Skocz do zawartości

ORP Grom skala 1/400 Mirage


JamesA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

Cóż, przyznam, że pozazdrościłem "okrętowcom" pięknych modeli okrętów i postanowiłem sam spróbować. Zdecydowałem się na skalę 1/400. Przede wszystkim ze względu na polskie okręty. Oraz cenę z reguły niższą niż modele w 1/350.

Model firmy Mirage w wersji z 1940 roku plus relingi i drabinki fototrawione oraz części dorabiane "własnym sumptem". Opierałem się na barwnych tablicach zawartych w "Militariach" oraz książce "Wielkie dni małej floty". Model ogólnie jest średniej jakości. Miałem też duże problemy z kalkomanią, przydałaby się kalkomania rezerwowa

Najwiekszym problemem okazał się dla mnie reling. Ale jakoś się udało!

Gdybym to wiedział zacząłbym od jakiegoś okrętu podwodnego. Model wyszedł tak jak widać. Miłego oglądania:

afb901eb21a5fc6fm.jpgac59ad9606adb379m.jpg102a50b8303c6a39m.jpgfd1306d6aa660e0bm.jpg3e42cb055df1c0ffm.jpg0edb930c0281e451m.jpg

1d411bb910cbd16bm.jpgc0e30d3c0f7db90dm.jpg9a381b67cec4b4b3m.jpg7362a36202fbe72em.jpg

pozdrawiam serdecznie

 

Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w okrętowej galerii

Przede wszystkim ze względu na polskie okręty.

dobry wybór

Najwiekszym problemem okazał się dla mnie reling.

tu masz jeszcze spore pole do popisu, widać że niektóre się powyginały podczas montażu

ogólnie widać, że sporo pracy włożyłeś w model, sporo jej jeszcze zostało jak to już wspomniał bartek_00 do poprawy jest malowanie

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie. Okręty to jednak cos zupełnie innego niż czołgi czy samoloty. Mają swoja specyfikę. Nie zdawałem sobie z tego w pełni sprawy. A przy okazji mam parę pytań. Czy w modelach firmy Heller, reling jest standardowo, czy tez trzeba dokupowac jak w Mirage Hobby?

Czy HMS "Hood" z Arfixa to to samo co z Hellera?

A tak na marginesie dziwi mnie brak modeli tak słynnych okrętów jak chociażby HMS "Ajax" czy HMS "Warspite". Wiem, że nie są niemieckie, więc pewnie dlatego

 

pozdrawiam

 

JArek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.