Jump to content

HURAGAN

Members
 • Content Count

  6
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Personal Information

 • Location
  Radomsko-Gomunice
 1. HURAGAN

  Polski T-54

  Dużo pomógł mi Kolega Panzer bo też miałem z tym mocowaniem problem miałem tylko jedno zdjęcie z dwumiesięcznika POLIGON i to słabe.Kolega Panzer poradził zastosować mocowanie takie jak w T-55 jest takie samo.Sam też wpisałem w wyszukiwarce T-44M i są tam plany Egipskiego T-54 jest też to mocowanie.i kampfpanzer T-54A w muzeum w Szwajcarii są też zdjęcia.Tylko ja osobiście będę robił mocowania jak w T-55 tylko z tą różnicą że taśmy mocowania beczki będą na całym obwodzie beczki, a nie skręcane z dwóch kawałków jak w T-55.Tak mówił mi Tato że były z całego kawałka.
 2. HURAGAN

  Polski T-54

  Witam Kolegów !. Pisałem do Pana który służył 28 pczś w 1965 i odpisał mi że służył na drugiej kompani jako dowódca czołgu nr. 2357.Numeracja czołgów nie była usystematyzowana.Zależała od czasu rejestracji czołgu w jednostce. To by się zgadzało bo zrobiłem sobie zestawienie przyjmując że 1czołg w jednostce miał numer 2300,a numer ten który podał mi Pan do którego pisałem wypada mi w moim zestawieniu w 4kompanii 2 pluton. Wynika z tego że tak naprawdę chyba się końca nie dojdzie jak to w wojsku co chwila zmiana. A kolega robi ten czołg z beczką na paliwo pomiędzy świecami dymnymi?.
 3. HURAGAN

  Polski T-54

  Witam Kolegów!!. Ja też kleje T-54A,ale z papieru jestem na etapie zbierania dokumentacji.Będzie to czołg 28pczś z Czarnego gdzie w latach 1960-62 służył mój Tato jako mechanik-kierowca w 2ej kompani sam muszę się go spytać o numer jego czołgu o ile Będzie pamiętał ale ma zdjęcia gdzie jest razem z kumplami i jest tam kontur orzełka i kontury numeru taktycznego 2328.A w serwisie militarnym znalazłem że czołgi z Czarnego miały numery zaczynające się na 32 i miałem problem ,ale zmiany jakie zachodziły przez te lata i myślę że dlatego, te różnice jakie się spotyka w numeracji a dokumentacje czy informacje to sztuka by do nich dotrzeć i może jeszcze przekazywanie wozów między pułkami też mogą wprowadzać w błąd .Pozdrawiam i życzę powodzenia przy budowie.
 4. Witam. Poszukuję zdjęć ,rysunków tylnej części czołgu T-54A będącego na uzbrojeniu LWP,a dokładnie uchwytów mocujących dodatkową beczkę z paliwem pomiędzy świecami dymnymi.Z góry dziękuje.
 5. 20 Pułk przemianowano na 24 Drezdeński Pułk Czołgów Średnich.
 6. Cała 20 Dywizja Pancerna miała patrona Rokosowskiego a nie pułk 68 z Budowa był jeszcze 20 pułk Stargart Szczeciński i 28 pułk wCzaarnem.Mam książkę Gen.Skrzypczaka i czytałem, sam służyłem pod koniec istnienia tej dywizji i u nas wszystko co było związane z patronem też z dnia na dzień sprzątnięto.Walało się po piwnicach. Sam myślę zbudować T-54 z 28 Saskiego Pułku czołgów z sentymętu mojemu Tacie gdzie służył w latach 57-59 jako mechanik-kierowca.Pozdrawiam.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.