Skocz do zawartości

Drezyna, 1/72 UM


Kacperek315

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przedstawiam obszernemu gronu forumowiczów mój pierwszy skończony model w nowym roku. Jest to takowy:

3fa2e3dacda36eef5004784dbc7a8e1d.jpg

Fotka z gugla.

 

Ogólnie model przyjemnie się sklejało, zminimalizowana ilość użytej szpachli, ale samo moje nieczyste złożenie do kupy tego modelu, ukazuje na koniec pewne wady, ale jak wiadomo na błędach się każdy uczy i nie od razu jest się mistrzem w danej dziedzinie. Mimo wszystko pierwszy raz w mojej skromnej karierze modelarskiej pobawiłem się olejami i zaciekami. Część powstała podczas ścierania wash-a, a część to już moja inwencja twórcza. No to czas na fotki i od razu piszę, kolejny będzie miał mniej błędów.

SDC14231.jpg

SDC14229.jpg

SDC14228.jpg

SDC14227.jpg

SDC14226.jpg

SDC14224.jpg

SDC14223.jpg

 

Oczywiście to jak na razie jest tylko skończony model. Projekt obejmuje jeszcze podstawkę do modelu. Jak na razie wygląda to tak:

SDC14232.jpg

 

Ta fotka nie jest za wyraźna, ale ona jest tylko po to, aby mniej więcej pokazać co zamierzam i nad czym pracuję, biorąc pod uwagę, że to pierwsza scenka mojego wykonania od paru lat (kiedyś wykonałem 3 prymitywniejsze scenki). Podstawka na gazecie bo ramkę malowałem, bo była trochę odrapana, a na gazecie to łatwiej było nią manewrować podczas malowania nie dotykając jej. To na tyle, jak model znajdzie się na podstawce, na pewno się o tym dowiecie. Aha i te deski, na ich miejscu stanie prymitywna buda, na medykamenty lub jakieś zapasy, jeszcze myślę co tam wrzucić.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może byłoby lepiej umieścić ten wątek w dziale "Warsztat"?

Nie, bo jakoś nie chce mi się prowadzić warsztatów. Często o takim zapomnę i jest tylko niepotrzebny temat. Lepiej mi się motywować bez warsztatu. A dałem do galerii ponieważ SAM model uważam za skończony, a to przecież galeria do pojazdów, no to chyba jest dobre miejsce na takie fotki. Co się z nim dalej stanie to mało ważne. No i już nie raz widziałem, że ktoś dawał galerię modelu, który później znalazł się na podstawce.

 

 

A tak na marginesie ,ta zwinięta plandeka nie spadnie?

Przyklejona to chyba nie. A tak na serio, kiedyś o oczy obiła mi się fotka tak umiejscowionego zwiniętego materiału, jak mi się obije o oczy raz jeszcze, na pewno ją ukażę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.