Jump to content

Pan_Cerny

Members
 • Content Count

  44
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Personal Information

 • Interests
  militaria
 1. W czym te grille są lepsze od tych zestawowych? Postanowiłem w bliskiej przyszłości zrobić Somuę z tamiyi i już zamówiłem zestaw DEF-a, ale z tym Haulerem mam wątpliwości. Dużo osób wymienia zestawowe grille na haulerowskie. Oglądałem zdjęcia w Internecie i nie widzę pomiędzy nimi różnicy. Może to kwestia zdjęć. Gdzie dokładnie tkwi różnica?
 2. Może ktoś ma nadmiarowe z modelu UM?
 3. Przepiękny! Takie właśnie modele ciężarówek chciałbym oglądać! Osobiście nie przepadam za modelami ciężarówek, bo wszytki wyglądają jak zabawki. Ta jest zdecydowanie inna.
 4. Ładny, podoba mi się. Tak sobie teraz patrzę i wyszukuję elementy które pododawałeś lub poprawiałeś. Brakujących śrub w wózkach jezdnych się nie czepiam, tamiya ich nie dała, ale ich brak zupełnie nie przeszkadza w podziwianiu. Jakbyś robił jeszcze kiedyś shermana, to przy malowaniu nie rób tłustej plamy w okolicach tego grzybka, z tyłu po prawej stronie wieży. To jest osłona wentylatora, to nie powinny być żadnego rozlanego paliwa. Poza tym naprawdę bardzo fajny.
 5. Jeśli na zdjęciu są normalni dorośli a nie karły z cyrku, to ten pojazd jest ogromny! Niesamowite. Piękna modelarska robota, patrzę z zazdrością. Ten koszt jest super. Robiłeś go z plastrutów z drutem w środku, czy giąłeś to jakoś na ciepło? I pytanie najważniejsze, z czego są te wszystkie cieniutkie białe spawy na wielu detalach?
 6. Przypadkiem trafiłem, bo własnie szukałem czy ktoś może robił M4A1 z tasca/asuka/eduard, jako że sam zacząłem prace nad M4A1E9 na bazie tego samego modelu. Własnie się zastanawiałem jak rozwiązać problem braku ostronosej osłony przekładni, a tu u Ciebie, gotowe rozwiązanie Super to wygląda! Z zainteresowaniem i dużą przyjemnością będę śledził dalsze Twoje postępy.
 7. Jakże miłe urozmaicenie wśród tych wszystkich jednakowych panzerów! To lubię! Gratuluję bardzo ładnego malowania.
 8. Poczekać na polskiego Vickers 6-ton z firmy CAM i zabrać z niego wszystko co się da. Ale poczekać i zobaczyć czy przypadkiem firma ta nie wypuści 7TP. http://www.militarymodelling.com/news/article/vickers-6-ton-in-1-35/22819
 9. O, własnie! Zapomniałem o migaczach Ale ja też mam ten model i mam zamiar poprawić wszystkie babole.
 10. Wypust HB nie jest modelem radzieckiego BA-20 z czasów wojny a dość dokładnym modelem fińskiego BA-20 z muzeum w Parolla. Zawiera więc wszystkie braki oryginału. Z tych bardziej widocznych to: - nie ma np. osłony wlewu wody do chłodnicy - płyta nad silnikiem nie wygląda jak w wojennym oryginale. Być może Finowie reperowali na własne potrzeby pojazd zniszczony i musieli dosztukować tę płytę. - brak zbiornika paliwa Z mniej widocznych felerów to; - podłoga w przedziale bojowym wygląda w modelu inaczej niż w egzemplarzu muzealnym - rama podwozia jest mocno uproszczona - silnik jest brzydki - nie mam dobrych zdjęć kokpitu deski rozdzielczej, na fotkach w necie widać tylko skrawki, ale najprawdopodobniej ta z modelu jest wierną kopią deski samochodu osobowego a nie pojazdu z muzeum. Domyślam się też, że po stronie pasażera powinny być zainstalowana radiostacja, której w modelu brak. Szkoda, że Zvezda nie zrobiła tego modelu, bo ich GAZ M1 to jeden z piękniejszych modeli jakie w życiu widziałem. Pozdrawiam M.
 11. Tomek, przyjacielu Dragona szukałem, jak jeszcze Trumpetera nie było. Mocowanie koła z grubsza mam rozpracowane. Duża w tym zasługa galerii z tego wątku: http://modelwork.pl/viewtopic.php?f=70&t=775 Ale kluczowe zdjęcie znalazłem tu: http://www.militaryrok.pl/index.php/koowe-pojazdy-opancerzone/97-brdm-cz1.html O, to te. Jak dla mnie, mimo mizernego rozmiaru, tłumaczy wszystko co i jak. Tylko wydaje mi się, że to co zaznaczyłem strzałką to jest ułamane ramię wieszaka. Może i dlatego, możemy nasze modelarskie oczy nacieszyć widokiem wieszaka bez koła zasłaniającego całość A osobiście za genialny w swej prostocie uważam patent z blokowaniem wieszaka w pozycji pionowej za pomocą pazura przyspawanego do klapy zasłaniającej śrubę.
 12. Gerd - piękne zdjęcia! Bardzo się przydadzą. Stojkovic - Twój model widziałem, on również się przyczynił że postanowiłem wrócić do swojego BRDM-a. Na razie mam porobione takie bzdety, którymi się jeszcze nie ma co chwalić. A może któryś z kolegów wie czy piaskowe szakale mają również piaskowy przedział bojowy? Na zdjęciu Gerda widać, że podniesione klapy wywietrzników są również od środka piaskowe. Wychodzi na to, że przy modernizacji porządnie pomalowali BRDM-y. Tylko czy przedział silnika też ma żółte ścianki? Pozdrawiam M.
 13. bazylms -> chyba zrobię jakieś szczątkowe wnętrze. Za dużo mam rozgrzebanych modeli w których chciałem zrobić wnętrze i potem porzuciłem, bo mnie wena opuściła, więc nie będę się zbyt mocno w nie zagłębiał. Zrobię tylko to co będzie widać przez drzwi. Zrobiłem nawet symulator otworu wejściowego Klapy na górze będą zamknięte. Zostaną tylko te drzwi przez które będzie widać co nieco.
 14. Prace trwają. Model trumpetera jest ładny, ale niestety w kilku miejsca nie daje sklejaczowi żadnego wyboru. Np. wszystkie klapy wentylacyjne silnika (wlotowe i wylotowe) są zamknięte. Więc chcąc je mieć otwarte trzeba dłubać.
 15. Już długo za mną chodził ten pojazd i ciągle miałem z nim pod górkę. A to BRDM-a z Dragona nie można było nigdzie dostać. A to jak już go dostałem, to się okazało, model ten daleki jest od oryginału. Zwłaszcza dół wanny i podwozie to czysta fikcja (bez science). Ale jak już natrafiłem na porządne plany pojazdu i z grubsza określiłem co należy poprawić to się pojawiła zapowiedź wczesnego BRDM-a z Trumpetera. I Dragon w tym momencie okazał się nic nie wartym śmieciem. Potem już tylko wystarczyło poczekać na trumpeterową wersję "late". I oto w piątek ją nabyłem. I rozpakowałem. I zacząłem kleić. Na razie mam mało do pokazania, ale sukcesywnie będę dorzucał zdjęcia, bo chcę go szybko skończyć. Model ma sporo urzekających detali. Np. jest te siteczko. Powyższa fotka jest moja. A tu siteczko w modelu. Bardzo podoba mi się też sposób zamocowania siatki zabezpieczającej śrubę napędową. Nie instalowałem śruby w tunelu, bo jej nie będzie tam w ogóle widać. I to tyle na dziś. Cdn. Aha, tak ma wyglądać produkt finalny Żbik oczywiście też jest fajny i ma bajerancką wieżę, ale bardziej mi się podoba "berdek" w zółtym malowaniu.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.