Skocz do zawartości

Scania R144L (pierwszy model)


Blend

Rekomendowane odpowiedzi

Diesel fan dopiero jak pomalowałem to się zdecydowałem przenieść, ale pomyślę jakby można było je zakryć

BTW masz swój temat o skakance bo szukam ale nie mogę znaleźć. A chętnie bym zobaczył i porównał

xsara2008 farbkami akrylowymi malowałem innych niestety nie dostałem w sklepie modelarskim.

 

A mam dylemat bo zaczynam pracować nad "budą" i zastanawiam się czy skleić drzwi tylną ściankę, przód i dach i pomalować czy malować każdy element osobno i dopiero później skleić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrównaj sobie te linie na fotelach, te przejścia kolorów. Ale jak nie dajesz rady pędzelkiem to weź sobie wykałaczke i dokładnie wyrónaj te miejsca. Będzie to wiiele lepiej wyglądało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Farby akrylowe to farby wodne i nie ma problemu zakupu takowych matów.Koledzy kleją całą budę bo to pozwala wyrównac jakieś nierówności na stykach łączonych elementów.Chyba ze z tym modelem jest inaczej to proszę o sprostowanie bo nie kleiłem tej Scanii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, relacji nie prowadzę, ze względu na brak czasu... Ledwo go znajduję na model. Co do kabiny, ja skleiłem całość, (oprócz nakładki na przednią ścianę) a dopiero potem pomaluję. Jednak przed sklejeniem przygotowałem każdą ścianę do malowania - wiadomo, szpachla, szlif. itp. Pozdrawiam, i w razie pytań postaram się pomóc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj psiknąłem podkładem dach, tylną ściankę, jedne drzwi, nakładkę na przednią ściankę. Pomaluje środek na biało i skleję żeby przygotować do malowania z zewnątrz. Zderzak jest już prawie gotowy, zostało tylko pomalować miejsce wklejenia świateł na srebrno i przykleić światła Jutro jak zrobię wrzucę zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Nie było kiedy w ostatnim czasie siąść do modelu ale z powodu zbliżających się świąt mam nadzieję że będę mógł dokończyć ciągnik. Plan był aby był dwu kolorowy jednak okazało się że "porwałem się z motyką na słońce" i teraz jakoś muszę pozbyć się lakieru i od nowa pomalować całą kastę na granatowo. A z okazji nadchodzących świąt zanabyłem taką oto naczepę która będzie tworzyła razem ze scanią cały zestaw.

2010_1220naczepa0001.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Temat trochę umarł, ale ze względu na brak czasu na uaktualnianie relacji. Naczepa powoli ma się ku końcowi a ciągnik czeka na pomalowanie kasty i będę składał wszystko do kupy A chciałem się zapytać czy jest jakaś możliwość reklamacji jeśli brakowało 2 części w ramkach?

Kilka fot naczepy i ciągnika bez kasty:

 

2011_0128zestaw0018.JPG

2011_0128zestaw0013.JPG

2011_0128zestaw0019.JPG

2011_0128zestaw0020.JPG

2011_0106rodzice0076.JPG

2011_0106rodzice0047.JPG

2011_0106rodzice0055.JPG

2011_0128zestaw0021.JPG

2011_0128zestaw0025.JPG

2011_0128zestaw0034.JPG

2011_0128zestaw0036.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paczek1981, wszystkie części naczepy były żółte, więc pomalowałem na srebrny część która ma imitować blachę ryflowaną bo były fabrycznie wydziergane na niej wzorki, zrobię foto z bliska to pokażę. Farbkami pomalowałem na brązowo wzorki imitujące drewno, i na srebrno malowałem też te części na których widnieje napisz schmidbauer. A no i zawieszenie na czarno. Resztę zostawię raczej tak jak fabryka dała bo mi się podoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.