Skocz do zawartości

Łasiczki trzy (1:144)


Jędrek

Rekomendowane odpowiedzi

Na rynku mamy już trzy zestawy do malowania LOT-owskiego Embraera 170 SP-LDC w skali 1/144:

* Nazca decals emb004

* BOA – Bodecek agency BOA14445

* Gio decals 144-049

 

Temat staje się coraz bardziej popularny więc może warto choć pobieżnie porównać to co możemy kupić.

 

To co najważniejsze czyli przedstawienie damy z łasiczką. Od góry mamy produkt BOA, poniżej Nazca decals a na dole Gio decals:

 

th_dama1.jpg

 

Jak widać najlepszy wciąż jest produkt najstarszy czyli kalkomania Nazca decals, w produkcie BOA widoczny jest raster, natomiast Gio decals to małe kuriozum… dama na obu stronach ogona spogląda w stronę tyłu maszyny

 

Jeszcze jedno małe porównanie, tym razem napis Kraków i Małopolska zapraszają. Od góry Gio decals, Nazca decals, BOA. Jak widać mamy nie tylko różnice w czcionce ale i długości napisu.

 

th_dama2.jpg

 

być może powyższe skrótowe porównanie pomoże dokonać decyzji zakupowych

 

pozdrawiam, Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Ale numer z tymi Gio decals! Ostatnio kupiłem na Alledrogro. Dostałem kalkomanie niedodrukowane oraz z przesuniętą prawą "Damą z łasiczką"(biały pasek wzdłuż całej postaci). Reklamowałem tylko kalkomanię damy na statecznik. Sprzedawca podesłał mi drugi zestaw, gdzie znowu lewa była jeszcze mocniej przesunięta. Wziąłem więc prawą z jednego zestawu z prawie niewidocznym przesunięciem i lewą z drugiego na siłę też do przyjęcia i odesłałem sprzedawcy zestaw z mocno przesuniętymi łasiczkami, aby mógł reklamować u producenta. Wystawiłem komentarz pozytywny, bo sprzedawca nie miał możliwości zajrzenia jakiej jakości kalkomanie sprzedaje, bo były szczelnie zapakowane w zgrzewanej foli.

Patrzę teraz na forum, że te przesunięcia kalkomani to pikuś w porównaniu z wydrukowaniem damy w odwrotną stronę , na które kompletnie nie zwróciłem uwagi!!!!!!!!

 

 

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stąd mój post, gdyż mając możliwość porównania postanowiłem się podzielić spostrzeżeniami by więcej osób miało możliwość świadomego wyboru tego co kupuje, zwłaszcza iż zarówno gio decals jak i BOA to nowości, co prawda gio zostało wydane co najmniej z pół roku temu ale u nas pojawiło się dopiero teraz, BOA jest jeszcze cieplutkie, wizerunek damy z łasiczką jest istotą tego malowania więc jest dość istotny

 

kalkomania BOA jest wysokiej jakości, z odległości metra ogon wygląda w miarę ok, raster ujawnia się niestety przy patrzeniu z bliska i niestety jest dość spory

 

za jakiś czas postaram się wrzucić fotki całościowe tych trzech zestawów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Poniżej obiecane całościowe przedstawienie trzech opisanych powyżej zestawów

 

Nazca decals

 

th_DamaN1.jpg th_DamaN2.jpg

 

BOA - Bodecek Agency

 

th_DamaB1.jpg

 

th_DamaB2.jpg th_DamaB3.jpg

 

Gio decals - zestaw z "odwróconą damą" zawiera kilka malowań do Emb-170

 

th_DamaG1.jpg th_DamaG4.jpg th_DamaG5.jpg

th_DamaG2.jpg th_DamaG3.jpg

 

th_DamaG6.jpg th_DamaG7.jpg

 

pozdrawiam, Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.