostało mi je zmatowić. Tylko, że mam z tym problem, bo nawet po pryśnięciu ich matową Pactrą nadal się świecą.

Zdjęcia takie mocno sobie, bo właśnie przez ów świecenie się, ciężko jest zrobić fotografię, na której byłoby cokolwiek widać.

IMG_3233.jpg

IMG_3230.jpg

IMG_3232.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no no fajnie to wygląda. właśnie zamierzam eksperymentowac z malowaniem oczu w figurkach. trochę przesadziłeś z brązem, lepiej może zpróbować podmalować zarost. piwko!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pryśnięciu ich matową Pactrą nadal się świecą.

Według mnie to te Pactry i A

 

gamy to strasznie lipne są.

A jakim klorami malowales figurki. Matowymi, czy z połyskiem?

Bo cos mie się wydaje, że matowymi.

Nie ma to jak Vallejo.

 

właśnie zamierzam eksperymentowac z malowaniem oczu w figurkach

Na poczatek polecam czarna farbę olejna dla plastyków.

Nie wysycha na pędzlu i do tego jest jakaś możliwość poprawy.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakim klorami malowales figurki. Matowymi, czy z połyskiem?

Bo cos mie się wydaje, że matowymi.

Na podkład czarna Pactra, głęboki mat. Na przyszłość będę stosować jakiś bardziej neutralny kolor.

Reszta to Vallejo. Maty same chyba. No fakt, do rozjaśniania używałem białego połysku. Ale po tym etapie figurki były umiarkowanie matowe.

Całkiem zaczęły się świecić po olejnym washu (a właściwie paru).

 

Rafał zaproponował mi maty olejne. Jutro zobaczymy, czy dadzą radę.

 

W sumie z mundurków jestem nawet zadowolony. Z buziek już nie. Ale następnym razem będę już wiedział, jak się za to zabrać. No i przede wszystkim, kolor bazowy skóry następnym razem prysnę aerkiem, bo pędzlem to w ogóle mi nie szło.

Całe szczęście, że mordek tych dwóch w hełmach nie będzie praktycznie widać po umocowaniu ich do dioramki. A ten trzeci... Na zdjęciach wygląda gorzej niż w rzeczywistości i jeśli nikt nie będzie oglądać dioramki z lupą to ujdzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi ładownicami to wcale nie jest taki bezsens. Czemu amunicyjny ma nie mieć zwykłego Kara98 u boku?

 

 

Jeśli chodzi o te matowe pactry, no cóż one naprawdę po prostu już tak mają. W sumie matowa dużo mniej od glosa sie nie świeci. Jak chce się mieć mat naprawdę to trzeba lakieru z humbrola o ile jeszcze da się to kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.