Jump to content

Pan_Cerny

Members
 • Content Count

  73
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

5 Neutral

Personal Information

 • Interests
  militaria

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Tytanem prędkości nie jestem, więc tytułem wstępu taki oto obrazek: Projekt żyje, cały czas coś tam dłubie przy modelu. Zabrałem się za przednią płytę nadbudówki. Pierwotnie wyglądała tak Przerobiłem też wg wskazówek meser262 przednią górną płytę pancerną. Czyli zeszlifowałem zimmerit i wyrezałem ślady łączeń. Jeszcze dodam tam spawy w szczelinach. Teraz wygląda to tak Jeszcze będę musiał jakimś zimmeritem zapchać tę szczelinę ze spawem pomiędzy pionową górną a pozioma płytą, bo teraz te tak równo zaczynający się zimmerit wygląda
 2. Z ciekawością będę śledził wątek. Mimo że czołg ten był nieudaną konstrukcją to i tak bardzo mi się podoba. Mam rozpoczęty taki z italerki, ktory porzucilem na wieść, że border go planuje wydać. Ale z tego co widzę ten model niczym sie nie różni od italerki. Jestem tym rozczarowany. Jedynie tych otwieranych zasobnikow na błotnikach zazdroszczę.
 3. Bardzo dziękuję za błyskawiczną odpowiedź. O tym że L/70 miały dospawany dodatkowy pancerz nie wiedziałem. A co do braku zimmeritu pod gąskami to w "naszej" książce mam takie zdjęcie: N&B, strona 89. Zdjęcie zrobiłem telefonem, w swoim egzemplarzu będziesz miał obraz lepszej jakości. To jest właśnie bardzo wczesny egzemplarz. Ma wczesne, ciężkie jarzmo (zielona strzałka). A ein amerikanischer Offizier zasłania własną piersią drugi "cycek" KM-u. Ale on tam jest, bo świadczy o tym ten malutki ogranicznik obrotu przesłony przyspawany tuż na wizjerem kierowcy (strzałka cze
 4. Na razie prace są mało efektowne. Obrabiam drobnicę i skupiam się na porównywaniu wyprasek z posiadaną literaturą, żeby na samym wstępie nie popełnić jakiegoś głupiego błędu, który będzie rzutował na dalsze prace. Jeden to już właściwie zrobiłem, zgubiłem ramię wahacza. Przekopałem biurko, kosz na śmieci i podłogę. I nic, nie ma... Wątpliwości i pytanie do speców Jagdpanzery IV miały przednią (górną) płytę pancerną o grubości 60 mm, od maja 1944 zwiększono jej grubość do 80 mm. Mój pojazd jest wczesny więc powinien mieć tę cieńszą. Dragon ma swoich ze
 5. Uwaga! Długi wstęp i brak modelu! Robiąc porządki w warsztacie i szukając modeli, których nie będę robił i chciałbym się pozbyć, dogrzebałem się w pewnym momencie do "czwórek". Zaglądając do pudełek, skonstatowałem, że z różnych pozostałości mógłbym właściwie złożyć jagdpanzera. Paru kluczowych elementów pozbyłem się kilka lat temu sądząc, że mi już nigdy nie będą potrzebne. Na szczęście kol. enten zgodził się mnie wspomóc za co jestem mu bardzo wdzięczny. Bardzo też chcę podziękować meser262 za cierpliwość i wyczerpujące odpowiedzi, których mi udzielał w prywatniej korespondencji,
 6. Pan_Cerny

  M3A1 z 5PAL

  Zdecydowanie nie ma bębna. Bęben jest na tyle dużym elementem, ze nie dałoby się go nie zauważyć. Zresztą chyba większość naszych M3A1 z Włoch jest bez tego elementu. Sam się nad tym kiedyś zastanawiałem, czy takie już dostaliśmy od Anglików czy w naszych warsztatach je demontowali jako zbędne. A zderzak idzie przez całą długość (w części środkowej jest trochę cofnięty) więc jest do czego przyczepić te bambetle. Tu masz fajne ujęcie z góry pokazujące ile tam jest miejsca i jak dużym elementem jest bęben. A poniżej nasza sanitarka bez tego ustrojstwa.
 7. Bardzo mi się podoba. Taki w sam raz, nie za brudny, nie za czysty.
 8. Dalsze porządki w składziku. Preferuję wysyłkę InPostem i dla ułatwienia rachunków ustalam koszt wysyłki na 10 zł. Trumpeter 00389 German Bergepanzer IV Recovery Vehicle - 100 zł - kupione przez SebaTDS Kompletny zestaw. Kilkanaście części luzem, sklejony blok silnika i chłodnica. Trumpeter 00369 German Panzerjagerwagen - tylko wieża - 50 zł Kompletna wieża pz.kpfw.IV. Fartuchy boczne można zrobić albo z plastiku, albo z załączonej blaszki (solidna). Sklejone dwie połówki działa i zamek luzem. Wieża idealnie pasuje do bergepanzera IV trumpetera.
 9. A to chyba niemiecki warsztat, bo jedna szuflada oczywiście obowiązkowo jest kolorze podkładu. Tak jak każdy niemiecki pojazd zgodnie z rozporządzeniem OKH miał mieć przynajmniej jedno koło, albo właz w kolorze mini.
 10. Czekałem na ten warsztat. Kiedyś ten czołg bardzo mi się nie podobał. Ale z czasem zostałem jego psychofanem. Chyba muszę swoje rozgrzebane wyciągnąć na światło dzienne. Patrzę dalej.
 11. Italeri 0720 Truck Accessories - 40 zł (zestaw niekompletny, to co na zdjęciach, brak dolnej części pudełka) Fujimi 082318 Lancia Stratos HF - 200 zł Zestaw z pełnym wnętrzem, od dawna nie dostępny. Miałem kiedyś pomysł aby zrobić pojazd Björna Waldegårda, taki z odkrytym silnikiem. Ale to i koła inne i kalkomanie potrzebne. Może ktoś będzie miał innym pomysł na ten model. wysyłka InPostem, Paczką w Ruchu, Pocztą Polską.
 12. O! Coś dla mnie. Pinie obserwuję. A silnik to skąd? Thunder, dragon, czy coś jeszcze innego?
 13. Znalazłem zdjęcia lepszej jakości tego sd.kfz-ta co dłubiesz. Te już znasz: A to drugie, zrobione juz po przewiezieniu pojazdu do Stanów. Widać napisane USA na burcie silnika i pancerzu działa. Oba są w ksiażce Davida Doyle'a "251 Half-track".
 14. Bardzo podoba mi się ten model. Kiedys uważałem Pz.35(t) za najbrzydszy pojazd na świecie a z czasem ta niechęć ewoluowała w niezdrową fascynację. I dziś jestem psychofanem tej konstrukcji. Twój model mnie zainsirował do wyciągnięcia swojego rogrzebka i dokończenia go. Tym bardziej że mój chcę własnie zrobić w tym samym malowaniu i podobnej konfiguracji.
 15. Pan_Cerny

  Emil

  Piekny Pz.35(t)! Aż żal, że nie dorobił się osobnego wątku. O ile mnie wzrok nie myli, to jest doposażony o elementy z Twojego magazynka model CMK?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.