Skocz do zawartości

2x F-16XL (1:144) - z równoległej budowy


Kermit

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś już zamieszczam zdjęcia po wykonaniu modeli. Montaż przyjemny, choć momentami trzeba było trochę się pogimnastykować. Ogólnie tak dla odprężenia ekstra.

 

Zdjęcia wspólne:

07small.jpg 06small.jpg

 

Pierwszy samolot (firma: Lee):

01small.jpg 02small.jpg 03small.jpg 04small.jpg 05small.jpg 06small.jpg

 

Drugi samolot (firma: MiniHobbyModels):

01small.jpg 02small.jpg 03small.jpg 04small.jpg 05small.jpg

 

I to by było na tyle. Podoba się?

 

[edit]Aktualizacja linków[/edit]

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Farba nie jest równo położona, powinienneś maskować aby wyszły proste linie. Zobacz jaki ten niebieski pas jest krzywy, inne kolory nachodzą na siebie jakby Ci pędzel zjechał (patrz niebieski-biały-czerwony). Rakiety powinnienneś pomalować jeszcze raz gdyż biała farba słabo kryje / lub ją źle rozmieszałeś.

 

Nie przejmuj się, sam kiedyś robiłem gorsze modele. Do boju !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Ten pierwszy (Lee) rzeczywiście wyszedł lepiej. Ułatwił mi to fakt, iż wypraski były lepiej wykonane (więcej detali, większe dopasowanie, lepszy plastik).

 

Dzięki za uwagi!

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Modele są niedoszpachlowane - widać to zwłaszcza na spodzie płata i wlocie powietrza. Poza tym jest dużo błędów merytorycznych w malowaniu:

 

- Zastosowany schemat malowania składał się z kolorów 36375 (spód), 36270 (przód od góry, belki Sidewinderów) i 36118 (góra). Osłona radaru pierwotnie 36270, ale z biegiem czasu ciemnieje. Jest to schemat typowy dla F-16 z tamtego okresu. U Ciebie kolory są jakieś dziwne, przejście 36270/36118 ma nieprawidłowy kształt, a osłona radaru jest dwukolorowa.

 

- Niebieski pas na grzbiecie powinien być węższy, kończyć się "w szpic" przed kabiną i mieć białą obwódkę.

 

- Wnętrza komór podwozia i wlotu powietrza - białe.

 

- Osłona kabiny powinna mieć czarną obwódkę (chociaż myślę, że w tej skali lepiej jej nie zrobić niż zrobić za grubą) i niebieską ramę oddzielającą część ruchomą od nieruchomej.

 

Generalnie przemalowanie dobrze by modelom zrobiło, tylko skąd weźmiesz nowe kalki?

No właśnie... Modele były robione bardzo dawno, widać to właśnie między innymi po wlotach powietrza i "niechludnym" malowaniu. Gdybym dzisiaj je robił, to z pewnością wyglądałyby inaczej. Stąd jeśli będę przemalowywał, to oba; wtedy z pewnością wezmę pod uwagę Twoje uwagi. Na razie nic nie prezentuję na forum, bo serwer (studencki z mojej uczelni), na którym umieszczałem zdjęcia (i na którym wisiała moja strona) padł i trwają prace nad postawieniem nowego (tym razem mój własny). Ale ostatnio czasu i kasy nie ma...

 

Pozdrawiam i dziękuję za wskazania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.