Jump to content

Celeba

Members
  • Content Count

    2
  • Joined

  • Last visited

Community Reputation

0 Neutral
  1. Sam zastanawiałem się na początku nad zastosowaniem ABS-u jednak ciężko jest znaleźć płyty o gładkiej teksturze a na takiej mi zależy. Później myślałem nad użyciem akrylu jednak nie miałem z nim do czynienia i nie wiem czy zdałby egzamin. Poczytam o HIPS-ie może to będzie to czego potrzebuję Na yt widziałem kanał gdzie ktoś robi modele z maskownic do kabli elektrycznych wycinając z nich potrzebne elementy i ewentualnie klejąc do siebie, żeby były sztywniejsze i grubsze, ale co jeśli chciałbym wyciąć np. ramię koparki które jest zagięte?
  2. Witam. To mój pierwszy post na tym forum więc z góry przepraszam, jeśli piszę w złym dziale lub kompletnie nie na temat, ale mam nadzieję, że ktoś mi pomoże. Od jakiegoś czasu przymierzam się do budowy modeli dwóch koparek - linowej i "klasycznej". Z tym, że mają to być modele zdalnie sterowane. Z samą elektroniką nie będę miał większych problemów, ale nie mam pojęcia jaki materiał wykorzystać. Założenia co do materiału mam takie: - max grubość 3mm - musi być dość sztywny - łatwy w obróbce (cięcie, wiercenie i klejenie) - najlepiej, żebym mógł dostać go w postaci arkuszy, bo wtedy mógłbym go wykorzystać do kilku innych projektów Tu zwracam się z prośbą do bardziej doświadczonych o poradę jaki materiał wybrać, gdzie mogę go dostać i jakiego kleju użyć. Będzie to mój pierwszy model z plastiku jego głównym zadaniem jest to, żeby działał. Nie musi wyglądać niesamowicie, ale ma spełniać swoją funkcję nad wyglądem popracuję w przyszłości. Na początku chcę zrobić coś na czym będę mógł testować swoje konstrukcje elektro-mechaniczne (w przyszłości może i elektro-hydrauliczne).
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.