Jump to content

wiciu_cee

Members
 • Content Count

  17
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Właśnie zabieram się za zmywanie skrzydeł i będę nakładał spray Dupli-color, wybrałem też ponieważ mam dobrą cenę na niego i wystarczy mi na kilka-kilkanaśnie modeli, a jak pisał Marak niewiele się różni od np. Tamiyi. Tylko nie wiem, który byłby najlepszy do skrzydeł. Moje typy to: 7035, 7047, 9003, 9018 i ew. 7040. 😉
 2. Chyba faktycznie spróbuję sprayem bo pędzlem nie wyjdzie to ładnie, zwłaszcza że dopiero zaczynam i jeszcze nie umiem tak super malować. A co do sprayu tamiyi to jaki kolor polecasz na skrzydła z ich palety? A i jeszcze czym to najlepiej zmyć bo nakładać spay na farbe to chyba nie najlepszy pomysł.
 3. Wybacz, jednak się nie domyśliłem 😞 Dodaje zdjęcia:
 4. Teraz są już pomalowane z 2 stron zaraz wrzucę zdjęcie, co prawda bez rozcieńczania bo takowy dopiero w poniedziałek będę mógł kupić, ale myślę, że jeszcze 2 warstwy pomaluję ale już rozcieńczoną farbką. Mówisz, że taki zwykły spray z "sieciówki" będzie nadawał się do modelu niż np. Tamiya? Już wrzucam większe, wrzucę też zdjęcie od dołu i stateczników wysokości. Znowu nie chcą mi się dodać zdjęcia nie wiem dlaczego. Wrzuce je w linkach: https://zapodaj.net/8f331cdcdfd79.jpg.html https://zapodaj.net/ddeed97a4b6b8.jpg.html https://zapodaj.net/5b228f6f446d2.jpg.html https://zapodaj.net/73027e6d6fd15.jpg.html Jeszcze widać te smugi od dołu, chociaż strałem się jak najbardziej je rozmazać, ale myślę, że dopiero po rozcieńczeniu efekt zacznie być widoczny taki jaki ma być.
 5. Humbrol Met11, nie rozcieńczam bo słyszałem kiedyś, że nie powinno się tak robić. Ale też wydaje mi się to teraz dziwne bo ona faktycznie jest strasznie gęsta. A czym proponujesz rozcieńczyć? Matys - spróbuje ją rozcieńczyć i przejadę jeszcze ze 2 razy, wtedy powinno już być okej. 😉
 6. Niestety wiem, że widać, chyba będę musiał to "przelecieć" jeszcze jeden raz, już 3. Ale tą farbą strasznie ciężko to malować, robią się właśnie takie maziaki. Skrzydła steru wysokości jak malowałem farbą Vallejo to było to dużo łatwiej i nie robiłem tyle smóg. Ale to też może wina większej powierzchni
 7. Jasne, ja się bawić za bardzo nie chcę bo zepsuję coś znając życie. 😣 A tak pomalowałem skrzydła. Farba to Humbrol MET11. Będzię pasował do emiratów? I jak oceniacie to malowanie jak na początkującego modelarza? 😉 Daję link do zdjęcia bo nie chce mi się tutaj dodać zdjęcie,a rozmiar to 2mb. https://zapodaj.net/9fc08cdab924f.jpg.html
 8. Tak to wygląda i chodzi o tą część na skrzydle
 9. Chciałbym Was zapytać odnośnie skrzydeł. Otóż tak się skupiłem na malowaniu, że po prostu zapomniałem dodać elementu "maskującego" podwozia a skleiłem skrzydła. Chodzi o ten element co zasłania komorę podwozia przed wnętrzem skrzydła a teraz go tam już nie włożę. Jest jakaś opcja go tam włożyć bo rozklejenie skrzydła raczej nie wchodzi już w grę bo boję się, że go połamie.
 10. Tak właśnie będę robił, że pomaluje go na końcu, zresztą farbę niebieską i tak będę miał dopiero po świętach. A z szybami to nabyłem maskownice więc czeka mnie trochę żmudnej pracy a o jakim schodku po maskach mówisz?
 11. Smialus myślałem nad tym, ale raczej to nie przy tym modelu. 😉
 12. Chyba wybiorę coś u nich bo wybór mają ciekawy. A ile sie czeka na paczkę? Wybaczcie, że tak ciągle pytam ale dopiero zaczynam się uczyć malowania. A jeśli będę robił kadłub 2 kolorowy to malować cały na biało i później na 2 kolor czy to raczej sensu nie ma? I co do skrzydeł to na szaro malować je sprayem czy lepiej pędzelkiem?
 13. O takim właśnie myślałem, nie ze względu na prostote a na wygląd. Urzekają mnie 777 w tych barwach A jak jest u nich z wysyłką i płatnością?
 14. Tak zaglądałem, jednak wiem, że czasami można troszkę pozmieniać kolory dla lepszego efektu. 😉 Znaczy o to mi chodziło ale źle napisałem gorzej u mnie z kolorami. też chciałem coś innego bo szczerze nie podoba mi się ono, ale ciężko znaleźć coś ładnego no i żeby było dostępne. Jadę zaraz do sklepu po resztę farbek to może tam Pan mi coś poleci 😉
 15. Chyba lepiej mi będzie zrobić tak jak pisał thor_ czyli pomalować go teraz, ponieważ później skrzydła zdecydowanie utrudnią pomalowanie go na niebiesko. A od czego lepiej zacząć? Niebieski czy biały? A jak uważacie, że jak lepiej pomalować skrzydła? Na biało czy na lekko srebrny kolor pędzelkiem?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.