Skocz do zawartości

Scania R620 & Semi Frigo "Ocean Express"


szoqun

Rekomendowane odpowiedzi

Witam...

 

Jako że już trafiłem na to forum, to postanowiłem że pokażę co już zrobiłem do tego czasu w moim pierwszym modelu, jakim jest zestaw Scania R620 Ocean Express.

Na wstępie powiem że dopiero zaczynam, co więc nie mam ogromu ilości potrzebnych narzędzi, żeby wszystko było cacy.

Model klejony na kleju z pędzelkiem od Revella, bez używania szpachli (bo nie zakupiłem jeszcze).

Myślę że mi tu pomożecie swoim doświadczeniem w dalszej pracy komentując i podpowiadając swoje sugestie i uwagi..

Tyle słowa pisanego, czas na zdjęcia.

dscn1251m.jpg

dscn1252p.jpg

dscn1253.jpg

dscn1254.jpg

dscn1255h.jpg

dscn1256.jpg

dscn1257.jpg

dscn1258.jpg

dscn1259.jpg

dscn1260j.jpg

dscn1261n.jpg

 

To narazie tyle...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś ciągnik dostał ostateczny kolorek:

 

dscn1282e.jpg

dscn1283n.jpg

dscn1284t.jpg

 

I wolnych chwilach zabrałem się za ramę naczepy, oraz z posklejanych wcześniej elementów chłodni złożyłem ją w całość. I tutaj doszedłem do wniosku że zainwestuje w szpachlę i zlikwiduje łączenia które nie wszędzie wyszły idealnie prosto.

 

dscn1285m.jpg

dscn1286d.jpg

dscn1287zc.jpg

dscn1288b.jpg

dscn1289zo.jpg

dscn1290x.jpg

dscn1292j.jpg

 

Na dziś tyle.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągnik prawie na ukończeniu. Pozostało jeszcze kilka drobnych elementów (światła, osłona słoneczna nad szybę, siodło, chlapacze tylne, naklejki), i poprawka malowania nad tym niebieskim daszkiem na globie- klej mi zmył farbę i brzydko to wygląda tak że będzie szlifowanko i "wpyłka"

 

dscn1293eg.jpg

 

dscn1294i.jpg

 

dscn1295c.jpg

 

dscn1296j.jpg

 

dscn1297z.jpg

 

dscn1298.jpg

 

dscn1299v.jpg

 

dscn1300a.jpg

 

dscn1301z.jpg

 

dscn1303q.jpg

 

dscn1304x.jpg

 

dscn1305b.jpg

 

czekam na rady i komentarze,

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Jak na pierwszy model, radzisz sobie całkiem dobrze. Szkoda tylko, że nie zaszpachlowałeś łączenia globa z kabiną, bo jest tam trochę nie równo. Ale nie jest najgorzej, nie szpeci to modelu.

Jak w każdej Scanii z Italeri, masz problem ze spasowaniem kabiny do osłon dolnych i zderzaka, co widać na zdjęciach. Ja się nieźle nakombinowałem w swojej Skakance, zanim "jako tako" to spasowało... Wnętrze - fotele i boczki drzwi - są z modelu starszego, ale to "babol" Italki - chcąc zbudować model zgodny z oryginałem, trzeba kupić te elementy np. w KFS.

Masz zamiar nakładać oryginalne naklejki na naczepę? Jeśli tak, to jestem ciekaw, jaki masz pomysł na tylne drzwi naczepy - tych naklejek nie da się dobrze położyć na wytłoczenia plastiku, jakie mają drzwi (imitacja rygli, zawiasów). Mam ten model w swoim magazynku, ale nie wiem, w jaki sposób można zrobić tą naczepę, by była zgodna z oryginałem.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.