Skocz do zawartości

Figurka 1:35 Porady od zaawansowanych.....malowanie


Spawacz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałbym uzyskać kilka ważnych porad odnośnie malowania figurek , tak by figurka coś soś reprezentowała a nie była jednolita masą farby.

Nie chce by w tym temacie wkradł się bałagan lub niepotrzebne przemyślenia , chce krótkich zwięzłych odpowiedzi na podpunkty

 

1 Kolor ciała(twarz ręce)

-jakie farby według was najlepsze

-jakiej kolejności rzeczy wykonujecie przy malowaniu tych części

2 Kolor munduru i oporządzenia

-jak wykonać tak ładną głębie munduru (zagniecenia , i wypukłości materiału)

-jakiej kolejności rzeczy wykonujecie przy malowaniu tych części

 

Na koniec bardzo bym poprosił jakiś link do pracy osoby która odpowie w tym poście ( np link wykonanej figurki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co nie co slyszałem o takich farbach i technikach , troszke odstrasza całkowity czas schnięcia farby ale efekty sa cudowne , malowanie tą technika przewaznie do figurek skali 1:16 gdzie jakość faktur i detali musi być porazająca.

Migacz dziękuje za odpowiedz i czekam na dalsze propozycje, innowacje , techniki i zdjęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli pomiędzy malowaniem figurek 1:35 lub 1:16 niema zbytnio różnicy w technice??

Tak zadowalającego efektu nie uzyskamy malujac np humbrolami czy pactra??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Szukałem i szukałem po innych forach i w necie , ale nadal nie znajduje konkretnej odpowiedzi:/.

Jedni mowia ze olejami jedni mowiaz ze akrylami , sam juz niewiem.

Oleje dlugo schna ale mozemy korygowac farbe bardzo dluugo akryle daja nam max 30 min.

 

Powiedzcie mi jak wykonac tak dobry efekt ludzkiego ciala?

I jakimi farbami sie go uzyska , bo mysle ze akryle sa trudniejsze.

 

389e0b56ee79323em.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ahhh ciezko dostac odpowiedz na forum .....w sumie kto by chcial zdradzac swoje tajniki....

Czytajac poradniki i tutoriale niczego nie da sie wywnioskowac.

Jezeli ktos chcialby podzielic sie swoim doswiadczeniem prosze o odp

 

1.Od jakiego koloru farby zaczynamy malowanie twarzy ?

2.Kiedy robimy wash i jak?

3.Jaie kolejne warstwy farby kladziemy na bazowa? i w ktore miejsca?

4.Jak cieniujemy twarz by przejscia byly lagodne i gladkie.

 

Zakupilem farby vallejo , baze zrobilem na flesh tone (ciemniejsza) po wyschnieciu dalem basic skintone (na wystajace miejsca) staralem sie metoda suchego pedza , prubowaem takze na baze skin tone (jasny) na to flesh tone (ciemny ) i wycieralem wacikiem ale farba za szybko schnie i nie da rady nic zrobic :/.

Pomocy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o ile to będzie pomocne, ponieważ nie jestem jakimś asem w figurkach, ale uzyskałem dobre efekty ostatnio w 1:35 czyniąc tak:

metoda ta przypomina nieco tą podaną powyżej traktująca o farbach olejnych, jednak jest dużo szybsza i nie wymaga ogromnej ilości pędzli ;p

-baza (ciało) brąz np. hum 98

czekamy aż dobrze wyschnie

-następnie skin tone (nie pamiętam numerów, ale każdy wyrazisty "cielisty" się nada) nakładam CIENKĄ warstwą okrężnymi ruchami czubkiem pędzla na całości ( ale tak by w zagłębieniach były widoczne "cienie" podkładu) Czekamy na wyschnięcie.

-Twarz, ręce, czy inny element ciała wygląda na tym etapie na bardzo mocno opalony. Teraz stosuje stary dobry "suchy pędzel" Używam do tego farbki model master skin flesh, która ma kolor bardzo jasnej "królewskiej"karnacji, jednak nie nadaje się do użycia jako kolor główny dla żołnierzy Rozjaśniamy wystające powierzchnie takie jak:

kości policzkowe, łuki brwiowe, nos, podbródek, boki szyi (boki, ponieważ dla dobrego efektu cienia zalecam pozostawić gardło ciemniejsze), szczęka, kark, wszystkie krawędzie na dłoniach.

Wszystkie zagłębienia twarzy i rąk zostają widocznie ciemniejsze

 

Pamiętajmy by na każdym etapie cierpliwie odczekać na wyschnięcie farby, gdyż łączenie farb które nie wyschneły do końca, powoduje powstanie brzydkiej poszarpanej faktury. Malując staramy się uzyskać płynne przejścia między kolorami. Teraz pozostaje domalować takie detale jak oczy, usta, włosy, ewentualnie zarost. Myślę że efekty w skali 1:35 będą zadowalające radze poćwiczyć na starych figurkach, lub nawet zabawkach.

 

Strasznie długie, ale może przeczytasz. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.