Skocz do zawartości

Flota "pomarańczowych"


fliper_nx

Rekomendowane odpowiedzi

A więc zakładam długoterminowy wątek o budowie pojazdów [floty] specjalistycznych, pomocy drogowej. Jako, że wozy strażackie zostały pieszczotliwie nazwane "czerwonymi", to i ja pojazdy wyżej wymienione nazywam "pomarańczowymi", chociaż z tym kolorem mają coraz mniej wspólnego. Koloru, czy konkretnej nazwy jeszcze nie wymyśliłem, wszystko w swoim czasie, ale nie mam zamiaru wzorować się na czymś konkretnym [pojazd], bądź konkretnej firmie.

 

Tyle pisania, może zaprezentuję pierwszy model który od dawna zacząłem składać:

Chevrolet S10 Xtreme "PILOT", AMT 1:25:

HPIM9247.jpg

HPIM9285.jpg

Więcej fotek innym razem.

 

Kolejny, obecnie budowany model to Ford Ranger 1:25, pojazd techniczny, pomoc drogowa.

Tak mniej więcej wyglądał po zakupie:

HPIM9529.jpg

HPIM9530.jpg

 

Wzoruję się miedzy ionnymi na takich samochodach:

5dc1c753fb0f8c41.jpg

5d4fb5cf57eed28e.jpg

© www.katolik.us

 

Obecny wygląd zabudowy i modelu.

HPIM0324.jpg

HPIM0323.jpg

HPIM0322.jpg

HPIM0325.jpg

 

Prosty patencik na otwierane schowki w których będzie spawarka, narzędzia, kompresor, agregat prądotwórczy itp.

HPIM0015.jpg

HPIM0018.jpg

 

Do następnego .

 

EDIT

Na szybko projekt zabudowy:

Skanowanie2009-02-1622-32-1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny projekt

Te tuningowe dokładki do Chevrolet'a to sa ori z pudła AMT.

Ford to model Splash, taki nad jakim ja pracuje: http://modelwork.pl/viewtopic.php?t=7636, będzie on także pomarańczowy czy czerwony/niebieski jak na fotkach fele zostawiasz te co na przymiarce czy masz ori, a moze bliźniaki jak czerwony F-350 na fotce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, są to oryginalne dokładki do Cheviego, jak napisałeś jest to Ford Ranger w wersji Splash. Twój modelik juz kiedyś widziałem i nawet komentowałem, kiedy koniec prac? Nie wiem jakiego koloru będzie model, sprawa otwarta , jak ktoś zna jakiś ładny pomarańczowy kolorek proszę pisać i pokazywać fotki. Tak, felgi są dołożone, nie posiadam oryginałów. Bliźniaków nie zastosuję w tym modelu. Nie pamiętam co to za model kół, ale to jest produkt Fujimi [takie pytania na pw].

 

Najprawdopodobniej na wyposażeniu wozu będzie podnośnik hydrauliczny [brak mechanizmu podnoszącego] z zestawu Garage Tools - Fujimi. Został on przerobiony z nieruchomego na pełnowartościowy model podnośnika:

HPIM0122.jpg

HPIM0124.jpg

HPIM0326.jpg

HPIM0328.jpg

HPIM0331.jpg

 

EDIT

Felgi z Fordzie to OZ Futura z Fujimi.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no fliper... z tym Chevym to coś długo nie możesz dojść do ładu a nie ukrywam że chciałbym go zobaczyć gotowego w 100%.

Te felgi w Fordzie to nie czasem Veilside (modelu nie pamiętam) bo mam takie przy mojej Suprze Veilside?

A jeśli cho dzi o podnośnik to jesteś mistrzem świata, naprawdę świetny!

Pozdrawiam i powodzenia życzę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.