Skocz do zawartości

DAF 105 XF Tandem


Luke Sky Walker

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po długiejjj przeriwe. Trochę mnie tu nie było, gdyż zrezygnowałem z modelarstwa, ale powracam

 

Na warsztat poszedł DAF 105 XF z Italerii. Model strasznie nie dokładny. Miałem go zrobić w malowaniu HoVo Trans, ale projekt padł

Nie dawno przeglądałem foteczki z gry Euro Truck Simulator i bardzo spodobał mi się DAF 105 w tandemie. Postanowiłem powrócić i dokończyć to co zacząłem prawie rok temu. Koniec pieprzenia w bambus. SZCZEGÓŁY!

 

W DAFie przeciąłem ramę w miejscu widocznym poniżej. Teraz, muszę się zająć drugą osią i podwyższeniem ramy oraz przedłużeniem. Na kabinienie obciąłem spoilery i zająłem się wnętrzem. Dziury na ścianie modelu zaszpachlowalem i nakleiłem płytką.

 

To by było na tyle. Poniżej przedstawiam zdjęcia i zapraszam do komentowania ;)

 

Ciężarówka na której się wzoruję:

dafik.jpg

 

Zdj%C4%99cie0153.jpgZdj%C4%99cie0154.jpgZdj%C4%99cie0155.jpg

Zdj%C4%99cie0156.jpgZdj%C4%99cie0157.jpg

 

Musicie wybaczyć za jakość fotek, ale są one robione telefonem. Akumulatorki do aparatu już się ładują, także dokłądniejsze zdjęcia wieczorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no projekt ciekawy, też mam u siebie na warsztacie stopiątkę i musze przyznać że przeróbek jest sporo,

ale wszystko jest do oponowania ;] a może byś sie pokusił o obniżenie tunelu?? TO jest chwila roboty

a w efekcie końcowym doda modelowi dużo ;D

 

Apropo robisz tandem, tak? nie tak jak na fotce łamany dyszel

 

Pozdrawiam i powodzenia w pracach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od rana pracuje przy ramię. Zrobiłem już przedłużenie. Wiem, że jest trochę za długie, ale to pójdzie jeszcze wszystko pod nożyk. Dzisiaj zajmę się samą ramą. Muszę załatać i zaszpachlować 6 dziur (zaznaczone na fotce) i zająć się tym przedłużeniem. Kolejna porcja fotek, wieczorem.

 

Zdj%C4%99cie0161.jpgZdj%C4%99cie0162.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Projekt bardzo ciekawy, zwłaszcza na ilość przeróbek które cię czekają dlatego już tu życzę powodzenia . Myślałeś już nad tandemem, nie ma takiego w sprzedaży? Od podstaw będziesz robił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dziękuję za ilość komentarzy.

 

Więc tak. Dziurami się już zająłem. Powoli się biorę za wnętrze, które będzie obite rzepem (ale tą miękką stroną ) Będę potrzebował bardzo dużo pleksy, ponieważ na samą pakę zużyję 3-4 arkusze. W sprzedaży jest. Rarytas, prawie nie dostępny Volvo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Przepraszam, że wczoraj nie dałem fotek, ale nie miałem zbytnio czasu. Prace posunęły się lekko do przodu. Wnętrze zacząłem obijać rzepem. Na razie tylko łóżko, które jeszcze nie jest skończone, gdyż muszę dokleić w niektórych miejscach. Biały nalot jest wynikiem kleju Super Glue. Zostanie to pomalowane, także z tym nie ma problemu. Co do ramy, to zacząłem szpachlować, wczoraj jeszcze przecierałem papierem ściernym, ale muszę jeszcze raz szpachlować. Agregat został już zamówiony, w poniedziałek zostanie wysłany. To by było na tyle.

 

P6020047.jpgP6020045.jpgP6020046.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Witajcie.

Po kolejnej długiej przerwie powracam! Wybaczcie, że robię takie przerwy, ale niestety... szkoła, dziewczyna i lenistwo zwyciężyło nad modelarstwem. Wczoraj, gdy leżałem na kanapie przypomniałem sobie, że mam nie dokończonego DAFa w szafce. Przetarłem kurz i otworzyłem pudełko, bo już zapomniałem co w nim jest. Wyciągnąłem wszystko na stół i przypomniałem sobie na jakim etapie skończyłem. Postanowiłem przedłużyć ramę. Przedłużenie wyszło 5,4 cm. Miałem małe problemy z przyklejeniem, bo klej nie chciał łapać, ale wreszcie się udało. Dzisiaj rano nałożyłem szpachle. Nie myślcie sobie, że jest jej za dużo tylko chciałem załatać wszystkie dziury. Dzisiaj będę wszystko ścierał papierem ściernym i biorę się za baki. Na dniach pojadę do Rzeszowa bo kilka arkuszy pleksy i zacznę prace nad paką. Mam nadzieje, że uda mi się skończyć na konkurs w Rzeszowie, ale nic nie obiecuje. Stawiam na precyzje i perfekcyjne wykonanie . Dodam jeszcze, że ten rzep z łóżka został zdjęty. Zrobię to troszkę w inny sposób .

 

PB300048.jpgPB300047.jpgPB300049.jpg

PB300050.jpgPB300051.jpgPB300052.jpg

 

KOŁA NIE SĄ PRZYKLEJONE! Przepraszam za jakość zdjęć.

 

Zapraszam do komentowania i śledzenia dalszych moich poczynań. Mam nadzieje, że już nie będę miał żadnej przerwy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.