Jump to content

Jakubdo

Members
 • Posts

  19
 • Joined

 • Last visited

Reputation

1 Neutral

About Jakubdo

 • Birthday September 25

Personal Information

 • Interests
  Lotnictwo, początki z modelarstwem, motoryzacja

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Czyli lepiej nakładać wolniej pewnym ruchem niż kilka szybkich pociągnięć.
 2. Hmm zrobię tak. Chociaż model przed lakierowanie odkurzałem. A pierwsze zdjęcie co to może być ? Wiem , że niewyraźne ale lepiej nie dało się zrobić.
 3. Więc to są moje problemy. Drugi gdzie są białe babole to pewnie chodzi o za grubą warstwę matu. Przetarcia są od mojej próby starcia tych viałych kropek papierem ściernym o gradacji 5000.
 4. Postaram się wrzucić zdjęcie ale z widocznością tego problemu będzie bardzo słabo. Druga rzecz jest taka , że aż żenujące dla mnie jest wstawianie zdjęcia tego modelu bo wyszedł on słabo ( model na naukę) i prawdopodobnie forumowicze jak to zobaczą to parskną śmiechem. Lakier mieszałem 3 minuty. Kolor bazowy schnął dniami bo nie robiłem nic przy modelu. Ile stał w sklepie nie wiem a u mnie długo nie stoi.
 5. Dlatego kładłem drugą bo też tak właśnie pomyślałem. Tylko nie chciałem przesadzić ponieważ już mam pare białych kropek od z tego co wiem za grubej warstwy.
 6. Dodam , że po drugiej warstwie liczba takich metalicznych, świecących miejsc się zmniejszyła. Może to chodzi o to co jest pod tym matem.
 7. Mam pytanie. Jaki kolor kokpitu powinien mieć a6m3 ? Ponieważ na instrukcji jest metalic blue , ale ten kolor mi tam nie pasuje a zero raczej miały zielone kokpity. I jakim kolorem pomalować jego znaczną część kadłuba zamiast farby w sprayu as-21 czy tam as-1 , bo już sam nie wiem. (model od tamiyi w skali 1:48). A i dodam , że zdecydowanie nie muszą być to farby od tej firmy.
 8. A jeszcze jedno. Czy do detali nadadzą się kolibri lub renesans ? Po prostu rozważam kilka możliwości. No i pytanie bardzo ogólnikowe którą firmę byście polecali najbardziej : kozłowski , kolibri , renesans , mag-pol ? Tutaj zaznaczę aby był balans , czyli nie iść maksymalnie w jakość ani wytrzymałość.
 9. Temat zamknięty. Ewentualnie można pisać jakieś wskazówki
 10. Więc sprawa wygląda tak. Na lakier błyszczący x-22 tamiyi kładłem ten oto lakier ( w sprayu) dwoma warstwami. Starałem się aby były cienkie. Problem w tym , że po lakierowaniu na modelu (nie wszędzie) są takie jakby metaliczne odbicia , nie wiem jak to ująć. Tak jakby ktoś robił przetarcia gąbką kolorem metalicznym. Nie jest to mocno widoczne , a nawet wogóle kiedy patrzy się na model od góry (mniej więcej) , ale pod kątem tak. Model pomalowany pactrami, pędzlem. Dodam , że jestem początkujący więc może to normalne tylko , że nie wiem. Dziękuję.
 11. Dodam jeszcze jedno pytanie do wątku. W okolicy skuwki pędzla po myciu z nich akryli wodą z mydłem zostają drobne odbarwienia. Próbowałem to zmyć wodą z mydłem, rozpuszczalnikiem wamodu, na chwilkę zanurzając i płukając wodą i za pomocą mydła w kostce(mydliny). Nie zmyłem wszystkiego do końca. Więc co zrobić ? Jakby co to nie zanurzałem całego pędzla w farbie i przed malowaniem zamaczałem go w rozcieńczalniku dodatkowo wycierając nadmiar o papier. Jak już napisałem wcześniej dam zdjęcia o co mi dokładnie chodzi.
 12. A lepszy będzie ten tamiyi czy vallejo ? Aha i może będzie prościej jak po prostu na zdjęciu pokażę o co mi chodzi ?
 13. No dobra. A jak ja już mam te pędzle italeri więc wnioskując po waszych odpowiedziach lepiej je podmienić na coś lepszego? Czy na razie jak Slaw_21 napisał mogę kupić ten żel i na początek te pędzle mi wystarczą(tego że mi wystarczą nie powiedział jakby co , żeby nie było) ? Ponieważ ja już wydałem trochę . A i dodam, że z tych pędzli płaskich na większe powierzchnie mam firmy eeeee pro painting ? Nie wiem czy to w ogóle jest znane i dobre bo jestem zielony co do tego tematu.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.