Skocz do zawartości

Volvo F89 Pekaes


maciek_muzzy

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Chcialbym zamiescic pare zdjec z budowy modelu Volvo F89 w barwach Pekaesu. Poczatkowo mial to byc ciagnik 6x2,

 

fIM6a5k.jpg

 

ale w polowie budowy ramy zarzucilem pomysl i postanowilem zrobic wersje 4x2 z 3 osiowa przyczepa. Sklonilo mnie do tego obejrzenie filmu "Prom do Szwecji" gdzie m.in. wystepuje takie Volvo. Inny film to "Kobieta i kobieta", tam scena z uzyciem F89 w takiej konfiguracji jest znacznie krotsza.

 

emCqWNR.jpg

 

Model Volva pochodzi z KFS, reszta to italeri i polistyren.

 

Model jest juz na dosc zaawanasowanym etapie, ale bede zamieszczal zdjecia w etapach zeby nie przynudzic za bardzo

 

Ogolne wrazenia z odlewu KFS bardzo pozytywne, wymagal troche szlifowania i pracy, ale ogolnie bardzo OK. Model ktory kupilem byl wersja z kierownica z prawej strony, to byla pierwsza przerobka. Na stronie KFS pojawila sie informacja ze bedzie dostepna wersja z kierownica z prawej strony co bedzie ulatwieniem dla "kontynentalnych" modelarzy.

 

t1qnLF7.jpg

 

0MNqX2B.jpg

 

Przerobki wymagal tez grill:

 

JozpKHh.jpg

 

Tak jak wspomnialem, model mial byc najpierw ciagnikiem, tutaj fotka przed kolejna przerobka ramy:

 

uoBPKl9.jpg

 

Przerobka zawieszenia od F12

 

doh0c36.jpg

 

Tutaj bardzo prosty sposob na sporzadzenie "wygietych" resorow parabolicznych:

 

yW2vFUQ.jpg

 

G5fRtOJ.jpg

 

Nastepnie chcialbym pokazac prosty sposob na zrobienie zbiornikow paliwa. Skleilem najpierw z dosc grubego polistyrenu ( nie pamietam czy byl to 1mm czy 1,5mm) prostopadlosciany, a nastepnie poprzez szlifowanie uformowalem wlasciwy ksztalt zbiornikow. Potem poszla szpachla w ruch no i zbiorniki gotowe..

 

ywHICdN.jpg

 

xnyAUwT.jpg

 

L6kHQtV.jpg

 

21kmWhy.jpg

 

A tak wygladala rama przed lakierowaniem / szpachlowaniem:

 

9YnRVlM.jpg

 

ZjBp7f4.jpg

 

nWZmgfR.jpg

 

CDN..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszorzedna robota Macku, milo popatrzec na taki warsztat .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za pozytywne komentarze.

Co do resorow to juz dokladnie nie pamietam, ale wydaje mi sie ze piora to 0,5 a przekładki 0,2-0,3mm.

 

Tak jak wspomniałem wcześniej, model jest juz na bardziej zaawansowanym poziomie. Dzisiaj kolejnych parę zdjęć modelu.

 

Na pierwszy rzut wnętrze. Tutaj okazało się że kolor żywicy idealnie odzwierciedla kolor blachy jaki był we wnętrzu f89.

Musiałem przerobić wersję z kierownicą z prawej strony na lewą, trochę było przy tym zabawy. Najbardziej monotonne było wycinanie otworu wokół lewarka zmiany biegów, żywica w tym miejscu miała dobre 7-8mm grubości. Oto efekty pracy prze wnętrzu:

 

tDIEgmF.jpg

 

Nq3kxU7.jpg

 

pkqpZR8.jpg

 

Na następny ogień poszła skrzynia ładunkowa. Postanowiłem posłużyć się orginalną plandeką italeri, burty zrobiłem od podstaw sam.

Długo myślałem jak je wykonać, w końcu wybór padł na.... dziurkacz biurowy. Wyciąłem z cienkiego plastiku (bodajże 0,2mm) prostokątu odpowiadające wielkości burt w budowanej ciężarówce. Następnie za pomocą dziurkacza zrobiłem idealnie półokrągłe wgłębienia na zamek burty.

 

end5ceG.jpg

 

8mwaOR0.jpg

 

k5frmOC.jpg

 

A to juz gotowe burty przed malowaniem

 

nux2FGu.jpg

 

I po malowaniu:

 

wGrXNrS.jpg

 

A na koniec kabinka, pierwsze przymiarki

 

al6uipn.jpg

 

OqTs9WF.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.