Skocz do zawartości

M 24 Chaffee Revel 1/76


Kuglaty

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że jest to mój pierwszy post na tym forum, witam brać modelarską. Modelastwem na poważnie zacząłem interesować się od około 6 m-cy. Jednak dopiero teraz uznałem, że mogę zaprezentować swoje prace na forum.

Model jak w temacie - malowany pędzlem, przy użyciu farb Pactra A17,A22,A32,A34,A46,A54,A104, A111. Sklejało się go bardzo przyjemnie, tylko na łączeniach kadłuba z wanną trzeba było nieco poszpachlować. Ogólnie rzecz biorąc w miarę szybko się z nim rozprawiłem - zajęło mi to jakieś 4 dni wraz z podstawką. Co do podstawki mam mieszane uczucia i proszę o wyrozumiałość ;)

Zapraszam do komentowania...

img2121q.jpg

img2123q.jpg

img2124qqz.jpg

img2126g.jpg

img2130x.jpg

img2131x.jpg

img2132d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOdel bardzo fajny i ładnie sklejony. Malowanie tez bardzo czyste. Mam jedno ale do podstawki, bo niewiem co miała przedstawiać ta zułta posypka, no i ten nak jest za czysty ale w skali 1-5 daje 4

Dzięki za ocenę

Żółta posypka to przesiane trociny, pomalowane kolorem dunkelgelb. Miały być imitacją suchej trawy... Odnośnie znaku (przedstawia on nieistniejącą drogę )Faktycznie jest za czysty ale da się to jeszcze poprawić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WitajKuglaty !

model przyjemny, podstawka pewnie z zestawu ? Też mialem podobną matchboxu kiedyś Jedyne co, to wydaje mi się, że kalki się świecą.. a może mi się tylko zdaje, i ten wash akrylowy z pactry? Tak mi się zdaje bo moje modele na washu z pactry wyglądały podobnie

Pozdrawiam gorąco ! :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bartass. Dziękuję za miłe powitanie. Na wszystkie pytania praktycznie sam odpowiedziałeś. Owszem jest to Revelowski przepak Matchboxa ;) Podstawka była dołączona do zestawu, a, że chciałem się trochę podszkolić w tworzeniu tego typu winietek to zrobiłem ją jak na moje możliwości... ;) Wash był jak Napisałeś robiony Pactrami. Odnośnie kalek - nie błyszczą się aż tak bardzo - możliwe, że gdzieniegdzie przyczynił się do tego flash z aparatu ;)

PS ma ktoś przepis na zrobienie winorośli i plakatów propagandowych w skali 1/72?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuglaty spróbuj w kolejnych modelach zastosować wash olejny. Ja swego czasu robiłem akrylowego pactrami, ale pactra ma to do siebie, że szybko schnie i nieraz nie zdążysz usunąć zbędnej farby Ja na własnej skórze się przekonałem (a w zasadzie Radek F. mnie przekonał ) ze wash olejny nie jest ani odrobinę skomplikowany, a w porównianiu do pactry - miodziooo

Pozdrawiam i życzę sukcesów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacny model sam kiedyś go kleiłem.... ale o moim wykonaniu nie wspomnę (to były dawne czasy) spaprałem go jednym słowem ;) Jak dla mnie super zwłaszcza że Chaffee do kolosów nie należy ale od razu skorzystam i zapytam Ciebie Kuglaty jak Ty robisz ten fajny efekt na zgięciach i zakończeniach blach (te ciemne smugi) ?? Jeśli możesz skrobnij mi wiadomość albo zamieść tę jakże cenną informację tutaj upiększyło by to moje czołgi zresztą mojego Panzer III możesz zobaczyć w Galerii zaraz nad Toba, jest taki ekhm niewyeksploatowany i w ogóle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuglaty spróbuj w kolejnych modelach zastosować wash olejny. Ja swego czasu robiłem akrylowego pactrami, ale pactra ma to do siebie, że szybko schnie i nieraz nie zdążysz usunąć zbędnej farby Ja na własnej skórze się przekonałem (a w zasadzie Radek F. mnie przekonał ) ze wash olejny nie jest ani odrobinę skomplikowany, a w porównianiu do pactry - miodziooo

Pozdrawiam i życzę sukcesów!

Odnośnie farb olejnych mam uraz - nie dość, że mi nie wychodził wash tak jak należy w dodatku śmierdzi w całym domu :(. Muszę się jeszcze przemóc do brudzenia za pomocą pigmentów...

 

 

ChessTerr

jak Ty robisz ten fajny efekt na zgięciach i zakończeniach blach (te ciemne smugi) ?? Jeśli możesz skrobnij mi wiadomość albo zamieść tę jakże cenną informację tutaj upiększyło by to moje czołgi zresztą mojego Panzer III możesz zobaczyć w Galerii zaraz nad Toba, jest taki ekhm niewyeksploatowany i w ogóle

 

Bardzo prosty przepis na zrobienie w miarę dobrego washa (może mój jest nietypowy ale co tam )

Po pomalowaniu całego modelu kolorem bazowym, nakładam na niego 2-3 warstwy sidoluksu do PCV. Po wyschnięciu nakładam na niego mieszankę farb Bazowa 3 krople (w tym wypadku A32 Pactra), czarna 2 krople i woda 5 kropel. Oczywiście mieszanka może być różna, w zależności od potrzeb. W każdym razie farba do washa musi być ciemniejsza i rozcienczona. Kolejny krok - po wtarciu 2-3 warstw na całości modelu (można stosować różne odcienie w kilku miejscach, fajnie się zlewają kolory i nie widać różnicy w przejściach barw, z prostej przyczyny - farba jest rzadka i się zlewa w całość w niektórych miejscach). Bierzemy wacik np. nawiniętą watę na patyk lub poprostu patyczki do uszu, nasączamy to spirytusem salicylowym i ścieramy nadmiar washa wraz z warstwami sidoluksu. Na koniec można położyć farbę rozjaśnioną metodą suchego pędzla (jaśniejsza farba pozostaje w miejscach wypukłych, ciemniejsza w wklesłych). Powodzenia!

 

PS ma ktoś przepis na zrobienie winorośli i plakatów propagandowych np takich w skali 1/72?francuski.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam Akryli Pactra ale większość mnie napewno skarci Gdybym używał farb olejnych - nie musiałbym się bawić w podkład z sidoluksu... W tym drugim wypadku do ścierania można użyć rozpuszczalnika do farb olejnych, nie zmyje on wcześniejszych warstw farby akrylowej (przynajmniej teoretycznie, bo nie stosowałem jeszcze tej metody ;)).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.